Sex, qe ne fillimet e nje lidhjeje apo me vone?

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Sex, qe ne fillimet e nje lidhjeje apo me vone?

...Nuk kam lexuar asnje nga komentet tuaja mbi kete teme pasi nuk desha te influencohem... nejse ky eshte prob. im
Tema eshte pak delikate por e bukur... Seks qe ne fillimet e nje raporti... Them se seksi vjen natyrshem ne nje raport dashuror. Nuk mund te them se ai vjen ne fillim apo... pasi nuk di se si mund te jete fillimi, nuk di kush quhet fillim, jane gjera teper relative qe njerezit i mendojne ndryshe.
 

vincent vega

Primus registratum
Re: Sex, qe ne fillimet e nje lidhjeje apo me vone?

Fillimisht postuar nga BISOU:
[qb] Vincent,
Mirese erdhe ne forum <img src="/pf/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
dhe me vjen mire qe ma mbeshtet mendimin,
Por gjithashtu duke lexuar mendimin tend do te thoja se Duhet pasur parasysh se shqiptaret Femra/meshkuj po kalojne ne nje periudhe tranzicioni ne shume drejtime ashtu si dhe nga pikpamjet sexuale keshtu qe vertete ne kerkojme ndryshim mendimesh dhe liri sexsuale por duhet qe te kesh perkrahje ne te gjitha rrethet shoqerore qe te arrish liri totale dhe te mos kesh paragjykime. Pse ndihen femrat dhe meshkujt shqiptar (po flas ne pergjithsi jo vecanti) te lirshem kur jane jashte shtetit sepse gjejne liri psikologjike nuk jane te gjykuar nga ambjenti rretues. Gjerat kane ndryshuar shume ne brezin e ri por ka po ashtu shume influence nga brezat e meparshem keshtu pak durim dhe jo per te qene feministe por ju djemte shqipetare behuni gati per pritje topi
se fremrat tona jane te zgjuara te shkathta te bukura dhe mjaft sexuale dhe nuk e mendojne sexin si angari por perkundrazi jane mjaft te hapura dhe kerkojne te njohin te rene ashtu si ne cdo gje tjeter. faktikisht ne jemi nje nga popujt me te ambjentueshem ne bote, ku kemi shkuar e sjemi ambjentuar??!!?? po ashtu edhe me sexsualitetin !!!!!
me kaq u zgerlaq per te tjera flasim me vone se po me shikon bossi ne si me levizin gishtat ne tastjere dhe thote me vete sa e zellshme per pune sot kjo!!!!
[/qb]
Bizhu,keto qe thua i kam pasur gjithmone parasysh dhe i kam parasysh.ana ekonomike kushtezon perhere zhvillimin e personalitetit te nje njeriu.do te ishte nje diskutim shume kompleks,nese do te flisnim per lirine seksuale e gjera te tjera si keto.liria "totale",si sot ne perendim,vjen natyrshem,me nderrimin e brezave,kur shqetesimet e natyres ekonomiko-sociale zhduken apo zbuten mjaft,sic ka ndodhur ne perendim,gradualisht gjate ketyre 30-40 vjeteve te fundit.
oh,patjeter qe raca shqiptare eshte objektivisht e bukur,e gjalle,terheqese,energjike,optimiste,enderruese, lovable,etj.sidomos,gocat i here jane yll.edhe te patrukuara te bejne te cmendesh per to.kur vje vera ktu n'Tirone dehesh nga misset qe sheh rruges,ne lokale,ne disko apo ne ambiente te ndryshme shoqerore.do vije nje dite qe ky vend,une jam i bindur,do "shpertheje".

e vazhdoj i here tjeter hartimin! <img src="/pf/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> <img src="/pf/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/pf/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
 

BISOU

Primus registratum
Re: Sex, qe ne fillimet e nje lidhjeje apo me vone?

meqenese ska lidhje me temen po e editoj <img src="/pf/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> (se mos me merni per te eger masandejna)
 

vincent vega

Primus registratum
Re: Sex, qe ne fillimet e nje lidhjeje apo me vone?

<span style="font-style: italic">he tashti,neper pm-e kshu gjojnash</span> &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/wink.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
 

ladouce2005

Primus registratum
Re: Sex, qe ne fillimet e nje lidhjeje apo me vone?

VV ke te drejte me ate qe the, po te shpresojme qe Shqiperia nuk do shpertheje per keq, se deri tani si ka ec shperthimi &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/frown.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
 

joetisti_

Locus omnem
Une shpesh marr shembull 'dikur', sepse ajo kohe e dikurshme kishte nje mangesi dhe nje gabim ne vetvete. Dhe, shume fatkeqesisht ajo periudhe ka ndikim te nje pjese jo e vogel edhe tani. Dikur mashkulli rinte 3 vjet i fejuar dhe me te fejuaren kishte vetem ndonje puthje fshehurazi kur ktheheshin per ne shtepi nga pasticeria ku kishin shkuar me lejen e prinderve... Skandaloze

Te kishte mundesi njeriu te kishte aftesine e mendimit kur vdiste, patjeter do ta bente pyetjen: po ato rregullat per cfare ishin... Po ajo "torture" pse duhej duruar...
 

joetisti_

Locus omnem
Gjithmone seksi behet ne fund. Pasi e ke bere mashkullin te mos doje me te flitet, e jo me te behet seks, atehere po. Gezuar seksin !!
 

sermion_al

Forumium praecox
Jam per sex qe ne fillimet e lidhjes sepse qon ne lidhje me te medha midis ciftit, flas gjithmone per ato cifte qe e pranojne me konsesus paraprak individual. Prsh nuk them per goca qe jane kunder dhe qe mashkulli tja u ndryshoje mendimin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Artin

Papirus rex
Për sistemin që jetojmë, duhet në fillim.
Kurse në një sistem romantik, është më bukur kur vonohet ca, se e bën lidhjen më romantike, më të dëshirueshme, me lojëra, fantazi, imagjinatë.... e kështu.
 

joetisti_

Locus omnem
per kohen e tanishme besoj se pyetet: seks ne takimin e pare, apo pak me vone. Se po te jete per nje kohe para 90-es, do te ishte: seks qe ne fejese, apo kur te martoheshin. Sepse atehere fejesa, sado qe mund te zgjaste shume, ishte nje barriere e forte seksuale. Te fejuaren e shumta ndonje puthje fshehurazi dhe po te te shihnin... mbase edhe te fusnin ne burg :p
Tani...?, tani te merzitet vajza po qe se e le per me vone dhe nuk e ben qe ne takimin e pare :)

Personalisht, s'kam ndonje ide. Por do te me pelqente te kishte seks qe ne telefonaten e pare! :D
 
Top