Pse femrat bejne sikur nuk duan?

ere

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
po bejme sikur nuk duam sepse nuk duam...

[/ QUOTE ] me kto mend qe ke ska per ti hedhur njeri syt.

[/ QUOTE ]


/pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
me mire te thuaje , si spaska nje mashkull qe sti hedh syte /pf/images/graemlins/winkwink.gif
 

milanisti2

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

syt hidhen me shum kuptime por varet cfar shikimi perfundimtar kan e cfare dallojn.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

uuuuuuuaaaaaaaaa /pf/images/graemlins/eek.gif
sa gjynof mi pretty spaska me ti hedh njeri syt.... /pf/images/graemlins/crazy.gif
e shef ça fatkeqesie... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ere

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
syt hidhen me shum kuptime por varet cfar shikimi perfundimtar kan e cfare dallojn.

[/ QUOTE ]

nuk e di nese e di qe njeriu nuk vleresohet nga pamja e jashteme po nga ajo e brendshme dhe nuk duhet vetem 1 ore ta njohesh 1 person po shume shume kohe i dashur....
 

MLK

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

Edhe meshkujt psh kane metoden e dtyre e bejne sikur nuk duan apo nuk u interesojne femrat. Une psh e perdor kete metoden e bej sikur sme interesojne e mund te them se funksionon si jo me mire.. E kam vene re qe duke perdor kete metode, femrat nuk interesohen per mua lol
 

ere

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
uuuuuuuaaaaaaaaa /pf/images/graemlins/eek.gif
sa gjynof mi pretty spaska me ti hedh njeri syt.... /pf/images/graemlins/crazy.gif
e shef ça fatkeqesie... /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

lere se mu keput shpirti dhe me ra 1 qime floku /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

LUANESHA

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
po bejme sikur nuk duam sepse nuk duam...

[/ QUOTE ] me kto mend qe ke ska per ti hedhur njeri syt.

[/ QUOTE ]


/pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
me mire te thuaje , si spaska nje mashkull qe sti hedh syte /pf/images/graemlins/winkwink.gif

[/ QUOTE ]


GIRL asht si rrush /pf/images/graemlins/angel.gif
 

ere

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

ja dhe dikush tjeter qe e verteton personalitetin dhe paraqitjen time..flm
plas ble
 

milanisti2

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

po me ne teori ashtu eshte po shihe njeher ne realitet nese krijohen apo jo mendime qe nga takimi i pare. ti njihi qe te gjith thellesisht.
 

LUANESHA

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

BLE2 ska nevoje se jam gjith diten me te e njoh mire /pf/images/graemlins/cooli.gif
po nji gja ta dish: kur kalon GIRL rruges mesin me goje hapun njerzit/pf/images/graemlins/smile.gif
 

MLK

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

Pse mij po na e bo Girl si me qen si ato pulat e pjekme qe vertiten ne hell e te lesho goja long! lol
Kesaj vere isha ne Tirona me nje klub nate e nga ora 4 e mengjesit vura re se po i hapej goja te gjitheve! Me siguri do ket hyre ne ate ore Girl te ai klubi lol
 

LUANESHA

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

MILK ti ishe i pari si te hapesh goja /pf/images/graemlins/shocked.gif
 

ere

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Pse mij po na e bo Girl si me qen si ato pulat e pjekme qe vertiten ne hell e te lesho goja long! lol
Kesaj vere isha ne Tirona me nje klub nate e nga ora 4 e mengjesit vura re se po i hapej goja te gjitheve! Me siguri do ket hyre ne ate ore Girl te ai klubi lol

[/ QUOTE ]

ne radhe te 1 nuk jam ene tr zemer po ne londer..
mos e ngaterro kekun me byreku /pf/images/graemlins/angel.gif
 

^Ira^

Forumium praecox
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Shikon nje femer. Bejn si te painteresuara, nderko kur i intereson shume.
Ngacmon nje femer. Bertasin me te madhe.
Do te besh diska me nje femer. Nuk duan.
Do te besh dashuri me nje femer. Bejne sikur nuk i intereson e nuk i kenaq. Pse?

[/ QUOTE ]

Te gjitha keto qe ke shkruar me lart per disa femra jane sjellje natyrale(pra vertet nuk jane te interesuara), per disa te tjera jane strategji per te terhequr nje mashkull.
Tani se besoj sikur nje femer te sillet krejt kundert nga ato cke shkruar ty prape te te duket sjellje normale ,prape do thoje Pse /pf/images/graemlins/confused.gif?
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

sepse ka nga ato qe per shkaqe te ndryshme, cdo rast eshte i vecante, vertet nuk duan... /pf/images/graemlins/winkwink.gif
 

ere

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

kete po i them dhe une, po me jane versulur ne menyre personale,,se nuk duan femrat me ata c'lidhje kam une???! po ma ha mendja nga sjellja qe bejne....paci fat!
 

MLK

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

Napoleon Bonaparti thote cherchez la femme, qe do te thote : sebepi i sherrit asht femna hahahaha
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Napoleon Bonaparti thote cherchez la femme, qe do te thote : sebepi i sherrit asht femna hahahaha

[/ QUOTE ]

hahahaha me shkrive ti mu...ku e ke gjet kete shprehje mor zot...

"cherchez la femme"do te thot "kerkoni gruan"
keshtu qe kqyre edhe nje here mire se ça ka then...se kjo shprehje nuk do te thot gje.. /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
/pf/images/graemlins/wave.gif
 

ere

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

thashe une ca njeres ngaterrojne kekun me byrekunnn
 

MLK

Primus registratum
Re: Pse femrat bejne sikur nuk duan?

Pinkparadise,
E para kjo shprehje eshte bere e famshme per ne shqiptaret nga filmi artistik Kapedani, se ne ate kohe nuk merrej njeri me shprehjet e Napoleonit!
Se dyti ne frengjisht ndoshta nuk ka idioma si ne anglisht po ka nuance ne fjale apo ne grupfjale e ne rastin kokret ti ke perkthyer 2 fjale e jo interpretuar nje shprehje.
Cherchez rrjedh nga fjala cherche qe do te thote kerkon, pour ne rastin konkret eshte thene ne nje kontekst ku u identifikua nje konflikt apo sherr dhe po kerkohej shkaku. Atehere Napoleon, perdori kete shprehje te famshme qe te kerkohej se cila ishte femra ne kete histori....
 
Top