Përçartje

eniad

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<font color="brown"> I just see I need hactic rhythm to keep me from wishing and thinking... keep it blank, keep it blank... run as much as you can... run... </font>
 

pppppaa

Primus registratum
Re: Përçartje

Me duhet te kthehem ne shtepi, kam harruar buzeqeshjen...

Kur po dilja e ndjeja qe kisha harruar dicka...kontrollova xhepat dhe pashe qe te gjitha i kisha, megjithate ndjesia vazhdonte....
S'e kuptova perse kerkova vetem ne xhepa, a thua se ata me mbajne te gjithin brenda... ndoshta per shkak te sistemit....

Me duhet te kthehem ne shtepi.... Fuck the system.....
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<font color="brown"> Jane pauza pasigurie, larg prej te qenit pika mbi "i" .

Iola /pf/images/graemlins/kiss.gif
</font>
 

aquazur

Primus registratum
Re: Përçartje

...se stringi
tra le mani
la mia voce
ti accorgi che
tu non sentirai distanza
è tanto...
troppo tempo
che vorrei
poterti dire che
io... io non sento la distanza...
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

...nuk shihja vec te kuqe dhe te zeze,pastaj vec te kuqe.Ne fund te zeze,te zeze te mbyllur ne erresire.Me duket sikur toka rrotullohet rreth meje edhe pse nuk shoh.Jam e verber dhe dora jote me terheq drej korridorit.Jam e djersitur,jam e lodhur,jam e shurdher nga muzika qe lodron si zhurme ne timpanet.Ti me terheq me vete,ti me shtrengon doren fort,ti me mbeshtjell me nje dore belin,ti me puth floket.Ti,me shikon ne sy dhe une shikoj njemije zjarre te ndezur.Me nje gisht me ngre koken lart prej mjekre.Une mbyll syte,afrohem,era e trupit tend eshte kaq dehese.Une...

Hap syte.Me duket me ka rene tensioni.Ja ku qenke perballe meje,po nga ana tjeter e salles.Ngre lart goten dhe me drejtohesh ne forme dollie.Eshte ditlindja jote.Pret ndonje gjest ne kembim.Ajo,e dashura jote te pickon nga krahu.
Une te shoh me habi.Te shoh duart,syte,je me bluze te kuqe...
-Ca dreqin do?Kaqol!

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

rO_k

Primus registratum
Re: Përçartje

nuk te ben mire te fantazosh ne menyra te tilla ... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Blendi

Primus registratum
Re: Përçartje

Sa kohe u be pa folur ne telefon? Shume, por ti tingellon si ke tingelluar gjithmone. Ka muzike ne te qeshuren tende, notat nuk di t'i dalloj, por m'eshte muzike, kaq eshte boll.

Une te pyes e ti me pergjigjesh me tonin e atij njeriu qe mezi pret te mbaroje qe t'i vije rradhe te pyes. Cfare do te dish? Qe ndihem mire? /pf/images/graemlins/smile.gif E themi edhe me fjale edhe pse nuk eshte e nevojshme.
Qe nuk duam te rritemi, as une as ti. Qe duam te mbesim dy femijet qe ishim, dy adoleshentet qe ishim, nje vajze dhe nje djale, qe u prekem vetem shkarazi.

Me duket vetja si ne ato videoklipet ku personazhet qendrojne pa levizur ndersa bota rreth tyre vrapon rrembimthi dhe plaket...ne te dy jemi pare ne sy, ndersa personazhe te tjere hyjne e dalin aq shpejte sa nuk u dallohet asnje tipar.
Me vjen mire qe jemi ne te njejten barke. Me spirancen ngulur, ne nuk levizim. Ne do te mbesim gjithmone adoleshente, une dhe ti.
 

Dolores

Primus registratum
Re: Përçartje

There is absolutely …positively nothing in this whole matter that makes sense…or that I even like for that matter …but yet it inspires the most self-indulgent titters I can ever defy to convey
 

ana karenina

Primus registratum
Re: Përçartje

Asnjehere s'e kish kuptuar c'do te thote te shtangesh. Kish vetem nje perfytyrim te vagullt, dicka si portret shqisash te ngrira, pa shprehje, pa jete. Dicka mes gezimit qe te fal zbulimi i se vertetes dhe boshlleku qe le pas te kuptuarit. Po t'i kerkonin ta vizatonte do kish zgjedhur ate ekranin ku gjurmohen rrahjet e zemres ne kohen kur e pershkon nje vije e drejte shurdhuese. Keshtu ndjehej sot, e shtangur, nje vije e pafund me teper e bezdisshme ne kotesine dhe pakuptimshmerine e saj sesa ne pasqyrimin e vdekjes. Si vdekje me sy hapur, - mendoi. Si mund te jesh e vdekur dhe njekohesisht ta kuptosh qe je e tille? Tek gumezhinte kotesi, vija i pershkroi fillimisht koken. Mendimet buhaviten syte dhe ngrine si nen acar bore, pastaj u mermerizuan dhe vdiqen. Nuk ndjente me dhe as kish kujtime ndjesish. E kishte me te lehte te therriste me mendje kujtimet e trishta po pervec nje monotonie figurash gri qe nuk i thoshin asgje nuk pa gje tjeter. Kerkoi imazhe. Ato eshte gjithmone lehte t'i gjesh e te risjellesh ndijimet qe i kane shoqeruar dikur. Akoma asgje, vetem pamje, imazhe shterpe qe gati gati s'i perkisnin me, aq te ftohta, te largeta, te mbikonsumuara nga rruga vajtje-ardhje iu duken. Do jete nga shtangia, - mendoi. Do pres sa te shkrihem. Kur ta kujtonte kete te gjithen e dinte qe do i dukej tejet e parendesishme. Momente te tilla ishin bere tashme te perhershme, sikur bota e saj ndahej ne dy anet e lojes 'ngriva shkriva' e ajo here ishte ketej e here andej, por asnjehere diku tjeter. Te shtangurit tashme e perfytyronte si majen e nje ajsbergu, e vetmja cifel e dukshme e nje ngurtesimi te brendshem teresor. Ne gjendje te tille deshironte vetem gjume, i vetmi aktivitet njerezor qe puqet me vdekjen ku mund te jetosh edhe duke moskujtuar, moskuptuar apo mosndjere. Ajo ra ne nje gjume te thelle... gjysme e shtangur, gjysme e vdekur.
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<font color="brown"> I dressed in sky-blue today, so much azure that clouds were not allowed in. It was all blue sky when I got up this morning. In days like this one I firmly realize I love sweet rainy hours. </font>
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<font color="brown"> Sure, but if you're Spring, you're no different /pf/images/graemlins/tonguee.gif . </font>
 

epremte

Primus registratum
Re: Përçartje

prill o im vella
a s me jep 3 dite hua
ta thaj plaken me gjithcfare ka...

no different??
 

ameba

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<font color="brown">Fushe, fushe e fushe prape,
fushe e paane e shume vape...</font>[/i] /pf/images/graemlins/kiss.gif
<font color="blue">Si me ja ba ne fakirat qe kena lind ne mes te Veres???? /pf/images/graemlins/confused.gif</font>
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<font color="brown"> A handkerchief hun and lots of falling water and some fresh thing for the spirit... it does a world of good... /pf/images/graemlins/kiss.gif</font>
 
Top