Inis Gjoni...

S6T6N6

Forumium maestatis
Inis Gjoni...

nje video qarkullon se fundmi neper celularet e shqiptareve. Inis Gjoni krejt e zhveshur me dashnorin e saj qe terheq kokaine per qef te vet mbi nje tabaka vendosur ne nje tavoline te vogel ne mes te nje dhome. Videoja eshte autentike edhe pse me nje rezolucion jo teper te larte por mjaftueshem te dallueshem + zeri qe eshte i lexueshem. Skena qe paraqet kjo video te cilen momentalisht nuk e disponoj por qe ne momentin me te pare do e publikoj eshte vertete e rende per nje personazh publik dhe kete ja u garantoj.

Do thoni ju pse e hapi kete teme S6-ta?!

Sepse qe prej dites se sotme un jam nje fans i INIS GJONIT /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/devil.gif
 

abs

nuk e di...
Re: Inis Gjoni...

A e din gruja jote kte informacion mor i shkret /pf/images/graemlins/laugh.gif
Ma thote mendja se do te te meshiroje /pf/images/graemlins/laugh.gif

ndersa permbajtja e videos- keshtu spontan me erdh ky rresht "rujna zot..." /pf/images/graemlins/eek.gif


-----------------

Dekadente Gesellschaft!
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Skena qe paraqet kjo video ........eshte vertete e rende per nje personazh publik dhe kete ja u garantoj.


[/ QUOTE ]

per mendimin tim e rende eshte qe publiku njerez normale e te zakonshem si kjo çika i merr per qiellore e u vesh atyre atribute qe nuk i kane.

video te tilla, provojne, qe nen lekure edhe te ashtuquajturet stare te publikut s'jane gje tjeter veçse laparake te zakonshem e qe s'kane pretendim me te larte jetesor se nje cop ka.. e nje luge droge.

shpresoj ky mesim ti vleje kesaj goces qe eres tjeter ti zgjedhe te pakten dashnoret e saj me me kujdes.

por kjo video mund te jet edhe strategji e saj (duke ndjekur shembullin e pamela andersonit, etjera kurvickash) per tu bere akoma me mistike e per rrjedhoje popullore tek masat prej natyre te korruptuara e te uleta.
 

MLK

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

Njeri ka te drejte te beje çte doje ne jete nga meomenti qe si cenon lirine dikujt tjeter! Nese ka pi droge shoku apo i dashuri vet ka bo qefin e vet e nuk eshte as i pari as i fundit qe e ka bo diçka te tille!
Qe fjalet, thashethemet do qarkullojne kjo eshte normale pasi nga momenti qe je person publik duhet te jetosh me to.
 

Boby

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

E ca te keqe ka te terheqesh kokaine?Vetem bosat mund tja lejojne vetes nje lluks te tille hahahahaha.
 

abs

nuk e di...
Re: Inis Gjoni...

MLK e vlersoj formen tande tolerante pergjithsisht, por ne kete rast jo, sepse, ajo dhe cdo tjeter eshte sic thua dhe vete i lire te beje cdo gje kur nuk cenon lirine e tjetrit ne hesap te vet.
Ne kete rast ajo si person publik animation drogen tek masa me ane te videoklipit.
Kjo te duket ty se nuk "prek/imponon" lirine e tjetrit indirekt?
Do thuash individet duhet te jene ne gjendje te vetkontrollohen, lejme nje pjese te mire te popullsise ne menjeane, por duke pas parasysh femijte e shkollave, pervehte do te denoja sofort ato qe kane lejuar te publikohej ky animacion!!!

Jam e ndieshme ndaj te rinjve dhe e mendimit qe dhe liria ka nevoj per kufijt e saj, qe natyrisht jane gjithmone fleksibel, ke argumenta kundra? /pf/images/graemlins/smile.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

ca eshtje kjo boksiere /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif apo volejbolliste /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
pervehte do te denoja sofort ato qe kane lejuar te publikohej ky animacion!!!


[/ QUOTE ]

nuk eshte animation i pregatit per reklame, por video e bere me telefon celular nga ndonje dashnor i saj qe e ka fut ne gracke, dhe per ta diskredituar me pas e ka publikuar videon ne internet ose perhapur tek shoket e tij ku ben pjese helbete edhe satanaja.

si dhe ne nje shoqeri libelare eshte shume e veshtire te marresh masa per individe te tille, ne mungese te ligjeve perkatese.

po ti shohesh kengetaret shqiptare kane te gjitha paraqitje kurvash rrugesh. kjo i ndihmon te shesin me e fitojne me shume, ndryshe do te kishin ndryshuar.

H&amp;M nje marke veshjesh suedeze e nderpreu nje kontrate publiçitare me kate mos nje aktore amerikane vetem pasi ajo pranoi ne nje intreviste qe perdorte rregullisht droge.

imazhi saj binte ne kundershtim me ate te shoqerise suedeze, keshtu ajo e prishi kontraten.

ndersa ne shqiperi varet se kush e financon kete bukuroshen drogmene, po te punoje ne shtet, eshte ky qe duhet ta shkarkoje nga puna, ndersa ne privat kjo do te varet nga imazhi te cilin firma kerkon te shpalose.

ne amerike, megjithese vend demokratik e kampion liberalizmi, janis joplin, megjithese kengetare me reputacion, nuk e pranonin neper restorante ngaqe kishte prezantim qe nuk perputhej me klientelen e perditshme te restorantit.
 

Guest
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
por kjo video mund te jet edhe strategji e saj (duke ndjekur shembullin e pamela andersonit, etjera kurvickash) per tu bere akoma me mistike e per rrjedhoje popullore tek masat prej natyre te korruptuara e te uleta.

[/ QUOTE ]

...mbase eshte dhe kjo qe thua Zog...ose rast perfitimi i atij qe ka arritur te kete origjinalin e Videos.
Pothuajse dicka e tille i ka ndodhur dhe Paris Hiltonit, ku ex i dashuri, pas nje nate intime me Hilton, beri nje Video sensacionale per qellime perfitimi.
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
zog, kate moss eshte angleze

[/ QUOTE ]

uee bile edhe zidani eshte arab /pf/images/graemlins/laugh.gif


ps; me t'thon te drejten nuk e njoh hiç, as me intereson aq shume njohje e holle per gjera pa shume rendesi si origjina aktoreve, por me nje gazete nje dite lexova.
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
por kjo video mund te jet edhe strategji e saj (duke ndjekur shembullin e pamela andersonit, etjera kurvickash) per tu bere akoma me mistike e per rrjedhoje popullore tek masat prej natyre te korruptuara e te uleta.

[/ QUOTE ]

...mbase eshte dhe kjo qe thua Zog...ose rast perfitimi i atij qe ka arritur te kete origjinalin e Videos.
Pothuajse dicka e tille i ka ndodhur dhe Paris Hiltonit, ku Ex- i dashuri pas nje nate intime me Hilton, beri nje Video sensacionale per qellime perfitimi.

[/ QUOTE ]

qellimi im ishte tek çmitizimi personazheve te tille. bile mund te diskutohet edhe pse ato megjithese stare ose vipa nuk mund te shkeputen nga kenaqesite BANALE te mases, seksi dhe droga.

kjo per mendimin tim ka edhe me sens pedagogjik.
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Inis Gjoni...

jam shume dakort me ate qe thua ti Zog
Inis Gjoni? Se kam idene kush eshte perveç se kemi qene ne te njejtin gjimnaz bashke. Perveç fizikut nuk e di ça ka tjeter kjo vajze per tu hap nje teme te klubi i fansave.

Nuk me intereson me çfare merret por çfare ben nuk eshte e mire per te rinjte shqiptare qe ashtu si gjithandej jane shume te influencuar nga paraja luksi moda e ku di une.

Kate Moss eshte e vertete qe para ca kohesh ishte ne te gjitha revistat egzistuese
Shkaku kryesor ishte nje foto e publikuar ne nje rreth miqsh ku ajo ishte duke u droguar dhe ishte komplet e shperfytyruar.

Me vjen keq per te dhe imazhin e saj, por duhet ditur qe nuk eshte e vetmja qe drogohet, ndoshta eshte e vetmja qe e kane kapur nje nje pozicion te tille,por kjo nuk ndryshon asgje me imazhin qe kane staret ne bote.
Sa per H&amp;M ajo ka kontrate tjeter me nje marke me te madhe (nuk e mbaj mend cila eshte) por kur po e lexoja u habita sepse çfaredo qe te bejne keta njerez çdo gje i falet. çdo gje eshte normale per ta. Edhe ne veprimet me te keqija qe do kryejne ata prape do fitojne diçka sepse gjithmone do te kete njerez qe do blejne muziken ose revistat ose do ndikohen nga publicitet e tyre

Eshte pastaj mendja e secilit ti pelqeje apo jo.
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

Sa per H&amp;M ajo ka kontrate tjeter me nje marke me te madhe (nuk e mbaj mend cila eshte) por kur po e lexoja u habita sepse çfaredo qe te bejne keta njerez çdo gje i falet. çdo gje eshte normale per ta. Edhe ne veprimet me te keqija qe do kryejne ata prape do fitojne diçka sepse gjithmone do te kete njerez qe do blejne muziken ose revistat ose do ndikohen nga publicitet e tyre


[/ QUOTE ]

kjo vjen ngaqe shpeshhere jeta na lodh e na ven poshte, veprimet e ketyre vipave i marrim si kryengritje ndaj rendit MORAL qe na e imponon shoqeria, jeta =&gt; puna pa mbarim e lodhje, paraja me pakice, qejfet e argetimet pa shkelqim e hare, etj.
kjo jete monotone na ben GABIMISHT te mendojme se ne kete bote duhet te ekzistoje diçka me e larte, me ndjellese, me argetuese, ku sadisfaksioni yne te gjej paqe e me ne fund rehati.
ata qe fati RASTESISHT u hap dyert e suksesit, MUNGESA, e nje "bote" te tille imagjinare, fillimisht i huton, me pas i shpie ne depresim total e shthurje te plote morale.
 

Guest
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
qellimi im ishte tek çmitizimi personazheve te tille.

[/ QUOTE ]

Ky eshte nje nga qellimet e "pronarit" te Videos,
ndryshe nuk do kushtonte nje Video e tille miliona.(per Vipat)

Ne rastin e kesaj P. Hiltonit...(pasi Iris Gjonin s´mund ta diskutoj per Vip) Ex i dashuri i saj me Videon qe arriti te beje, pervec fitimit arriti te tregoje anen tjeter te saj, ate qe masa e thjeshte nuk do arrinte ta shihte, pa kete Video...
T´u tregoje qe edhe nje "personazh" reviste apo televizioni ka seks si ata vete, ka fizik normal, pavarsisht nga shkelqimi apo luksi qe mund te percjelle ne ambjentet qe je mesuar ta shohesh. Pra c´mitzizimi qe thua.
Pse ju pelqen Banaliteti??Ne kete menyre, shnderrohen ne interesante, tipike dhe ne te diskutueshem.
Ky i fundit eshte dhe qellimi i Vipave.
 

zog

Primus registratum
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

Ky i fundit eshte dhe qellimi i Vipave.

[/ QUOTE ]

s'ma ha mendia qe mbas arritjes se majes, te qenit vip, te kesh qellim tjeter.

ps; shpjegimin e sakte e dhashe tek pergjigja qe i bera dahlia-s.

tek vipat DEGJENERIMI MORAL nuk eshte qellim por deziluzion. ngaqe ata kuptojne se nuk kane pushtet TE VERTETE (si enveri, fideli, hitleri, napoloni, goya, mikelanxhelo ose maria gallas te themi), ne fakt asnjeri nuk e çan koken per ta.
paris match-in njerezia e blejne me teper te shtyre nga forca e zakonit sesa ngaqe adhurojne te themi madonnen. leximi gazeten, revistes, televizionit eshte kthyer NE KALIM TE KOHES NE MENYRE TE KULTURUAR.

jo pra thjesht interes per vipat.
 
S

Scorpion

Guest
Re: Inis Gjoni...

Zoti ia bofte hallall Inis Gjonit dhe te motres /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Guest
Re: Inis Gjoni...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

ngaqe ata kuptojne se nuk kane pushtet TE VERTETE (si enveri, fideli, hitleri, napoloni, goya, mikelanxhelo ose maria gallas te themi)
ne fakt asnjeri nuk e çan koken per ta.
paris match-in njerezia e blejne me teper te shtyre nga forca e zakonit sesa ngaqe adhurojne te themi madonnen. leximi gazeten, revistes, televizionit eshte kthyer NE KALIM TE KOHES NE MENYRE TE KULTURUAR.

jo pra thjesht interes per vipat.

[/ QUOTE ]

S´eshte komplet si thua ti.
Vertete Vipat nuk jane pushtetare, por mos harro se pushtetaret nuk i percjellin mases shijen dhe moden e tyre.
Moda e Madones perqafohet nga femrat kudo ne bote...parfumi i Britneyt, syzet apo rrobat e J. Lopezit etj.
Pra nuk e lexojne thjesht per kalim kohe, por per te imituar nje Vip...per tu ndjere sadopak afer modes...dhe ne kete menyre jetes se tyre, qe e quajne per luksoze apo trendy.


P.s Me verte qe kjo teme eshte me e gjere per diskutim sesa per tek Fansat.
 
S

Scorpion

Guest
Re: Inis Gjoni...

Zihuni njerez, bjerini /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

abs

nuk e di...
SMS-Video-Animacion

Kush po zihet re, ajo deshi te thote:- mendimi im eshte...e jo te kundershtoje njeri, apo jo Fanta /pf/images/graemlins/idea.gif /pf/images/graemlins/smile.gif

Po ti albiter je ktu Scorpi? /pf/images/graemlins/grin.gif.
 
Top