Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Guest
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

I zymte peisazhi ne pamje te pare..
merzitese grija sunduse kudo,
Gjithcka qe mbulon,
qe duket e erret,
shpesh ka dhe te fsheht..
nje pike.. gezon te tjeret..
Nje pike qe vjen nga qielli,
ne vecanti pikon..
nje pike qe fjale ska,
seshte shi por vezullon...
:wub:

Na doli pika ne enderrr :lol:
Ftoj poetet te na hapin nje teme tjeteer frymezimi
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Si gjithmone
Nje pikel shiu u rrezua
Mes miliardash
Ngeli e mitur
Ne pragun
Mbi lulen
Me vijen dhe buzeqeshjen
Si gjithmone
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

:lol: :lol: :lol: Jemi bo si trio medusa :lol: :lol: :lol:
 
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Nqs do jem nje pi shiu dua te bie ke buzet e moires! /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
Booo sa romantik qe jam!
 

Guest
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga S6T6N6:
[qb] :lol: :lol: :lol: Jemi bo si trio medusa :lol: :lol: :lol: [/qb]
Lene mo dhe kur shkoj me flejt...te pika me puno truri..me cfare mund ta krahasoj.... :lol:
Satana gjeje temen...
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga fantazia_G:
[qb]
Fillimisht postuar nga S6T6N6:
[qb] :lol: :lol: :lol: Jemi bo si trio medusa :lol: :lol: :lol: [/qb]
Lene mo dhe kur shkoj me flejt...te pika me puno truri..me cfare mund ta krahasoj.... :lol:
Satana gjeje temen... [/qb]
Meduzat e poezisë? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga fantazia_G:
[qb]
Fillimisht postuar nga S6T6N6:
[qb] :lol: :lol: :lol: Jemi bo si trio medusa :lol: :lol: :lol: [/qb]
Lene mo dhe kur shkoj me flejt...te pika me puno truri..me cfare mund ta krahasoj.... :lol:
Satana gjeje temen... [/qb]
Si te duket tema: Po na ze frika nga pika /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Guest
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Me kete teme do tmerronim forumin nga frika qe do shprehnim...merret vesh me cfare do e krahasonim piken pastaj.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
Me mire zbute icik ceshtjen... :tipsy:
 

Alanis

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga fantazia_G:
[qb] Me kete teme do tmerronim forumin nga frika qe do shprehnim...merret vesh me cfare do e krahasonim piken pastaj.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
Me mire zbute icik ceshtjen... :tipsy: [/qb]
Kush dreqin do donte te ishte ashtu lloj pike!?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

assassino26

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Une do doja te isha shale biciklete e ....Pameles,po me kusht qe ta perdore vetem ajo /pf/images/graemlins/laugh.gif Jo per gjo po mos ja leje nai xhiro nai badigardi :tipsy: edhe nga shale biciklete do me lindte deshira te behesha kaperton :smash:
Ose me mire te jem breke tanga :lol: qe te me veshe Moira :angel:
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga PESHKATARI...:
[qb] Une do doja te isha shale biciklete e ....Pameles,po me kusht qe ta perdore vetem ajo /pf/images/graemlins/laugh.gif Jo per gjo po mos ja leje nai xhiro nai badigardi :tipsy: edhe nga shale biciklete do me lindte deshira te behesha kaperton :smash:
Ose me mire te jem breke tanga :lol: qe te me veshe Moira :angel: [/qb]
Na're se mos dush me qen' Lines /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

assassino26

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga Kondrapedali:
[qb]
Fillimisht postuar nga PESHKATARI...:
[qb] Une do doja te isha shale biciklete e ....Pameles,po me kusht qe ta perdore vetem ajo /pf/images/graemlins/laugh.gif Jo per gjo po mos ja leje nai xhiro nai badigardi :tipsy: edhe nga shale biciklete do me lindte deshira te behesha kaperton :smash:
Ose me mire te jem breke tanga :lol: qe te me veshe Moira :angel: [/qb]
Na're se mos dush me qen' Lines /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
Do pranoja me kusht qe te isha une ditor edhe ti per rastet e vecanta :lol: Mund te jesh edhe tampon
 

assassino26

Primus registratum
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga Kondrapedali:
[qb] Hajt tampon u bofsh pra /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
Ore cpune ke me deshirat e mia ti mer daje...
Hajt u bofsh prezervativ /pf/images/graemlins/laugh.gif te besh qeif edhe nga jashte edhe nga mrena :angel:
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga PESHKATARI...:
[qb]
Fillimisht postuar nga Kondrapedali:
[qb] Hajt tampon u bofsh pra /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
Ore cpune ke me deshirat e mia ti mer daje...
Hajt u bofsh prezervativ /pf/images/graemlins/laugh.gif te besh qeif edhe nga jashte edhe nga mrena :angel: [/qb]
Jo mër dajë se s'jom si puna tate unë, 1 përdorimsh :tipsy:
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

sic ka nis ky muhabet pas disa postimesh nuk do flitet me per pika shiu por per pika sp... :rolleyes:
 

Guest
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Fillimisht postuar nga S6T6N6:
[qb] sic ka nis ky muhabet pas disa postimesh nuk do flitet me per pika shiu por per pika sp... :rolleyes: [/qb]
Sikur spo sillesh mire, keto kohet e fundit.. :lol: :tipsy:
Pika e shiut do mbetet pike shiu..dhe perfundimisht e kemi nda mendjen me ra ne.......??
Ku mor zot..???Harrova prape.. :shrug:
Tema vazhdon pra me pike shiu,jo per gje..po kemi shira akoma deri sa te vije Vera...Kur te vije ajo do e bejme temen ..
Nese do te doje te ishe nje rreze dielli,ku do te doje ndricoje???
Por para se te vije Vera e shtyjme me Shi.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
Apo jo Kondre...?? :wave:
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Sigurisht Yllo po edhe içik borë s'bo keq :shrug: . Nejse, sot e kom frymëzimin içik si t'keq ( e ka fajin Hallowen /pf/images/graemlins/laugh.gif ) kështu që vargjet i lemë për nesër /pf/images/graemlins/wink.gif .
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Nese do ishit nje pike shiu ku do donit te binit !?

Me qe ne jemi icik me perpara me kohen 6-7 ore dhe halloween-in e kalum po vazhdojme me vargjet...

Leshohem i vetem
Mes qiejve i lire
Pa zhurme zbres
Mrekulline e reve
Dremisin ende
Piklat e tjera
Por shpejt do te zgjohen
Per te sjelle shtrengaten
Qe erreson diten
Dhe naten e zbardh
Po zbres shume avash
Do bie
Prane saj
Si pika kuptim
Gjithmone lajmetar
I lodhur, i shkelur
Dhe ti
E paprekur
Shijo
Shiun e tejdukshem.
 
Top