Perballe pasqyres tende

ana_karenina

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Perballe pasqyres sime ka kohe qe bashke me tiparet e mia ravijezohen dhe nje mori tiparesh te tjera, pa te cilat pasqyrimi im do ishte i genjeshtert. Shihem shpesh e kjo me pengon te dalloj ndryshimet, por jo aq shpesh sa te mos ve re sesi ndikojne tek une njerez e mendime te huaja te pervetesuara qellimisht brenda meje. Verej se kalimtaret thjesht me ndryshojne cehren, ose rrathet rreth syve a cepat e buzeve. Por keto ndryshojne me dite. Te tjere i mbart ne brendesi edhe kur qesh edhe kur perqesh veten. Kam ndjesine se po te thellohem edhe pak do u shquaj ndonje tipar pertej imazhit tim, ose po te zgjas njeren dore do i prek futur thelle ne pasqyren perballe. E gjithsesi cdonjerin tipar e kam perzgjedhur vete, kur dhe ashtu sic desha une, i kam fshehur brenda meje aq thelle sa doja une, e do qendroje brenda meje duke qene pjese e pasqyrimit tim per sa gjate te kem deshire une. Imazhi im perngjet me nje valixhe te vjeter endacaku ku mbarten sendet e domosdoshme per mbijetese dhe kujtimet e rrugeve te gjata, gjithmone larg, gjithmone vetem!
 

Danae

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Is this reflection me?
Is it really me??
Is that figure my real reflection?
oh, if it is... I have changed a lot.
Oh my goodness looks really another person, is another shape, another look, even someone's different eyes.
 

Erind

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Perpara pasqyres sime, shoh nje njeri bipolar, plak per eksperiencat dhe femije per gabimet... paradoksal si qenie njerezore, unik ne shume gjera, dele ne shume te tjera. Nuk kuptoj perse duhet te jem kaq ambivalent, nuk dua te jem keshtu... nuk dua

[/ QUOTE ]

Nderro pasqyre! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
oh keta anglofonet... sa keqardhje qe ndjej per keta rob qe kur jane pepara pasqyres, harrojne shqipen...


[/ QUOTE ]
that means a radical change.
besoj se keqardhja jote deri diku pergjithesisht eshte me vend.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

Danae sido te jesh bere ti mbetesh e bukur /pf/images/graemlins/kiss.gif

Chuchi
meso te njohesh veten dhe ta duash per ate qe eshte. S'ka asgje te keqe me te qenin bipolar, ti je binjak rrush je dy vete gjithe kohes. Ja me shih mua, jam shumepolare dhe prap me duan te gjithe /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Ja me shih mua, jam shumepolare dhe prap me duan te gjithe /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

sa e sigurte je /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/tipsy.gif
 

Sirena

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Dikur kisha frike ti afrohesha pasqyres sepse s me pelqente ajo qe shifja.Tashi ,i dal perpara dhe shof nje vajze te vogel e te dobesuar,te dobesuar jashte mase.Mundohem te shihem ne te gjitha anet,sikur du te shof nese me pershtatet ai termi qe me tha Marco "sei quasi annoresica".Jo,anoreksike jo,me te vertete qe jam dobesu po edhe aq j:confused:k,asnje nga pantallonat qe kisha s me bajne ma po vete e desha kete,gjithmone kete kam dashte.Jam ndier gjithmone "grassa".Tani e vetmja gja qe kam "grassa" jane floket!
Mos ndoshta ma mire ishte kur isha me e shendoshte?? Mahhh.

[/ QUOTE ]

Marco ia ka futur kot,je mire fare keshtu! /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
 

sweet eda

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

para pasqyres, shoh nje femer, qe nje mengjes i ka floket mire,e ka deshire te beje tualet, dite tjeetr shoh dike qe s'pelqen te rrije para pasqyres, por s'e eviton dot ate....eh kjo pasyra mire tha njeri ketu duhet nderruar, por ngelemi the same
 

Guest
Re: Perballe pasqyres tende

Perpara pasqyres??

Ciles pasqyre?? Kam shume te tilla...
Kudo kalon nje veshtrim neper dite edhe pse shpesh per nje moment fare te shkurter...

Mbase me mire se secila, me njeh "dreqja", qe kam ne dhomen e fjetjes...
Deri ne lakuriqesi...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Ja me shih mua, jam shumepolare dhe prap me duan te gjithe /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

sa e sigurte je /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/tipsy.gif

[/ QUOTE ]

sa ta shoh me qetesi pasqyren, edhe kur nuk ndihem e bukur...
 

belle

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Para pasqyres shoh vetem nje buzeqeshje ne fytyren time, qe e quaj ne emrin tend /pf/images/graemlins/wub.gif
Me merr malli, po shume...dhe shkoj para pasqyres per te te takuar...sikur dhe vetem ne nje perqafim imagjinar... /pf/images/graemlins/wub.gif
 

epremte

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

iii floket, keq, mbase duhen prere prape, pse me kane dale keto rrudha ketu? s'me shkon kjo shprehje ne surrat, me ngelet dhe rrudhe, hajde boll per sot, kurrizin drejt mullen brenda dhe vrap perjashta. who cares, gjerat nga kjo ane e syve duken ndryshe /pf/images/graemlins/smile.gif. ja vlen ta vrasesh mendjen per pamjen qe shohin te tjeret?
 

tristan

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

ah pasqyra, ajo qe gjithmone tregon te verteten {edhe kur e ke surratin e shtrembet}, edhe psee nuk flet, ai qe do e kupton ate edhe pse me heshtje ..

Koha kalon dhe pasqyra eshte aty e cdokush mund te shihet sa here te doje , packa se jo cdo here ajo eshte nje material qelqi, biles ato qe nuk jane pasqyra fare te prekshme jane me te vlefshmet, e njerezit qe mendojne e shohin shpesh ne te vetveten duke dalluar transformimet qe jane veper e kohes.
Mbaron shkollen fillore ,e ty te vjen keq qe tashme je rritur, ndoshta jo atehere qe mund te jesh i paduruar te ritesh, porse me vone, kur mbaron tetevjecaren ,fillon qe situata te jete me e ndezur, dhe pasqyra ne ato kohe eshte shume e zene me pune,mbaron te mesmen hidhesh ne fakultet, edhe pse e kupton qe tashme je rritur goxha , porse nuk mund te besh asgje per te mbetur i vogel se edhe nese do mundje, do dilje jashte normalitetit..
Mbaron fakultetin , tani vertet qe eshte hap vendimtar ,tani te duhet te jesh dikush, do fillosh pune , do mendosh per familjen, do te besh zgjedhjen tende themelore per pjesen tjeter te jetes,nuk do jesh me i pavarur, tanime ke frike qe te shohesh fytyren tende ne pasqyre pasi e kupton qe tashme "po plakesh", biles kur te fillosh te vishesh me xhakete per te qene pak me i pershttshem per punen qe ben,prape vetja ne pasqyre do te te duket fallco, i neveritshem, por ske cben koha rrjedh , e ne nuk mund ta ndalim.........Ne fakt te gjithe e kuptojme qe po plakemi si nga pemja fizike si nga shpirti,edhe nese nuk e shohim veten ne pasqyre ajo na vjen pas , na del ne enderr, kthehet ne makth, por vetem per ca kohe, se njeriu mesohet........
Nostalgjia dhe sentimentalizmi qe nuk jane cilesi qe i kane te gjithe, nganjehere te pengojne te ecesh perpara porse shpirtit te njeriut i japin vlera....

Ne pamundesi te ndalim kohen qe cdo dite merr dite nga jeta jone,e na ben cdo dite me te vjeter se nje dite perpara, ajo qe duhet te bejme eshte qe kurdo qe te shihenmi para pasqyres te jemi vevtvetja........
 

Dua

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Ciles pasqyre? Ka kohe qe kam prishur raportet me pasqyren. Me eshte thyer 2 here brenda ketij viti. Ik! I thashe. S'ke pune me mua! Baju! Sa rehat qe jam tani /pf/images/graemlins/smile.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

sa bukur me rrine keto floket e reja mi mamiiiiiiiiiiiii /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Perballe pasqyres tende

Ça shonci që s'kom pasqyr ke shpia. Kjo m'lejo me dal përjashta /pf/images/graemlins/laugh.gif. Të kisha pasqyrë që të më kujtonte vazhdimisht kush jam nuk do denjoja të përzihesha me të vdekshmit /pf/images/graemlins/goofy.gif.
 

sweet eda

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

avash ore ti, me mire thuaj shyqyr qe s'shifesh ne pasqyre se do thyhej e shkreta sa te te kishte perballe LOL /pf/images/graemlins/tongue.gif
 
Top