Pse filozofet kan frik nga FEMRA?

bobo

marksist-enverist
dmth-n, qenka e vertet qe Aristoteli paska theme, kur eshte pyeter; cfare ka ndryshuar ne jeten tende, qekur je bere filozof?
-me eshte bere gruaja rruspu., qenkesh pergjigjur Aristua i telit
 

smino

Primus registratum
Nese filozofet do te kishin frike nga femra,do te kishin frike nga qenia njerezore,nga cdo gje e gjalle qe jeton ne Toke,nga natyra dhe nga seksi mashkull....sepse te kesh frike nga femra do te thote te kesh frike nga e gjithe bota...sepse ne themel te pjellave te kesaj toke eshte gjithmon femra
 

gangsterja

Primus registratum
Meqe femra eshte nje krijese e pafajshme dhe nje qenie e bute e cila te edukon dhe te rrit,nga ana tjeter mund edhe te te beje keq nese i cenon te drejtat.Mund edhe te te vrase ose te te mundoje duke te larguar,nga jeta e saj(te te lendoje).Prandaj filozofet kane frike,nga femrat.
 

joetisti_

Locus omnem
Mbase u prishin frymezimin :)
Them se po qe se kane frike, kane frike te fillojne te shpjegojne mendimin e femres dhe e kane friken sepse s'ia dalin dot sepse eshte shume i nderlikuar. Pa te thuash se ke frike nga femra eshte aq e pa sakte sa te thuash se ke frike nga zogjte, nga ajri, nga drita, nga butesia, nga kenaqesia...
 

Ciarli

Forumium praecox
Filozofet skolastike jane themelues qytetesh dhe infrastrukturash globale, jane meshkuj ne hojin e tyre fanatik ku femra nuk ishte per gje!
 

Sahit Rexhepi Keca

Valoris scriptorum
Sepse jane Filzof.
Nuk mirren me jeten Reale por ke imagjinate.
Te cilet nuk Besojne ne Dashuri por ne Tradhti.
Dhe te cilet mendojn se jane ne Njerez te profilit te larte dhe per te tjeret mendojn se jane njerez te dores dyt.dhe per kete arsye shume filozofe perfundojn neper spitale psikiatrike.pa familje pa grua pa femije dhe pa shoqeri.
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Femra eshte shkaku i te gjitha ligesive ne bote uragan as vet djalli nuk mund te mendoj ato qe mendon ajo kur hembet arsyetimin ve ne levizje ate shpirtin e perdal e ka trazhgimni dhe eshte sprova me e veshtire per mashkullin kete ka dashur me then filozofi sado i mire te jesh me te asaj nuk i mjafto dhe fillojne... por jo se ka pas frike por nuk di si te sillesh shpesh here eshte shume impulsive ferr i vertet nuk i interesojne sjelljet e mashkullit
 
Top