Përçartje

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

We are in an abnormal mental state characterized by the occurrence of psychotic delusions
 

aswad

Primus registratum
Re: Përçartje

Pse une i kam thene keto? E tmerrshme. Me nje fjale mrekulli, por e tmerrshme. Edhe me e tmerrshme mrekulli eshte qe s'pendohem per asgje.
 

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

eshte si puna e zgjimit perqafuar me nje person qe nuk do e mendoje kurre, dhe cdo centim qe largohesh nga ai perqafim ndjen qe te krijon nje boshllek te pakuptimte qe pas pak duket sikur te keput cdo mendim tjeter.
Lumturia momentale kthehet gjithmone ne hapesira te zeza te cilat mundohemi t'i mbushemi gjate gjithe jetes po qe nuk do arrijme kurre. Bang and Blame!
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

Ne sallen e erret kerkohen si te verbera vetmite tona,si te Borgesit.Mbase e jotja ish teresisht e perulur por une e njoha,ose te pakten e imagjinova.Mu duke si ndonje ushtar i mundur i ndjenjave dhe kjo me sillte nje gezim te cuditshem.Gezimi i te qenit vetem dhe bashke,pa e ditur duke pare erresiren.Faji i entuziazmit,si pembyesn gjerat,i permbys emocioni qe lind kot dhe qe kur mundohesh ta prekesh eshte bere kujtim.Po kurre i dhimbsur,perhere i kendshem,i lehete me shume se i trishtuar,i lumtur.Po kjo eshte lumturia,ti gezosh te nesermes se do jesh zgjuar.Po,ti tani je zgjuar dhe bota rreth teje ngerdheshet me kollotumba.
 

belle

Primus registratum
Re: Përçartje

Ka nje moment te caktuar qe duhet te thuhet e verteta, apo vjen spontanisht...kur t'a ndjesh?
 

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

Mendja ime eshte vazhdimisht nen zhurmen e mendimeve qe nuk mund t'i lidh apo te fokusohem.
Rri gjithe kohen duke u lodhur te kap mendimin e duhur dhe me duekt se nuk do e arri kurre. Kerkimi i ketij mendimi me nervozon dhe e vetmja shprese qe kam eshte drobitja e mendjes qe me pas me sjell qetesine e nje gjumi te padeshiruar!
 

ODISEA

Primus registratum
Re: Përçartje

sa e thjeshte eshte te merzisesh dike... dhe sa e veshtire eshte t'a besh te ndihet mire...
nje fjale e embel...
pse ndonjehere duket sikur peshon kuintale???
shume te cuditshem jemi ne qeniet njerezore...
a thua nuk eshte faji yne???
thua te jemi koshi i plehrave i gjithesise???
a thua shkarkohen ketu tere emocionet negative te hedhura nga sistemet e tjere diellore???
thua hyjne nga vrima e ozonit???
thua te jemi pre e ndonje trafiku te paligjshem???
me siguri...
s'eshte faji yne...
atehere s'kam pse t'a vras mendjen...
nuk besoj se te tjeret kane fituar imunitet...
ja, akoma degjohen te uleritura...
/pf/images/graemlins/idea.gif
bertisni, ulerisni, ngjirruni...
le t'ua kthejme keto emocione mbrapsht...
le t'a zgjerojme me shume se c'eshte vrimen e ozonit...
bertisni, ulerisni, ngjirruni...
ahhhhhhhh...
ndihem me i lehte tani...
...
a thua???
...
pfffff...


s'e di...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

ja dhe nje dolli per te kuptuarin qe nuk e kuptojme sepse po ta kuptojme s'do te kemi asnje justifikim per sjelljen tone /pf/images/graemlins/idea.gif /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Përçartje

largesia per ne kine eshte relative larg edhe afer. larg ne realitet afer sa imagjinata, por nderkohe qe imagjinohet kina, nuk mendohet se sa here do nderrosh aereoporte apo se sa ore do te zgjase udhetimi.
si perfundim kina ngelet larg, pavaresisht se imagjinata shkoi dhe u kthye ne kine, nuk do te thote se kinen e njohe realisht.
gjithcka virtuale dhe e pazbuluar konkretisht mbetet si udhetimi im imagjinar ne kine, ashtu si me pelqen kina mua,dhe jo ashtu si kina eshte.
po du une te jetoj me imagjinata apo do kem kurajon te zbuloj kinen???
hajt ti nis i kartoline kines sime imagjinare e ti thur lavde madhesise se shpirtit komercial qe ka kina sot.
 

Danae

Primus registratum
Re: Përçartje

percartjet e mia te ble nje bilete per kine u kthyen ne nje percatje perralle-monologu.
 

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

It was a theme she had
On a scheme he had
Told in a foreign land
To take life on earth
To the second birth
And the man was in command

It was a flight on the wings
Of a young girls dreams
That flew too far away
And we could make the monster live again

Oh hands move and heart beat on
Now life will return in this electric storm
A prophecy for a fantasy
The curse of a vivid mind

Don't push too far
Your Dreams are China in your hand
Don't wish too hard
Because they may come true
And you can't help them
You don't know what you might
Have set upon yourself
China in your hand

Come from greed
Never born of the seed
Took life from a barren hand
On eyes wide
Like a child in the form of a man
A story told
A mind of his own
An omen for our time

We take a flight on the wings of fantasy
Then you push too far
And make your dreams reality
Yeah! china in your hand
But they're only dreams
And you shouldn't push too far


t'pau pau (eshte grupi qe e kendon dmth)
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

Te lexova,kam pak kohe.Te shkruaj,ose s'te shkruaj.Rendesi ka ne ndjesite.Te gjalla.Si frika,ankthi(si i thone kta me? Magone,eh tamam).
Hajt jsdjhflkgldf!
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<font color="brown"> Te dua!
E thashë më në fund, por mos më pyet ç'thashe.
Qe një nga fjalët që pashë dje në fjalor ndërsa lexoja për forcën e gravitetit ne fizikë.
Kishte efekt të njëjte me tronditjen e Njutonit kur pati takimin me mollën e famshme /pf/images/graemlins/laugh.gif; për të s'e qe "e ndalume". Migjeni e nxori si problem, kushedi ku e pati hallin. /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ëëë, ku ishim? …Ah po, të dua, pra.
Nuk e di sesi duhet të më përgjigjesh, por ,kam përshtypjen, se po të presësh deri javën tjetër sa të marrim mësimin e ri në fizikë, do jem vërtet në gjendje të të them se cila duhet të jetë sjellja e parashikuar për një levizje të tillë.

Hmmmm, në fakt, nuk është se e kam qejf shumë fizikën, se një e dy e duhet të hap fjalorin për të marrë vesh ç'thuhet. Për më tepër, më ka ca formula që oboboooo… /pf/images/graemlins/eek.gif Më duket se, edhe sikur mbi to të rrija kokëpërkulur tërë jetën, s'do të merrja dot më shumë se pesë dhe kjo në rastin më ideal, kur profesori qëllon ta ketë zemrën të gjerë …

Si…? Ah, sa herë e kam dhënë provimin deri sot? Të them të drejtën edhe shumë mend s'e mbaj, por jo pak here /pf/images/graemlins/laugh.gif , por te betohem jo per fajin tim /pf/images/graemlins/laugh.gif . Me kishte inat profesori /pf/images/graemlins/laugh.gif .

Tani më duhet të përgatitem seriozisht se vjen sezioni i provimeve të mbartura /pf/images/graemlins/laugh.gif.
</font>
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

I love you teacher! From Andi and Eltoni...

who is Andi? who is Eltoni?
no Andi, no Eltoni, no teacher, no love...
 

Eni_883

Primus registratum
Re: Përçartje

I don't know if I love these occasional dull moments in my ife or if I hate them. I know I like the quietness but then too much quiet makes me go into complicated throught processes which then make me hate the dull moments. I guess such is life and so it will always be.... here is to another dull moment that will pass...
 
Top