Ndihme per patenten!

Diavolessa

Valoris scriptorum
Ndihme per patenten!

Du me marr patenten e e kam lexu pak librin , por s'em hy gje ne tru.
Javes tjeter rregjistrohem tek shkolla..pas rregjistrimit duhet te kaloj nje muaj e nje dite qe te jap provimin. Ne se dikush mund te me ndihmoj per me marr ikyt dreq patente do ja dija per nder. Ndrysh kur ti shpjego kush ndrysh kur meson vete /pf/images/graemlins/frown.gif

1) Ata qe kan marre patenten mund te shkruajne ndonje quitz o gje.
 

geek

Primus registratum
Re: Ndihme per patenten!

prandaj spo te ze gjumi ty?
>>>quiz <<<
ej kur te maresh patenten, me thuaj qe te tregoj se ku blihen <ricarica_patente> per te mbushur piket
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Ndihme per patenten!

:kiss: grazie /pf/images/graemlins/wink.gif

Ne shtator me 3-4 jap provimin. Ishalla e mor /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Ndihme per patenten!

Si ishte ajo puna e 20 pikeve? E kam ngju ne tv...por s'kam pas kohe me lexu /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Ndihme per patenten!

Hahahahhahahhaha Muno /pf/images/graemlins/smile.gif Me e pas ishtu e kisha mor me kohe patenten una /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Erind

Forumium maestatis
Re: Ndihme per patenten!

papo, kur te dalesh ne rruge me makine me bej nje cere qe mos te dal une.
ps. nese me do te miren /pf/images/graemlins/laugh.gif :angel: /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Never Alone

Primus registratum
Re: Ndihme per patenten!

Hajde moj ne USA thjesht ben nje test te vogel, edhe i jep makines nja 100 metra e parkon e ta japin patenten /pf/images/graemlins/wink.gif cfare shkollet? ketu te thojne ne ta majte me dale ne rruge del edhe pac fat /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Sallaku

Primus registratum
Re: Ndihme per patenten!

Ta japin edhe ktu pa shku fare te Autoshkolla vetem ti njohesh e jepi ca euro
Nuk del ktej afer ishalla se kom fryke una
ne lombardi e kam fjalen
 

geek

Primus registratum
Re: Ndihme per patenten!

Fillimisht postuar nga ErSI:
[qb] papo, kur te dalesh ne rruge me makine me bej nje cere qe mos te dal une.
ps. nese me do te miren /pf/images/graemlins/laugh.gif :angel: /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
po ti mo qe ke umbur fare; e ke akoma patenten apo do besh 3 here kursin per te kompensuar piket?? edhe na dil ndonje xhiro
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Ndihme per patenten!

:smash: :smash: :smash: :mad:

Behuni icik me serioz pls.....Nuk tallem dua ndonje ndihme taman :cry:
 

Boby

Primus registratum
Re: Ndihme per patenten!

Diavolesa po ti thuj ku i ke veshtiresite me te medhaja qe te te ndihmojme ne.S'njeh mire tabelat?S'di cili eshte primar ne kthesa dhe ne rreth?Keto jane problemet me te medhaja per shembull.
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Ndihme per patenten!

Jo te gjitha tabelat i di /pf/images/graemlins/frown.gif Makines di ti jap pak, por kur marr kthesen nga e djathta ne te majte jam Ok....Nga e majta ne te djathte kam pak veshtiresi. E njejta gje me ndodh me moto o bici /pf/images/graemlins/frown.gif
Gjithsesi do me ndihmonit shume ne se mi thoni pjeset e makines ene ca tabela /pf/images/graemlins/blush.gif Te gjitha.

Flmnd.
 

komino

Valoris scriptorum
Re: Ndihme per patenten!

kujdes me bicikletat e kembesoret

kujdes kur te thote kontrollori "kthehu ketu" se zakonisht e kane me hile. Kontrollo gjithmone tabelat se mos hyn kundervajtje.

mos harro se precedenza i jepet atij ne te majte (ne itali) kujdes ne rotonda
 

tirana

Primus registratum
Re: Ndihme per patenten!

Fillimisht postuar nga diavolessa:
[qb] ....kur marr kthesen nga e djathta ne te majte jam Ok....Nga e majta ne te djathte kam pak veshtiresi....[/qb]
S'ka gajle.. masi te kesh hudh nga biçikleta nja tre kater vet, te meso vet zanoti /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Ndihme per patenten!

mos harro se precedenza i jepet atij ne te majte (ne itali) kujdes ne rotonda

Une e di qe precedenza i jepet gjithmone atij ne krah te djathte :confused: :confused: :confused:
 

mostro

Putraku
Re: Ndihme per patenten!

una e mora patenten 20dite perpara,dhe isha m i miri i kursit.ezaminatori kur me pa u habit ene njeli me goj hap ene me gjisht mrena....come te non ce nesuno"me tha.....me duket se qe buho /pf/images/graemlins/laugh.gif
diten e provimit vishu me nai mini-mini,mundesisht ene pak transparent.....mos i jep precedenc as edhe njonit,ku ka stop se mos bosh gabim me nalu se te boçun....parakalo si majtas dhe djathtas se po hece ngadal i merzite..... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

komino

Valoris scriptorum
Re: Ndihme per patenten!

Fillimisht postuar nga diavolessa:
[qb] mos harro se precedenza i jepet atij ne te majte (ne itali) kujdes ne rotonda

Une e di qe precedenza i jepet gjithmone atij ne krah te djathte :confused: :confused: :confused: [/qb]
shef ti!!!!
/pf/images/graemlins/laugh.gif zene se e more patenten /pf/images/graemlins/laugh.gif

:cry: me mbyti injoranca mua :cry:
 
Top