Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Verizion

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Apapa sa teme romantike kjo , ne fakt s'me kishte shkuar ndonjehere nder mend bohh , une do te doja te bija aty ku qan nje femije i vockel apo tek syte e cdo njeriu te mire qe vuan ne kete bote /pf/images/graemlins/smile.gif

Happy Halloweeen Everybody :rockband:
 

bab

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

ne qofte se do isha nje pike shiu ,do kisha deshire te pikoja ne buzet e burit time ,te rreshqisja duke ledhatuar ato ...lol
dhe ne qofte se do isha lote ne syte e ti ,do ti lutesha te mos qante kurrrrreeee ..
qe nga syte e tij te mos largohesha ....
 

Alanis

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Per momentin do doja te avulloja njehere, se ku do bie eshte ceshtje fati pastaj
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

formova vehetn
tek rete, prane diellit
dhe thashe me vrull
prane teje te bie
e nisa vrapin nga perendite
dhe humba rrugen
mes mrekullive

kur ktheva koken
ti ishe zhdukur
papritmas ndjeva une rrezimin
por as i shtrire
se humba shpresen
nuk e harrova kurre premtimin

ne avull, fryme
u ktheva prap
ne qiell u ngjita
tek pafundesite
te bie prape edhe nje here
e di!
do vije serish nje dite...
 

EB

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Eshte e veshtire te zgjedhesh. Po te me jepej mundesia te bija ne disa vende ne te njejten kohe, do ta bija ne Sahara sepse atje vertete te cmojne, mbi qelqin e nje dritareje qe duket si gjysme e hapur edhe pse drita ka kohe qe eshte fikur, mbi nje piano te vjeter do te bija plot force qe nota e fundit te asaj melodie te ishte vetem per mua, nje pike te vogel shiu.
 

Guest
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Mengjesi zbardhi..gjithcka u zgjua...
Nje pikez shiu, lehte me ngacmoi.
Neper udhetim, kish qene me nate,
Valle, dikush tek une e coi??

Shi...miliona pikeza, qe te perbejne..
Nje e vecante, qendron mbi mua..
Me sheh cuditur,me pyet dhimbshem..
Vertet ta mbaj, ne dore se dua??

Shi .....Miliona pikeza te perbejne..
Nje pike eshte tema,vecse nje..
Ta dije, se ku sot ka rene??
Mbylle kete teme, do kishe thene..

Mengjesi gdhiu..
Sa bukur kur levizja e jetes degjohet..
Me mire te bjere shi,
Sesa ne gjume, gjithcka te harrohet
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

E Si Perfundim Fantazie Ku ra ajo PIka e shiut qe permendte ne Kto 4 Strofa ... :confused: :confused:
 

Guest
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Ne buze pra Tedo..aty e kam len.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
E kam parasysh, pse tu kujtua kjo teme sot..nga shiu Durrsit ee??
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga fantazia_G:
[qb] Ne buze pra Tedo..aty e kam len.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
E kam parasysh, pse tu kujtua kjo teme sot..nga shiu Durrsit ee?? [/qb]
LEne se ai shiu i Durrsit na E LAu makinen na e boni xhom ...
 

Shqiptarja

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Nje pike shi po te isha..!

Po te pikoja ne toke,
do te me shkelnin.
PO te pikoja mbi lule,
nga vesa nuk do me verrenin,
Ne uje lumejsh,
liqenesh e oqeanesh po te pikoja,
do isha e tepert
ndoshta dem do te beja.
As mbi supin e me te dashurit tim
s'do te doja te pikoja,
barre per te ti behesha nuk do te doja,
As e lire ne ajer te qendroja,
fare nuk do te doja,
atehere do thahesha
gjurmet e mia do humbisnin,'
qe ekzistova dikur s'do me kujtonin...!

Do te doja, do te doja,
askund tjeter mos te pikoja
perpos ne syrin tend shpirt,
ne nje pjese tende te shendrohesha,
sahere qe te pikonin lot,
une serish e serish te ringjallesha,
dhe aq sa edhe ti te jetoja!

Shqiptarja
 

mostro

Putraku
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Une do kisha deshire te bija ne ndonje liqen dhe te behesha me hume shoke masnej..
Mase bite dhe ndonji nga ju pikat e tjera dhe keshtu u njifshim me mire... :wave:
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga PUTRAKU:
[qb] Une do kisha deshire te bija ne ndonje liqen dhe te behesha me hume shoke masnej..
Mase bite dhe ndonji nga ju pikat e tjera dhe keshtu u njifshim me mire... :wave: [/qb]
N'liqen je Putre. Ka mbi 6 miliard pika po ty s'tra me njoft nojnjonën prej ktyne ktu nolt /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga Kondrapedali:
[qb]
Fillimisht postuar nga PUTRAKU:
[qb] Une do kisha deshire te bija ne ndonje liqen dhe te behesha me hume shoke masnej..
Mase bite dhe ndonji nga ju pikat e tjera dhe keshtu u njifshim me mire... :wave: [/qb]
N'liqen je Putre. Ka mbi 6 miliard pika po ty s'tra me njoft nojnjonën prej ktyne ktu nolt /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
OKOndreeeeeeeeeeee po ca thu mer Plak . Po PUtro o ke LIqeni i TIrones Ndersa Vashat Kan ROn ke LIqeni Farkes mer PRanej nuk jan Taku ... Hapim i Rezervuar m Sauk t Ri qe t jen midis ne t Takohen ... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Shqiptarja

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Shyqyr une s'kom ra ke liqeni!!!! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Guest
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Ajri i ftohte ka arritur,te mbeshtjell gjithcka.
Akullsia, arriti ta ftohe dhe te vetmen buzeqeshje te mbetur..
Braktisur, ne buzet e tua nje pikez
u kthye ne kristal,
Duke mos mundur dot te rreshkase..
Duke mos mundur te thote asnje fjal..

..Dhe pse tejmunduar,
kerkon te shkeputet diku..
Nje pikez u ftoh,ngriu..
Brishtesia i humbi duke mbetur e ngrire ketu..
Cdo gje erdhi aq natyrshem,
Sa dhe shiun se mbajta mend kur ra..
Cdo gje u ftoh aq natyrshem..
sa dhe Kristali, i humbi vlerat per momentin..
Si nje Kristal i zakonshem, nga syte e mi u pa..

/pf/images/graemlins/smile.gif
 

Guest
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?


Ja dhe nje nga te shumtat pika, qe kan rene ne liqen.. /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Alanis

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Aty liqeni eshte shume i qete, ca te bejme ne qe kemi rene ne det te trazuar...
 
S

Scorpion

Guest
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te bin

Ne te çaren e gjoksit te nje femre... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

VoGeLuShI

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te bin

te gjyshes time score??? /pf/images/graemlins/laugh.gif

apo je frymezuar nga ajo shprehja "ta caj gjoksin"??? /pf/images/graemlins/lol.gif
 
Top