Muzika qe ju pelqen...

Airbourne

Papirus rex
OSE....
PS...do isha IDIOT i LINDUR nga NATYRA po nuk te me pelqente.

FAZIT...smoth,jazz,rock,dance,grove apo ...PROTESTE se kane shpikur.....DARAT.

AproPO....ne oren 19.00 me 24 Mars jep koncert ne...BERLIN me CMIMIN nga 10-13 euro.

Ne adresen...apo shtepine e KULTURES....

HAUS der KULTUREN der WELT.

John-Foster-Dulles-ALLE.....10-te.
10557...BERLIN.

Perfundim...ne Berlin kane vajtur GABELAT ka Lapraka.
 

Airbourne

Papirus rex
Thone qe eshte GRUP i mire.Ne do site ze platzin 13-te.Hmmmmmmmmmmmm
Eshte NUMER FATI...varet nga KQYRIMI.


BRILIANTE....tashi do na marrosen do nga trojet.

Ske QBAN.
 

snatch

Dictum Factum
Jemi ne shekullin e muzikes, dhe te Youtube/it , opsionet jane sipas vendit dhe kuvendit.
Lloj eshte gjithmone ne mundsi te kualitetit, dhe cilesise.
 

Airbourne

Papirus rex
DOKUMENTARI Murder In The Front Row, hedh dritë mbi skenën e metalit thrash të viteve '80.
Drejtuar nga Adam Rubin,filmi permban MBI....50-te intervista te grupeve te ndryshme,perfshire....Metallica,MEGADETH,Slayer,Exodus,Death Angel e shume te tjere.
Xhirimet apo pjeset skenike bazohen në një libër me të njëjtin emër (2012) nga Harald Oimoen dhe Brian Lew dhe dokumenton një SKENE të GJALLE(me te MADHE nga shkruesi)->(dhe jo te VDEKUR me flamur-shenimi i Airbourne).
Premiera,prezantimi apo shfaqja e PARE me ......20.04.2019 ne San Francisko.

PS....dokumentari tregon historinë e një grupi të të rinjve në Kalifornine Veriore,qe ndajne një pasion të PERBASHKET për grupe si UFO, IRON MAIDEN dhe Motöhead,duke filluar te KRIJOJNE MUZIKEN e TYRE(dhe jo kopiacer PISANJOSER).Midis te tjerash FLET dhe Kerry King(jo i thane apo llapaqeneron)per ate kohe duke dhene dhe shpjegimet.Njera nga ato ESHTE....Ne(ATA) e beme per Femrat dhe per birren,m.gj-se une(AI)se kam futur ne goje(NO PROBLEM e pi Arbeni per JUVE).
AproPO dhe FAZIT...shkruesi eshte RRITUR me kete MUZIKE,dhe JO me....oh sa mire me kan skiptar,o molla e kuce qban aqe,liri demokraci,pavaresine e murrme,e ZHGARRAVINA me tupane,qifteli,tallava e te tjera.Shenim...u degjoshin ne konge sllave(ne ate kohe)por per aresyen se....na mytshin me BAGETI e bujqesi.
ENDE...nuk dihet apo ka date te caktuar se kur DOKUMENTARI do shfaqet ne sallat e kinemave.

Naten e mire.
 

Airbourne

Papirus rex
harro FSHATARET LOPA te Permetit.
Dhe bacilet skutaras te SHKERDHYER


Ata mamiqirat ne Rosafa nuk i dine.

DIVA.
 

Airbourne

Papirus rex
9-Vjeçari duhet të ketë qëlluar nënën - psikologu shpjegon rastin e pabesueshëm.

Si mund të ndodhë që një djalë nëntë vjeçar të kete armë dhe të qelloje...nënën e tij? Ne pyetëm psikologun Lydia Benecke.

Ekziston rreziku që fëmijët nuk mund të vlerësojnë se sa e rrezikshme është një armë e tillë dhe sa e madhe është rreziku i lëndimit ose vrasjes së dikujt.


Shteti me FASHIST.USA.

 
Top