Noizy ft Zanfina Ismajli

mirdita

Papirus rex
Kenge qe beri shum klikime :

Po foli me keq ardhje per familjet shqiptare,
Keqkuptime t'vogla perfundojn deri ne ndarje,
Femija do te rritet Edhe keto gjera do ti mbaj mend,
Dhe 1 dit urrejtjen do ta nxjerri kur nuk ka vend,

Kur fol per ju fol Edhe per veten time,
Sepse Jam ne situat ku se shoh femijen time,
Jan gabimet e rinis qe te vrasin Kur moshohesh,
Keshtu venja gishtin kokes dhe mendo se cfar do t'bohesh,

Femra nuk poshtrohet esht nje qenie delikate,
E vetmja gje qe don esht rrespektin dashurin tate,
Ajo fmijet ty ti rrit dhe ti sheh Si syt e ballit,
Ta ben buken ta ben shtratin dhe rrobat ti ben gjith gati,

A do te pelqente nese do ishte nena jote,
Ndoshta motra ose mbase vajza jote,
Ska mo jo nuk ka mo ka ardh koha per ndryshim,
Do jem 1 djal Edhe vlla Edhe 1 prinder shum I mir,

Po sikur te jet Nana jote,po sikur te jet motra jote,po sikur te jet vajza jote,
ca do,ca do, ca do kishit bo.!

Vendi Ku jetom ne, ka forc edhe vailence,
Ku femra do poshtrohet dhe gjithcka esht ok, por sikur te them ska mo si doni ju, por sikur tju them zban mo siç boni ju,
Zemra saj vec lendohet ndoshta ty te duket per qesh,
Ti diten brredh me shoket dhe sa her kur kthehesh ban stress,

Trego ku jan premtimet - qe mi dhe,
Ku ndodhet dashuria midis nesh,
Vajza po ma rritet dhe vet e sheh,
A do doje qe ti ndodhte cpo ndodh me ne,

Po sikur te - t'jap 1 IDE
Nje Loj qe mduket fair
Ca do kishit bo ca do kishit bo

Po sikur te jet nena jote
Po
Sikur te jet motra jote,
Po
Sikur te jet vajza jote,
Ca do kishit bo ha?

Nuk ka nevoj per dhun nese ke inteligjenc,
Nese ti nuk ke rrespekt dashuria me nuk vlen,
Ajo dor qe e perkdhel ajo dor prap e godet,
Ajo goj qe I thot te dua ajo goj me prap Si flet,

Cdo njeri n'ket tok ka periudha t'kqia,
Por kjo zdo t'thot qe t'ndahemi sa her t'na kap merzia,
Ai qe esht I fort ai duhet tjap kurajo,
Jo ti kthejm shpinen tjetrit dhe pse ndoshta ai ka fajet,

Gabimet jan njerzore ai kush fal esht me I zoti,
Inati nuk na duhet na dhuron vec pika loti,
Kshuqe veje nje buzqeshe ne fytyre Edhe ne zemer,
Per ti Then botes se ti e vlerson 1 femer

Jo ta kthesh ne skllav ose ne 1 sherbetore
Nese e perdor llogjiken je burri I sherbetores
nese ti e sheh Si engjell ose Sikur 1 mbretereshe,
Esht thjesht sepse ti e veten Si nje mbret..


 

princ

Valoris scriptorum
Kenge qe beri shum klikime :

Po foli me keq ardhje per familjet shqiptare,
Keqkuptime t'vogla perfundojn deri ne ndarje,
Femija do te rritet Edhe keto gjera do ti mbaj mend,
Dhe 1 dit urrejtjen do ta nxjerri kur nuk ka vend,

Kur fol per ju fol Edhe per veten time,
Sepse Jam ne situat ku se shoh femijen time,
Jan gabimet e rinis qe te vrasin Kur moshohesh,
Keshtu venja gishtin kokes dhe mendo se cfar do t'bohesh,

Femra nuk poshtrohet esht nje qenie delikate,
E vetmja gje qe don esht rrespektin dashurin tate,
Ajo fmijet ty ti rrit dhe ti sheh Si syt e ballit,
Ta ben buken ta ben shtratin dhe rrobat ti ben gjith gati,

A do te pelqente nese do ishte nena jote,
Ndoshta motra ose mbase vajza jote,
Ska mo jo nuk ka mo ka ardh koha per ndryshim,
Do jem 1 djal Edhe vlla Edhe 1 prinder shum I mir,

Po sikur te jet Nana jote,po sikur te jet motra jote,po sikur te jet vajza jote,
ca do,ca do, ca do kishit bo.!

Vendi Ku jetom ne, ka forc edhe vailence,
Ku femra do poshtrohet dhe gjithcka esht ok, por sikur te them ska mo si doni ju, por sikur tju them zban mo siç boni ju,
Zemra saj vec lendohet ndoshta ty te duket per qesh,
Ti diten brredh me shoket dhe sa her kur kthehesh ban stress,

Trego ku jan premtimet - qe mi dhe,
Ku ndodhet dashuria midis nesh,
Vajza po ma rritet dhe vet e sheh,
A do doje qe ti ndodhte cpo ndodh me ne,

Po sikur te - t'jap 1 IDE
Nje Loj qe mduket fair
Ca do kishit bo ca do kishit bo

Po sikur te jet nena jote
Po
Sikur te jet motra jote,
Po
Sikur te jet vajza jote,
Ca do kishit bo ha?

Nuk ka nevoj per dhun nese ke inteligjenc,
Nese ti nuk ke rrespekt dashuria me nuk vlen,
Ajo dor qe e perkdhel ajo dor prap e godet,
Ajo goj qe I thot te dua ajo goj me prap Si flet,

Cdo njeri n'ket tok ka periudha t'kqia,
Por kjo zdo t'thot qe t'ndahemi sa her t'na kap merzia,
Ai qe esht I fort ai duhet tjap kurajo,
Jo ti kthejm shpinen tjetrit dhe pse ndoshta ai ka fajet,

Gabimet jan njerzore ai kush fal esht me I zoti,
Inati nuk na duhet na dhuron vec pika loti,
Kshuqe veje nje buzqeshe ne fytyre Edhe ne zemer,
Per ti Then botes se ti e vlerson 1 femer

Jo ta kthesh ne skllav ose ne 1 sherbetore
Nese e perdor llogjiken je burri I sherbetores
nese ti e sheh Si engjell ose Sikur 1 mbretereshe,
Esht thjesht sepse ti e veten Si nje mbret..

nojzy esht ma i madhi ne kete vend e ska kush shka e shan me pelqej shum shkrimi yt mirdita
 

mirdita

Papirus rex
Eshte kenge shum e bukur,dhe nese e degjoni me vemendje jan shum fjale me shum vlere,ashtuu i marr une,por nejsee mua me pelqen shum si kenge.
 
Top