Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

bobo

marksist-enverist
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

rrofsh Kordele!,sa e gjer qe je-,zemren,kuptohet!,si se paskem kap,ku e kishte llafin Ema!(populli esht turm),na fute kot me riparu Kandarin.,masanej,edhe kandari duhet var siper...kur do me peshu noi gjo,ose me e majt me dor...!,po meqe thu,edhe ti,po e m`shtesim ke kembet...se nqiell skemi ku ta varim...
shyqyr qe i rash mfije...
rrofsh,edhe 1 her!,sa rro mso! :thumbsup:
 

Anasykaltra

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Ne qiej mos u mbani ata s'mbahen gjekundi!

-Qiejt nuk mbahen ndoshta kund po duan s'duan token bashke me ne siper na mbjane keshtu qe eshte e paevitueshme te mos mbaheshim ne qiej se jane pikerisht ata qe na mbajne.
- M.gj.t ne qiejt e Emes eshte e vertete nuk duhet te kesh shume besim as te mbeshtetesh, jo me te mbahesh,se nga mom ne moment ja fillon nje shterngate e shi rrebesh qe se keni idene...!!! /pf/images/graemlins/frown.gif
 

tini vogel

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Bobo sa te komplikum qe jeni mor bab,kam nje ore qe po lexoj dhe nuk kam kuptu asnje gje,ndonjeri do me thot injorant nuk di as gjuhen tate,po nuk eshte faji im qe jam pak injorant :smash:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Fillimisht postuar nga homerS:
[qb]rrofsh Kordele!,sa e gjer qe je-,zemren,kuptohet!,si se paskem kap,ku e kishte llafin Ema!(populli esht turm),na fute kot me riparu Kandarin.,masanej,edhe kandari duhet var siper...kur do me peshu noi gjo,ose me e majt me dor...!,po meqe thu,edhe ti,po e m`shtesim ke kembet...se nqiell skemi ku ta varim...
shyqyr qe i rash mfije...
rrofsh,edhe 1 her!,sa rro mso! :thumbsup: [/qb]
-----------
Nuk ta kisha me te keq, pse kaq i ashper /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif
 

gjekec

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Fillimisht postuar nga Kordelja:
[qb]
O popull mos thurni endrra ne diell por rrini me kembe ne toke dhe lereni imagjinaten menjani e shifni realitetin mundesiht ne sy. The sky is just the limit :thumbsup: :thumbsup:
[/qb]
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Shyqyr eshte forca e gravitetit qe na mban ne Toke... e ketu po na dridhen leqet e kembeve e jo me ne qiell!
 

keshi

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Une nuk kam ndermend te mbahem ndonjehere ne qiell jo por me vjne keq per shiun qe e peson gjithmone vetem e vetem se nuk degjon çajupin.


*** ~ Rifreskim i temës ! ~
 

bobo

marksist-enverist
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

!tema mbyllet.
-quhet??? /pf/images/graemlins/laugh.gif
( /pf/images/graemlins/laugh.gif ,e Ema,o tu tlag shiu?)po tvi ndihm,me cader!
 

Ema

Goddes
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Reload se ka fillu shiu nga lagjia Homerit! :lol:
 

albanian

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Normalisht nuk mund te ishin qiejt po te mos ishin njerzit ose me mire qiejt mbahen nga njerezit a nuk e kane degjuar valle ajetin kuranor Ne i dhame amanetin qiejve dhe tokes e ato refuzuan mbartjen e tyre ,ate e mori persiper njeriu ai ishte i paditur e i padrejte kundrejt vetvetes.
 

elips

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Ju bekoj ne emer te atit,
Te birit, e te shpirtit te shenjte amerikan
Ervin Hatibi

Ndersa une ju bekoj ne emer te shpirtit te kalbezuar shqipetar, ... i mykosur qiejve te mendjeve tuaja, teksa sperma sterile hyjne ne ovulen e shterpeve kaltersive te qiejve gjumashe, ku shtrihen hartat utopike te shqiperise etnike, perbrenda nje symbioze parazite.

Ju bekoj ne emer te allahut koke-poshte dhe te aleluse te vdekur.
AMEN
 

jim_albanian_morrison

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Fillimisht postuar nga elips:
[qb] "Ju bekoj ne emer te atit,
Te birit, e te shpirtit te shenjte amerikan"
Ervin Hatibi

Ndersa une ju bekoj ne emer te shpirtit te kalbezuar shqipetar, ... i mykosur qiejve te mendjeve tuaja, teksa sperma sterile hyjne ne ovulen e shterpeve kaltersive te qiejve gjumashe, ku shtrihen hartat utopike te shqiperise etnike, perbrenda nje symbioze parazite.

Ju bekoj ne emer te allahut koke-poshte dhe te aleluse te vdekur.
AMEN [/qb]
je shume i madh ke thene me te vertete fjale me mend,me vjen keq qe nuk arrin te kuptosh qe endesh e endesh rreth erresires tende dhe spo gjen pak drite dukesh qe i je dorezuar verberis dhe perse vetem e vetem per nje meditim te vogel per nje meditim te sinqerte vetem e vetem me shpirtin tend me ate pakez drite qe ke ne shpirt,zbulohu more nga erresira kerko driten se do te shpetosh nga kjo bote qe po vuan por do te shpetosh edhe te ardhmen tende(e kam fjalen per boten tjeter)ule njehere ama vetem njehere mendjemadhesine dhe do ta kuptosh qe deri tani ke qene pa vlere kerkoje allahun kudo se do ta gjesh ate kudo.te uroj selam dhe mendohu me mire kur shkruan jepi vetes tende imazhin tend hiqe imazhin e dikujt tjeter e dikujt qe as ti nuk ke deshire te jesh.me rrespekt dhe selam jimi.
 

Albinos

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Cajupi, ka shprehur nje mendim irracional per njeriun, e kunderta mund te thuhej ose vlente per ata qe shpiken universin.
Prapeseprape per njerezit e thjeshte ka nje kuptim tjeter dhe rracional.
Dy polet e rilindjes shqipetare ishin ne ate kohe si dy forca graviteti ku njera pale tregonte realitetin e lashte pa te mirat e te cilit nuk mund te perparonte, ndersa poli tjeter kishte arritur ne fazat kulmore te parajses.
Njeri pol ne njerin shpat e tjetri pol ne shpatin tjeter.
Fusha ngeli e pabanueshme :shrug:
 

elips

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Fillimisht postuar nga jim_albanian_morrison:
[qb]
Fillimisht postuar nga elips:
[qb] "Ju bekoj ne emer te atit,
Te birit, e te shpirtit te shenjte amerikan"
Ervin Hatibi

Ndersa une ju bekoj ne emer te shpirtit te kalbezuar shqipetar, ... i mykosur qiejve te mendjeve tuaja, teksa sperma sterile hyjne ne ovulen e shterpeve kaltersive te qiejve gjumashe, ku shtrihen hartat utopike te shqiperise etnike, perbrenda nje symbioze parazite.

Ju bekoj ne emer te allahut koke-poshte dhe te aleluse te vdekur.
AMEN [/qb]
je shume i madh ke thene me te vertete fjale me mend,me vjen keq qe nuk arrin te kuptosh qe endesh e endesh rreth erresires tende dhe spo gjen pak drite dukesh qe i je dorezuar verberis dhe perse vetem e vetem per nje meditim te vogel per nje meditim te sinqerte vetem e vetem me shpirtin tend me ate pakez drite qe ke ne shpirt,zbulohu more nga erresira kerko driten se do te shpetosh nga kjo bote qe po vuan por do te shpetosh edhe te ardhmen tende(e kam fjalen per boten tjeter)ule njehere ama vetem njehere mendjemadhesine dhe do ta kuptosh qe deri tani ke qene pa vlere kerkoje allahun kudo se do ta gjesh ate kudo.te uroj selam dhe mendohu me mire kur shkruan jepi vetes tende imazhin tend hiqe imazhin e dikujt tjeter e dikujt qe as ti nuk ke deshire te jesh.me rrespekt dhe selam jimi. [/qb]
... Te pakten per nick-un, ... ke nuk te shkon te flasesh keshtu. Jo per gje por ..., tregon papjekurine tende, nga universi i Jim Morrisonit.
Gjithesesi, sa per allahun tend apo ..., mesine e krishtere, apo per paganet e padeklaruar, dhe... mjeshterishte te fshehur faqeve te ketij albforumi, une, me pakujdesine me te madhe, dhe tejet me teper konshient, perdhunoj "selamin" ( ne kuptimin e pergjithshem, ndonse nuk ja di kuptimin, sepse nuk eshte fjale shqip).
..."njeriu eshte nje urre kalimi nga majmuni te mbinjeriu"
F. Nice
 

jim_albanian_morrison

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Fillimisht postuar nga elips:
[qb]
Fillimisht postuar nga jim_albanian_morrison:
[qb]
Fillimisht postuar nga elips:
[qb] "Ju bekoj ne emer te atit,
Te birit, e te shpirtit te shenjte amerikan"
Ervin Hatibi

Ndersa une ju bekoj ne emer te shpirtit te kalbezuar shqipetar, ... i mykosur qiejve te mendjeve tuaja, teksa sperma sterile hyjne ne ovulen e shterpeve kaltersive te qiejve gjumashe, ku shtrihen hartat utopike te shqiperise etnike, perbrenda nje symbioze parazite.

Ju bekoj ne emer te allahut koke-poshte dhe te aleluse te vdekur.
AMEN [/qb]
je shume i madh ke thene me te vertete fjale me mend,me vjen keq qe nuk arrin te kuptosh qe endesh e endesh rreth erresires tende dhe spo gjen pak drite dukesh qe i je dorezuar verberis dhe perse vetem e vetem per nje meditim te vogel per nje meditim te sinqerte vetem e vetem me shpirtin tend me ate pakez drite qe ke ne shpirt,zbulohu more nga erresira kerko driten se do te shpetosh nga kjo bote qe po vuan por do te shpetosh edhe te ardhmen tende(e kam fjalen per boten tjeter)ule njehere ama vetem njehere mendjemadhesine dhe do ta kuptosh qe deri tani ke qene pa vlere kerkoje allahun kudo se do ta gjesh ate kudo.te uroj selam dhe mendohu me mire kur shkruan jepi vetes tende imazhin tend hiqe imazhin e dikujt tjeter e dikujt qe as ti nuk ke deshire te jesh.me rrespekt dhe selam jimi. [/qb]
... Te pakten per nick-un, ... ke nuk te shkon te flasesh keshtu. Jo per gje por ..., tregon papjekurine tende, nga universi i Jim Morrisonit.
Gjithesesi, sa per allahun tend apo ..., mesine e krishtere, apo per paganet e padeklaruar, dhe... mjeshterishte te fshehur faqeve te ketij albforumi, une, me pakujdesine me te madhe, dhe tejet me teper konshient, perdhunoj "selamin" ( ne kuptimin e pergjithshem, ndonse nuk ja di kuptimin, sepse nuk eshte fjale shqip).
..."njeriu eshte nje urre kalimi nga majmuni te mbinjeriu"
F. Nice [/qb]
persa i perket nickut tim nuk kam cfare me thene se me te vertete jimi ka qene nje degjenerate por mua me pelqen muzika e tij dhe vendosa te hy me kete nick ne albforum,persa i perket fese ne lidhje me ty nuk me takon mua te flase ti mund te besh cte duash mund te perdhunosh selamin mund te shash krijuesin dhe kjo gje te ben dem vetem ty mua sme sjell asnje dem nuk me ben te merzitem e kunderta gezohet se medoj se zoti me ka zgjedhur mua si njeri pran tij e shume e shume te tjere i ka lene ne erresire kur te shoh ty une shoh dicka qe mund te isha vete dhe qe shyqyr krijuesit nuk e kam fatin e keq te jem.dhe e id qe ti do te flasesh do falsesh se nuk e ul dot hunden por qe ben gabim e di edhe ti.
 

albanian

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Ore eklips kur te diskutosh mundohu ti permbahesh parametrave.
 

moerb1915

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

S'eshte nevoja me u mbajt ti ne qiell apo qielli me u mbajt te ty, mjafton te hedhesh syte lart e te shohesh.
Mendoj qe nganjehere duhet te shohim me lart se ku ndodhemi, kjo gje sikur na mbush me optimizem dhe energji per te vazhduar perpara.
Njeriu ka nevoje te enderroj (DREAM BIG).
 

elips

Primus registratum
Re: Ne qiej mos u mbani,ato s'mbahen gjekundi!

Fillimisht postuar nga albanian:
[qb] Ore eklips kur te diskutosh mundohu ti permbahesh parametrave. [/qb]
Po, ne duhet tu permbahemi parametrave, por... ku jane keta parametra teksa po flasim per "qiejt" e Cajupit. Miku kushedi sa treshka me hashash ka pire kur i shkroi keto rreshta.
... Se pastaj kemi edhe ca tipa J.A.M. na flasin per selamin, apo per selamene, na flasin per krijuesin. Tipa te tille jane ata, ... kur lexojne dicka e marrin sa here si ..., apo e logjikojne nga ana teologjike. Dhe pike, a presje, ajo e tyrja eshte e verteta. Se dine keta se dardha bie mbi dardhe, dhe... si rrjedhim, dardha e ka bishtin prapa.
Kur te rritet vogelushi, te kete lene mjeker, apo ... edhe mustaqe, kur ai krijuesi, d.m.th. teoria e krijuesit atje poshet ne ujin e "paster" te qiejve te WC-ve massive do ti thote:" ne qiej mos u mbani, ato s'mbahen kurre." Ky byrazeri, ... s'arriti te kuptoje aspak nga filozofia e Jim Morrisonit, do ti ktheje prapanicen lindjes e ka per t'iu drejtuar atij "krijuesit" me madheshtine e trilleve teologjike.
Me pak fjale, s'ka si te shtyje kohen.
M.gj.a. ne pergjithesi, feja e tjetrit duhet respektuar, pervecse kur flasim rreth "qiejve" me mjegulla hashashi te Cajupit, ( ketij pecisti gjigand te Rilindjes sone te NDRITUR arnautesh)!!!!
 
Top