Perballe pasqyres tende

Blendi

Primus registratum
Perballe pasqyres tende

Isha plakur brenda nates, pa e kuptuar, ndodhi pa me te voglin paralajmerim.
U gdhiva 47 vjec sot ne mengjes dhe jam me i vjetri nder te gjithe shoket. Ata do te marrin ne telefon se shpejti. Ka nje aventure qe duhet shfrytezuar sot, jane dy vajza ne Exchange St...
Por ata nuk dine se mua me dhemb shpina, se mjekra me eshte thinjur, se syte me jane fshehur nga rrudhat. Kur u ngrita vura re se jam dobesuar se tepermi, gjoksi me eshte fshehur nen brinjet dhe lekura me eshte zbardhur sikur te isha anemik, e ndoshta jam.
ne mend me vjen pijaneci Bert qe kercen tek Irish Times me vajzat e reja gjithe sevda. I ngjaj atij. Me ate bereten e gjelbert qe e ve ne koke cdo mbremje. vallezon i dehur me vajzen me gjoksin me te madh dhe kthesat me te thella nder vithe. I mjeri i ngre syte nga tavani dhe shfryn larte tymin e cigareve te lira qe blen. tund koken me kenaqsi dhe zgjat duart e ftohta per te prekur format qe ravijezohen turbullt perballe tij.
Ka nje gje qe plaku Bert nuk e di. Eshte gazi i botes dhe i pistes se vallezimit. kuçkat gazmore kercejne me te per ta qesendisur. Eshte nje plak i parrezikshem me nje penis qe fle prej vitesh. Nje loder, ate mund ta shohesh edhe keshtu.
Ndersa une sot nuk jam ai djali qe veshtron dhe qesh me numrat e plakut. Jam nje miku i tij qe e shoqeroj bindshem brenda dhomave te muzikes, pa bezajur fare.
Thone se kohen duhet ta shfrytezosh per aq sa e ke. Thone se ne vend qe ti mbash perbrenda gjerat e shpirtit, duhet ti thuash.
Por kete e thote plaku Bert qe ka mesuar nga pesimi i tij, por kush mund ti vere veshin nje figure palaçoje si ai?
Kush mund ti kushtoje vemendje ndersa flet mend i perlotur me ate frymen e vet qe bie era uiski?
I perkisja nje brezi fodull. Qe gjerat e shpirtit i le me vete ne shtepi deri sa nje dite i ngarron me mbeturinat dhe i flak ne kosh, pa i nxjerre kurre prej vetes.
Na bie qe ne vend te kerkimit te asaj qe vlen, asaj "ngjitjes" me dike qe mund ndryshe ta quajme mrekulli, ne suvatojme vazhdimisht krenarine dhe opinionet e botes verdalle. Ndoshta jemi teper te ceket per te kuptuar se cfare vlen vertet ne jete. Ndoshta jemi thjeshte budallenj. Dhe pleq.
Nga 47 vjec secili, duke nxituar ngadale derjt vdekjes.
 

Bora*

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

... rri e rri, e pyes veten pse keshtu;
rri e rri, meshoj grushtin ne astarin e xhepit, bej shuk focoleten e jam gati ta shtrydh fare, me pas vazhdoj, nxjerr duart jashte, shoh thonjte, (jo ashtu sic e meritojne po nejse) ngre duart mbas koke, me nofullen e poshte kafshoj buzen e psiperme e ashtu kotshem me gjuhe shetis cep e me cep te gojes gagace, syte i mbyll gjysmash, e ashtu pa hequr as kepucet e kesaj dite pa dite rehatohem mbi arkitraret e pamundesise time...ashtu afshtazi enderroj " ah sikur te mund te dremis te pakten vetem sonte..."
 

bebi

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

me pelqen tema, erdha vetem te ze radhen per njehere kur te kem kohe per te shkruar. si gjithmone Blendi merr noten 10 me yll!
 

jula

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

47=plak!
Sa relativ eshte perceptimi i largesive kohore...

Me vjen nder mend komshia ime: me shoqeronte drejt shkolles kur ndiqja klasen e pare. E kundroja ne mimike dhe ecje, bente ca diskutime idiote (?) me shoqet e veta per cuna, pantallona, zenka shtepiake...plake e felliqur dhe e bezdisur, e ka fajin mami qe me detyron ta bej rrugen me ty!!!
Rudina ishte atehere ne klase te tete! :eek:
I ecja tere nerva perkrah: Une duke ngritur koken drejt qiellit arrija ende te mos shihja re, por anije, fytyra perbindeshash, aligatore te pambukte.

Nuk kam guxim sot te shihem permes syve te nje shtatevjecari...s'e di...
 

Ema

Goddes
Re: Perballe pasqyres tende

Kohet e fundit e evitoj fare pasqyren.Me duket vetja e zhubrosur,pulla-pulla,goja me duket nje shpelle e shemtuar,buzet ushtare te plagosur ne beteje,balli i stremadh.
Shoh dike qe s'e njoh,shoh ajo qe jam bere,krize...
(mbase jam subjektive).


Duhet nderru pasqyra :rolleyes: !
 

Bora

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Rimel gati te mbaruar,te zi,kafe e mbyllur,i kuq buzesh,lapsa te kuq,lapsa sysh,lapsa te zinj,gri,jeshile,tone opake,te shndritshem,te lengshem,shkelqyes buzesh,fondatinte,krem fytyre,krem duarsh,krem sysh,puder talk,cipria me ngjyra te errta,pantallona te errta,nja tri triko te mbyllura per qejf,asnje pike kombinimi,kapuc,xhup te stremadh,kepuce te medha,galloshe /pf/images/graemlins/laugh.gif . Nje e gervishtur tek ana e majta e paqyres,lart nje njolle.Pertokam edhe sot ta pastroj.Ajer i papaster ne dhome,ajer mengjesi i perzier me tymin e rruges.Britma kalamanjsh,zhurme,pisllek.
Krevati i parregulluar ende....

Pasqyre moj :rolleyes: pasqyre!
 

shpresa

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Perpara pasqyres sime. Nje vajze brune qe buzeqesh ngadale, pa shume tepri, pa shume mungesa. Sy te erret gati te zinj dhe brenda tyre nje dashuri e ndaluar. Te kam gjithe diten ne mendje o zemer, me ler te qete, por ti je mistrec dhe nuk ke as ndermend qe te largohesh per te me falur vetmine time, qe meritoj.

Po me shqeteson se shumti, dreqi e hengert, nuk mundem me ty, pa ty nuk mundem...
Mrekullisht e kendshme, rreptesisht e ndaluar, prap se prapi, te dua, me nje lloj dashurie qe vrapon e fshihet sa here dikush kalon atypari, si nje qelbes i vogel, prandaj quhet Skunk Love.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Perballe pasqyres tende

E kam inat pasqyren, behet gjykatsja me e keqe ku une kam nevoje per ngushellim....Sa e mashtroj veten kur i rri latg, kur e evitoj, me duket sikur cdo gje shkon mire....njehere ne dite e shumta dy puqem me te....sa e urrej...eshte gjykatsja ime me e pameshirshme. /pf/images/graemlins/frown.gif
 

a-alket

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Fillimisht postuar nga Skunk Love:
[qb]... prandaj quhet Skunk Love. [/qb]
mmm...i think it just stinks...thus the name /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Blendi

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Gjykatesja me e pameshirshme e vetes je ti Kordele. Sikur te mundje ta shihje veten me syte e pasqyres...
 

eM

Paper Moon
Re: Perballe pasqyres tende

Mengjes...

Cohesh nga krevati dhe e di se ajo te pret. aty tek tavolina jote, e ndritshme e paster gati per te mos fshehur asnje gje. Dhe ti nuk ke cfare ben po ulesh para saj dhe kthen koken sa andej kendej qe ti shpetosh shikimit qorutes te vetes. Kurre nuk i shpeton dot po njeriu ne qenien e tij mundohet gjithemone ti genjeje vetes.

Dreke...

tani pasqyren e ke tek canta jote e dores. E di qe eshte aty dhe e di qe pas pak nuk do te rezistosh me po do shifesh ne te. Dhe ashtu ndodh verte. Bobo
 

Guest
Re: Perballe pasqyres tende

pash veten para pasqyres sot ne meengjes ,,,,, skisha ndonje gje te keqe por ,,,,, gjerat nuk jan shume sadisfaksionuese per mua lately ( qysh thuhet kjo ne shqip lol )....

nuk me shijon asgje as ushqimi qe ha , as familja , as miqte , as .... well kjo e fundit njecike : ) : )

anywways ajo qe doja te thoja eshte se .... koha po iken kot ... dhe une e kam shumeeee inat kete gje pike .
 

jona20

big bum bam...
Re: Perballe pasqyres tende

pasqyra....mmm
gjithmone me ka kushtezuar,eshte si nje ballafaqim shikimesh,si vertetsi mimikash...po nuk te le dot te mendosh se je ndryshe...vazhdon
 

shpresa

Primus registratum
Re: Perballe pasqyres tende

Besoj se thote, perndryshe nuk do thonte.
I mbeshtes mendimin Kordele, me aq sa mund te shoh mbas ketij xhamit te ekranit.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

Nje mik me dha nje keshille, qe po jua forward:

Futi nje te martuar, boj nja 4 kalamaj ne masnej hec te llafosemi! /pf/images/graemlins/wink.gif

Tek Much A Do About Nothing Benedict (mashkulli im i preferuar, jo si fizik kuptohet) i thote Princit:
-Get Thee a Wife, sir! Get Thee a Wife!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

Pse re mu m'pelqe vetja para pasqyres. I them me mjes: Si shpirt qeke ba, si shpirt! Muaaaaahhhh!

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

Me mjes po se nuk e ul dot qafen ngaqe e zej shtremet naten /pf/images/graemlins/wink.gif
/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Perballe pasqyres tende

Jo ate nuk e baj para pasqyres, po rruges per shkolle.
/pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top