Inis Gjoni...

Guest
Re: Inis Gjoni

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
je drogu noi her mi... pytje kjo e imja /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

Mos me pyt kaq direkt here tjeter,
bjeri nga Kina. Pergjigje imja kjo /pf/images/graemlins/laugh.gif

P.s Kjo video ose do i bej njerezit te zejn mend,
(ne Shqiperi) ose do i banalizoje ne maksimum. (rruge te mesme s´ka).
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni

o ho...bone ekstrem fare ti, po ça hoxhallaresh neper fshatra aman, skan as telefizor e as revista porno me i pa. /pf/images/graemlins/laugh.gif
pastaj ata ne fshatar skan drogen, por sexin...:D dihet qe edhe hoxhallaret e shenjte jan mese te lidhur me popullin /pf/images/graemlins/laugh.gif por te lidhur ngusht ama /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
o ho...bone ekstrem fare ti, po ça hoxhallaresh neper fshatra aman, skan as telefizor e as revista porno me i pa. /pf/images/graemlins/laugh.gif
pastaj ata ne fshatar skan drogen, por sexin...:D dihet qe edhe hoxhallaret e shenjte jan mese te lidhur me popullin /pf/images/graemlins/laugh.gif por te lidhur ngusht ama /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

ti goce t'keshilloj te shohesh e lexosh pak se ça po bohet ne indonezi. drejt kujt po shkon ai vend me shumice dermuese muslimanesh, dikur shume i emancipuar (me shume nga ne). dhe PSE ?
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni

zog, mos na krahaso kot me indonezin, apo me noj shtet tjeter,
pastaj ne je mi popull pa fe, sjemi mysylmaner te vertet...keshtu qe historia e te tjerve nuk do jet detyrimisht jona.
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni

popull pa fe nuk do te thote popull pa TRADITA e ZAKONE, e dyta te "pa fe" ishin edhe indonezianet ka ca vjet.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni

un nuk me duket se thashe qe ne jemi popull pa tradita e zakone, sigurisht qe keto i kemi, edhe do i kemi gjithmon, por te kesht tradita edhe zakone nuk do te thot qe duhet te rrish gjithmon ne te njejtin stad, edhe qe duhet se zben te jetosh ne 2006 me nje mentalitet te 1500-es , tradita Ok por perparim gjithashtu.

problemi i shqiperise eshte se po marrim anet e keqia te perendimit edhe aspak ato te mirat, nuk eshte sepse ne shqiperi eshte bere free sex &amp; drog qe do filloj fushata e fetareve kunder ketyre gjerave, nuk eshte feja qe duhet te bej ligjin por shteti.
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
........ nuk eshte feja qe duhet te bej ligjin por shteti.

[/ QUOTE ]

po pse un ça po them ? kur nuk e ben shteti, do ta beje punen feja.

a s'eshte njesoj ?
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni

si dhe mos harro diçka, s'ma ha menia qe shqiptaret edhe pse "pa fe" do ti lejojne gocat e tyre tu thithin drogen horrave tek maja hajdarit.
kur kjo dite te vije, te jesh e sigurte qe nuk do te flitet me per popull shqiptar. e jo vetem ai por cilido popull po te zbrese deri ne kete pike te ndyte.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni

jo prap seshte njesoj,

me fjal te tjera un po them qe edhe po nuk e beri shteti, feja gjithsesi nuk e ben ligjin ke ne, ska asnje shanc, ne nuk jemi vatikani, ne jemi shqiperi, ku po se boni shteti se bon kush (ose e bejne ate qe kan pare)

keshtu qe nuk eshte e njejta gje si te thuash qe feja do bej punen e shtetit.
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
jo prap seshte njesoj,

me fjal te tjera un po them qe edhe po nuk e beri shteti, feja gjithsesi nuk e ben ligjin ke ne, ska asnje shanc, ne nuk jemi vatikani, ne jemi shqiperi, ku po se boni shteti se bon kush (ose e bejne ate qe kan pare)

keshtu qe nuk eshte e njejta gje si te thuash qe feja do bej punen e shtetit.

[/ QUOTE ]

kush ta ka dhene deftesen e shkolles ty ? ai profi duhet heq nga detyra per jete.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
si dhe mos harro diçka, s'ma ha menia qe shqiptaret edhe pse "pa fe" do ti lejojne gocat e tyre tu thithin drogen horrave tek maja hajdarit.
kur kjo dite te vije, te jesh e sigurte qe nuk do te flitet me per popull shqiptar. e jo vetem ai por cilido popull po te zbrese deri ne kete pike te ndyte.

[/ QUOTE ]

si mund ta thuash kete???shqiptaret nuk i lejojne gocat e tyre te bejne kete?????
zog, ai miku me ate ça ishte??? nuk ishte shqiptar???po ata robt me SHUM TRADITA EDHE ZAKONE qe na i qisin femrat ne mes te rruges ti kapin edhe ti **** te tjeret....ku e kan traditen ata???

ja pra qe ne si popull ky jemi, jemi ata qe mundt te jemi me te miret edhe me te keqinjte, ja pra ne jemi ata qe dum te flasim per Nder shqiptari por qe e shkelim vet me kembe kur na intereson.
Dhe ne qe i bejme keto, vazhdojme te quhemi gjithmon Shqiptar.

ti mos harro, se edhe ne kohen e dulles qe nuk guxoje te beje diçka se merrej vesh, edhe per gjen me te vogel futeshe mrena, edhe athere ka pas kesi gjojnash te tilla, thjeshte beheshin ne menyre te fshehte, shum diskrete edhe njeri si merte vesh.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
jo prap seshte njesoj,

me fjal te tjera un po them qe edhe po nuk e beri shteti, feja gjithsesi nuk e ben ligjin ke ne, ska asnje shanc, ne nuk jemi vatikani, ne jemi shqiperi, ku po se boni shteti se bon kush (ose e bejne ate qe kan pare)

keshtu qe nuk eshte e njejta gje si te thuash qe feja do bej punen e shtetit.

[/ QUOTE ]

kush ta ka dhene deftesen e shkolles ty ? ai profi duhet heq nga detyra per jete.

[/ QUOTE ]

o ho zog, mos na fillo me kesi gjojnash koti, po nuk deshe bisedim, mos mu pergjigj, se me kesi pergjigjesh koti sja vlen,
sa per diplomen time, sma ha menja qe ti mundesh te jesh ne ate lloj superjoriteti qe mund te gjykosh...
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni

pinko mos u eksito kot, lexo njehere me kujdes, kuptoje tjetrin se çfare SHTRON, e gjyko perpara se te flasesh me nxitim e nerv.

ata shqiptaret qe i qisin gocat e tyre ne rruge, nuk jane akoma SHUMICA. gjendja mendoj se eshte katastrofike ne shqiperi dhe e perseris po nuk morri masa SHTETI, pa tjeter grupe te caktuara njerezish, fetare, intelektuale, ushtarake, apo tjeter do te ORGANIZOHEN e do ti vejne fre popullit te korruptum. kjo do te ndodhe ate dite kur shqiptaret do ta kuptojne se nuk ka rruge (eshte rruge qorre) andej nga i kane leshu kuajt.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni

shiko, nese ne jemi popull shum i çfrenuar edhe qe po ikim per lesh, eshte pikerisht sepse kemi qene shum te mbyllur, dhe do te vazhdojme kete çfenim jo derisa dikush/diçka te na mbledhi, por derisa ne te arrijme ne ate nivel sa qe ta kuptojme vete, edhe gjeneratat e tjera pas nesh do te jene me te frenuara, edhe me te arsyshme se kjo e tanishmja sepse nuk e kan jetuar te kaluaren e kesaj gjenerates sotme.


per paragrafin e pare /pf/images/graemlins/mad.gif
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
shiko, nese ne jemi popull shum i çfrenuar edhe qe po ikim per lesh, eshte pikerisht sepse kemi qene shum te mbyllur, dhe do te vazhdojme kete çfenim jo derisa dikush/diçka te na mbledhi, por derisa ne te arrijme ne ate nivel sa qe ta kuptojme vete,

[/ QUOTE ]

te arrish te kuptosh diçka vete, e te ndergjegjesohesh eshte e pamundur. jo per nje popull qe s'dodh kurre por edhe tek nje individ asgje nuk vjen VETVETIU, prej hiçit.

sikur kjo teoria jote te kishte baza, do te duhej ti hiqnim portat e metrove, kontrolloret e trenave, zyrat e taksave, ti hapnim burgjet, ti kishim pa dryna dyerty e shtepive, e te tjera gjera te natyres.

e pamundur kjo pink. aq me teper TE ARRIHET VETVETISHT.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni

zog, nuk behet fjal te arrish ne perfeksjonin e drejtesis, ne perfeksjonin e ideve edhe te mendimeve, per kete jemi te dy dakort qe eshte e pa mundur,
behet fjal te arrish nje fare llogjike, ose nje fare savoir vivre , ose nje lloj normaliteti,
por ne fund te fundit ata rob qe e perbejne shtetin nga vijne??? vijne nga populli, thjeshte jan krijuar/formuar me nje fare kulture, ne nje fare perjudhe, dhe me nje fare lloj menyre qe eshte cilesuara si Normale (jo perfecte), keta individ do krijohen vet , dhe nga vetja do krijojne shtetin, dhe shteti do bej popullesine te tille.
por gjithmon nuk behet fjale per tani tani, por ne gjeneratat e ardheshme...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />


Do thoni ju pse e hapi kete teme S6-ta?!

Sepse qe prej dites se sotme un jam nje fans i INIS GJONIT /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/devil.gif

[/ QUOTE ]

ashtu sic do te behemi ne fansat e te dashures tende kur te te humbi ty celulari dhe nje palle me dashje (arsye politike ose perfitimi) ose thjesht nga injoranca do ta shperndaje neper te gjithe celularet e Shqiperise e me pas do ta botoje neper forume publike.
Si te duket te pelqen si ide?

Kjo eshte e tmerrshme. Ju rrini e diskutoni ne 5 faqe si e ka Inis Gjoni dhe nese lakuriqsia e saj eshte e moralshme apo jo, nderkohe qe thelbi, qe duhet te na fuse friken te gjitheve qofshim personazhe publike apo jo, eshte se e drejta e privatsise shkelet me te dyja kembet ne Shqiperi, dhe se ajo qe ti ben ne sferen private, argeton pa mase tufen e injoranteve, te cilet merren me celulitin tend, nderkohe qe harrojne qe ai film eshte bere publik pa autorizimin e personit, i cili aty ka qene ne intimitetin e vet.

Cfare tmerri! Mjere ne per shoqerine qe kemi!!!
 

Guest
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

ashtu sic do te behemi ne fansat e te dashures tende kur te te humbi ty celulari dhe nje palle me dashje (arsye politike ose perfitimi) ose thjesht nga injoranca do ta shperndaje neper te gjithe celularet e Shqiperise e me pas do ta botoje neper forume publike.
Si te duket te pelqen si ide?[/ QUOTE ]

Me fal...Alinospo kjo qe lexoj nga ty eshte dicka absurde. /pf/images/graemlins/eek.gif
Si mund te krahasosh ti nje personazh si I.Gjoni
me nje femer normale.
Nuk ishte ajo, qe beri buje pra pak kohesh qe thane pati maredhenie me ambasadorin amerikan,
i cili u gjet i vdekur??

Pra ajo qe iu hap rrugen diskutimeve...
(dhe mbase i pelqen kjo gje)
ndaj s´ke pse ua qan hallin 5 faqeve.
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

tmerri eshte qe ju gocat sado fame te keni s'rrini pa ja thith tyten alabakut t'lagjes. ky eshte tmerri vertet dhe jo ruajtja e konfidencialitetit.

shqiptaret qorr me qene dhe duken qe jane lavire e interesazhije.

ky eshte i vetmi realitet. e ky s'ka nevoje per VIDEO hiç.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />


Me fal...Alinos
po kjo qe lexoj nga ty eshte dicka absurde /pf/images/graemlins/eek.gif
Si mund te krahasosh ti nje personazh si I.Gjoni
me nje femer normale.
Nuk ishte ajo, qe beri buje pra pak kohesh qe thane pati maredhenie me ambasadorin amerikan,
i cili u gjet i vdekur??

Pra ajo qe iu hap rrugen diskutimeve...
(dhe mbase i pelqen kjo gje)
ndaj s´ke pse ua qan hallin 5 faqeve.

[/ QUOTE ]

me fal, por ti do te thuash se ne momentin qe nje person behet personazh publik, akti seksual mund t'i filmohet dhe transmetohet pa lejen e saj qe ta shohin te gjithe, vetem sepse ne e njohim prej ekranit?
Pergjigjja ime ndaj pyetjes tende eshte se te gjitha jemi njelloj lakuriq dhe te hasdisura kur bejme seks, por kjo nuk do te thote qe nje person mund t'ua tregoje kete te tjereve, pa te marre leje ty.
Quhet respekt per privatsine!
 
Top