Pyetje pergjigje te ndryshme

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
per te rendur jo....
por kam rene ne dashuri..dhe eshte shume bukur te jesh e dashuruar por..eshte si ajo endrra qe mbaron shpejt
Une mendoj qe cdo gje qe ka fiillim ka dhe fund!!
Kshuqe je me mire pa dashuri pa ndjenja :)
 

Universal

AnonymouS
Sipas nje libri qe kam lexuar "shpirit i gruas" pak a shume bashkohem me mendimin e saj..


Eshte “prirja apo shtytja instiktive, e paarsyeshme, qe na terheq apo na largon nga nje person apo nga nje gje e dhene; eshte dashuria apo urrejtja qe na lidh me te, eshte vrulli qe na shtyn, me hir apo me pahir, per te vepruar ne nje drejtim te dhene, edhe nese arsyetimi na keshillon nje tjeter; eshte flaka qe na ben te provojme kenaqesi, epsh, gezim ne sakrificat me te renda, te mbajtura ne nje drejtim te dhene, per nje qellim te dhene; e na ben indiferente per te mirat qe mund te kemi duke hequr dore nga ato qellime; eshte nje force qe ekziston jashte arsyetimit e qe i heq arsyetimit cdo energji; eshte ndjenja qe gjendet ne rrenjen e cdo gezimi e te cdo vuajtje, sepse nuk ekziston gezim me i madh se pasioni i plotesuar, as vuajtje me te madhe se pasioni i deshtuar.”

Te gjithe jemi te prekshem nga pasionet, por ne dallim nga ato mashkullore, pasionet femerore, kane gjithmone per objekt nje qenie te ndjeshme nga gezimi e nga vuajtja apo qe gruaja e beson te tille; nje qenie te gjalle, dicka te ngjashme me femijen e per te cilen te mund te interesohet ne nje menyre te ngjashme; ne keundershtim me objektivat e pasioneve mashkullore, qe mund te jene me te ndryshmet e me te dallueshmet; here thjesht te ndjeshme, (shije, pamje, degjim) here abstrakte, (filozofi, studim, marreveshje pune, politike) here te vendosura ne individe te larget ne hapesire e kohe (lexues, pasardhes, zgjedhes, kliente) pavaresisht pastaj nga fakti qe ata gezojne apo vuajne. :)
 

Mystique

Larg
Anëtar i Shtabit
Mire qe ktheni pergjigje,se pyetje as qe ju shkon nderment te beni

Cila eshte dita juaj e preferuar e javes?
 

Hope

dans ton coeur
Friday best day and pay day lol

Cila kenge esht me e perferuara per ju?
 

Wishmiss

Valoris scriptorum
Gjithcka , kjo bote me ngjyra e plot surpriza eshte e pamundur te mos e duash . e mira dhe e keqja jan kripa dhe sheqeri , teresisht te shijshme .. ndryshe nuk do ja dije shijen asnjeres.

Cila eshte motoja e dites suaj ?
 

FENIKSI

Forumium maestatis
Duaje të sotshmen per atë që ësht, që e nesermja të jetë ajo që ti dëshiron!

Ç'të ngjall melankoli ?!
 

Wishmiss

Valoris scriptorum
Shiu ...duket sikur mblidhen mijera sy , ate qe nuk e shprehin dot me fjal e thon me lot ...Mbi shpatulla mbajm hidherimin e te panjohurve .....

Cfar mendon ket moment ?
 

FENIKSI

Forumium maestatis
Një pulbardhë poshtë qiellit të kaltër dhe sipër detit blu, sa e brisht, e vogël e pafajshme dhe here here kelthet me cicerimat e saje plot shprese .....
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Zeri i dikujt,,,,qe me mungon cdo moment e me shume !!:(
Te jep 'kenaqsi' hakmarrja?
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Dashuri pa afersi me duket pak si e ftofte?
po varet...nga situata..jo domosdoshmerisht duhet te kesh afer dike qe ta duash,,ndodh qe dashuria/ndjenja/malli/largesia te gershetohen se bashku dhe krijohet nje ''lidhje'' mes dy njereve shume e forte dhe e sinqerte!
 

SNAP

Papirus rex
po varet...nga situata..jo domosdoshmerisht duhet te kesh afer dike qe ta duash,,ndodh qe dashuria/ndjenja/malli/largesia te gershetohen se bashku dhe krijohet nje ''lidhje'' mes dy njereve shume e forte dhe e sinqerte!
Si gjate i re po nuk eshte llogjike nese do dike f/m njeri ne Shqiperi dhe tjetri jashte vendit, dhe te jetosh i dashuruar me muaj ose vite
i dashuruar. Vet largesia sjell ftoftesi
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Si gjate i re po nuk eshte llogjike nese do dike f/m njeri ne Shqiperi dhe tjetri jashte vendit, dhe te jetosh i dashuruar me muaj ose vite
i dashuruar. Vet largesia sjell ftoftesi
Jo nuk eshte e vertet..e nuk specifikova as vite ne nr .. as largesi ne km...
Por ndonjher jeta ste jep te gjith mundesit MAX..kshuqe do sakrifikosh mbase..
 
Top