Klejdi, Anbeta e Ilir.

Guest
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

Milku, ti do jesh agjent i " Forumit ZERI " /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif se ndryshe s´kam si ta shpjegoj, qe i ve "bomben" cdo teme /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

MLK

Primus registratum
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

fanta /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
 

Guest
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

/pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif

Mbaje pra, ta gezoç
 

abs

nuk e di...
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

Me terheq kjo shprehja <font color="red"> Eshte i pari qe... </font>

Sa here lexoj kte shprehje (natyrisht ne kulturen tone vecanarisht) me kujtohet rradha e Qumshtit ne kohen e Monos /pf/images/graemlins/pickellonja.gif...I PARI N RRADH ISHTE AI/AJO QE S KISHTEE VU SY N GJUME /pf/images/graemlins/rockband.gif


dhe ato mbeten ne fakt te parat /pf/images/graemlins/lol.gif vecse dhe te fundit(?!) /pf/images/graemlins/idea.gif


Djem e vajza si Kledi jane krenaria e kombit tone /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Guest
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Me terheq kjo shprehja <font color="red"> Eshte i pari qe... </font>
Sa here lexoj kte shprehje (natyrisht ne kulturen tone vecanarisht) me kujtohet rradha e Qumshtit ne kohen e Monos /pf/images/graemlins/pickellonja.gif...I PARI N RRADH ISHTE AI/AJO QE S KISHTEE VU SY N GJUME /pf/images/graemlins/rockband.gif

dhe ato mbeten ne fakt te parat vecse dhe te fundit(?!) /pf/images/graemlins/idea.gif
Djem e vajza si Kledi jane krenaria e kombit tone /pf/images/graemlins/smile.gif

[/ QUOTE ]

I pari ne rradhe s´eshte gjithmone ai/ajo qe s´ka vene gjume n´sy, pasi mund ta mbante shishja ose guri rradhen... /pf/images/graemlins/wink.gif
(dhe ja ku kishim nje nje te pare, por me gjume ne sy).

Rasti kontradiktor, qe te mbetesh i pari, por dhe i fundit njehkohesisht, me kujton klasen fillore, kur ishim te rreshtuar paralelisht me mesuesen dhe se dinim ende kujt nxenesi do ti jepte mesusesja doren (djathtas a majtas)... /pf/images/graemlins/tongue.gif

Te jesh i pari/e para nuk eshte rastesi e jetes.
Nuk flitet per milliona, te cilat mund ti fitosh dhe nepermjet llotarie.
Flitet per ART, SUKSES, KONKURENCE...dhe per te gjitha keto natyrisht duhet PUNE, VULLNET dhe pse jo dhe PAGJUMESI. (Piktori, Shrkimtari)

P.s Shkrimi mbi Kledin, eshte marre nga revista "JETA" e Janarit. /pf/images/graemlins/booki.gif
 

LUANESHA

Primus registratum
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

Jam dakort FANTA me ty,edhe un do dojsha te isha e para si KLEIDI /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
sa i mil ky bubi moj yll /pf/images/graemlins/kiss.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif
 

Princesha

Primus registratum
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

Kledi asht mire, i mire ne kercim edhe duket serioz dhe jo palaco si ai tjetri Klajdi...ai ka qen deshtim/fatkeqesi ne fakt...por Kledi do kete dhe njerez te tij afer vetes kuptohet /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

SkenderbegaS

Primus registratum
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

Kleidi kercen me shqiponjen ne gjoks , perher ,asht GRUP /pf/images/graemlins/cool.gif
POR NUMER NJI NE shqiptaret e ITALIs ASHT IGLI TARE jan edhe shum shok te dy per ma teper. /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
 

Princesha

Primus registratum
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

leni kaq-et...po na shpjego se ku e ka tregu shqiptarizmin Klajdi? /pf/images/graemlins/confused.gif
 

Guest
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
... ku e ka tregu shqiptarizmin Klajdi? /pf/images/graemlins/confused.gif

[/ QUOTE ]

Ka kercyer ne nje nder emisionet me te ndjekura televizive te Italise "Buona Domenica" me bluze me flamurin shqiptar.

Eshte nder Artistet qe i qendron mjaft afer vendit te tij (shkon vazhdimisht dhe bashkepunon)

Edhe kete Vit te ri ishte i ftuar ne nje emision ku nder te tjera tha: "Asnje Vit te Ri nuk e kam kaluar jashte Shqiperise" Nuk stimulonte sikur kish harruar theksin e shqipes dhe pse Vite te tera jashte. /pf/images/graemlins/shrug.gif

P.s S´eshte se kushedi fanse e tij, por eshte me te vertete nje krenari te degjosh qe nje Artist shqiptar, te ndikoje pozitivisht ne opinionin evropian. /pf/images/graemlins/angel.gif

Luanesha /pf/images/graemlins/kiss.gif
 

Princesha

Primus registratum
Re: Kledi Kadiu (nga A ne Zh)

Fanta, Klajdi Klajdi jo Kledi...Klajdi eshte dikush tjeter.

Sa per punen e shqipes nuk eshte ndonje merite kushedi jo, sepse njerezit kane pasur 2-fishin e viteve te Kledit dhe se kane harruar, pastaj gjuha meme nuk harrohet. Po per Kledin thashe qe me pelqen dhe eshte njeri dinjitoz.
 
Top