HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Ermal Lamcaj

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Any of you guys into House???

Drejtuar DJ-ve

I have a new mix out.

I used to be into trance, but I don't see any forward movement to tell you the truth.
 

Ermal Lamcaj

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Shpresoj mos te ngjaj si ziliqar, po ajo fotografia s'ma mbush mendjen.

Ose ky vllai e paska shume te vogel.

Hajde se shaka bej, mos qaj kot...
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Well, i'm not in house music, se me duket si muzik monoton, jo me shume ngjyra. Ne trance ke me shume liri shprehje te gjitha gjerave. Ky eshte mendimi im sepse jam per trance (+ hard trance) music.

I let someone else explain the house music...
 

gjekec

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

duhet ta ndronj njeri avatrarin se nuk u murret vesh llafi roba /pf/images/graemlins/laugh.gif

ej un me trance e kam nisur dhe house e shkembej kur me merzitet .... but i'm more at 65% trance 50% house and 20% some other stuff
 

gjekec

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Fillimisht postuar nga mastermali:
[qb]

Ose ky vllai e paska shume te vogel.

Hajde se shaka bej, mos qaj kot... [/qb]
hehe, yo, kjo me verte do jet poze, dhe sa per gocat qe se kan qef ate... man.. what do you expect an albanian girl to say.. /pf/images/graemlins/wink.gif just bringing it up means they DO like it (mbase tashi qe ka ikur nuk na nigjo)
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

@ Mastermali, change ur pix 'cose mine is old enough in here.

@ Spaced out, hehehe, per keto gjera vjen me vrap ajo po he mos ja ke friken. /pf/images/graemlins/laugh.gif .
U just bring the subject ON and you will see her popping in!

Cheers mates...
 

Ermal Lamcaj

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

S'di ca tjeter te ve.

Ky avatar me pelqeu shume

Do mundohem te bej nje avatar vete dhe do ta ndryshoj meqe ti ke "seniority".
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Fillimisht postuar nga mastermali:
[qb] S'di ca tjeter te ve.

Ky avatar me pelqeu shume

Do mundohem te bej nje avatar vete dhe do ta ndryshoj meqe ti ke "seniority". [/qb]
There u go junior /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

gjekec

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

haha, man i don't know lately i'm sliding from the vibe, yesterday i went to a club because of a lot of gurls-> 70% all hip hop music though wtf.. have to sacrifice /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Fillimisht postuar nga sPaced out:
[qb] haha, man i don't know lately i'm sliding from the vibe, yesterday i went to a club because of a lot of gurls-> 70% all hip hop music though wtf.. have to sacrifice /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Hehehe. there u go bro. U know, the first thing is "Babes" a.k.a "sex" /pf/images/graemlins/wink.gif , second "Music" a.k.a "Trance".

For "Sex" is worthy making sacrifices... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Where my ppl at?

You got to check this out.

Cream Ibiza Classics 3CD's.

Ja vlen ti kesh ne collection.

Try it out!
 

Ermal Lamcaj

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Ma ka heq trurin komplet...

Mixi trance numer nje ne listen time.
Judge Jules Live @ Lush in N. Ireland.
Nuk egzagjeroj kur them eufori dhe cmenduri totale.'
S'gjeta nje difekt ne mix ose ne zgjedhje kengesh.

Kam degjuar edhe nje mix tjeter te mevonshem nga Jules, por ky qe permenda me siper eshte me i mire.

Enderroj te kthej kohen mbrapsht dhe te marr pjese ne ate nate. Mund te degjohen klithmat e njerezve gjate gjithe kohes qe ai eshte duke mixur.

Kisha numer nje mixin e DJ Jean, por ky i mesipermi eshte superior.

Nese ju kini ndonje mix te preferuar postoeni.
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Listen to Sensation black and white edition 2005. Real huge show!!!
 

RaVeR

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

YO Yo yo yO YO my peepz ... where is you at ?! ... i was lookin over the previous posts since back in the day and it hit me how people's taste has changed during the years ... now i am into Deep House ... right now am listening to Vincenzo - The Charmer ....

also check out:Phonique - This Junk
Iz & Diz - Love Me Right
- Love It Dub It
Babak Shayan - Flowers
- Azadi
Tim Deluxe - Battle
Sam & Gigi - On the Edge (Axwell remix)
Soda Inc. - Intro
Jussipekka - Overnight
Fish Go Deep - The Cure And The Cause
Tristan E - Golden Nights

& last but not least: Mandarine Girl


RaVeR 4 LiFe !!!
 

L0LA

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

mua me pelqen shume danny tenaglia me Elements.
Gjithashtu dhe Dubfire i deep dish. te dy pjestaret e deep dish i kam fiksim.
Ne 23 nentor shkova pashe Dubfire dhe BT. Performuan bashke ishin shume shume fantastike. Robve u iku truni. kam ca foto por nuk di si ti postoj.
Tieston a kam pare dy here. Vjet me BT, dhe ket vit qe beri Elements of Life tour. Me pelqeu show. kishte marre acrobate etj etj. nuk me kujtohet se kush beri hapjen per tieston ket vit por ishte shume shume i mire.
Robbie Rivera e ka qef kush? po Van Doorn?
po per lento violento e GiGi D'Agostino cfare mendoni. Gigin a kam pas qef perhere.
sidoqofte cdo gje me pelqen qe ka te bej me house, techno, progressive, deep, ambient, chill, trance etj etj.

Oh se mos harroj. James Zabiela. Ky eshte i hatashem gjithashtu.
 

Airbourne

Papirus rex

Es IST GREATE...apo 2.10 Minutat e fillimit.

FIRST CLASS.

PS...noten e mire

Ahhhh propo...ate DARIN e qamerise e kane vrare....ruset.

ALE,ne gjumin e omel.
 
Top