HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

geek

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Fillimisht postuar nga sPaced out:
[qb] :smash:

{ check..1-2 , 1-2..* can you hear me now??!! /pf/images/graemlins/laugh.gif :smash: every freaking Thursday on http://www.di.fm @ 12 noon EASTERN, 2 hours of killer progressive from the assassin --- Marcus Schultz,/ followed by yet another 2 hours of State of Trance.. Straight from the Netherlands.. THE God of Trance... throw your hands in the air... ---- Armin ..Van.. Buureeeeeen.. :smash: {overr* :smash:

back on the trancemission --->
Midway - Monkey Forest <-- what's playin on my speakers:smash: I only have the original mix right now, if I'll find the tiesto remix i'll put it up on my website along some other bangin beats. Special edition update coming up at the end of the week, STAY CHOONED -

:smash: :smash: [/qb]
une nuk e humbas asnjehere cdo te enjte live @ 19:00 Markus Schulz ne Global DJ Broadcast (GDJB)dhe Armin Van Buuren ne ASOT @ 21:00

they rock!
 

RaVeR

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

c'kemi njerez?

me falni qe nuk jam bere i gjalle... pune, shkolle, mungesa e internetit etj ...

te djelen isha ne nje nga klubet qe urrej ne nyc 'Le Souk' por muzika , ndryshe nga heret e tjera, ishte fantastike

kenga qe me la shume mbresa titullohet '95 aka make things right - Lemon Jelly ...shkarkojeni po patet mundesi eshte me te vertete e bukur...

ja kalofshi kendeshem

RaVeR 4 LiFe !!!
 

gjekec

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

kam nje fragment te nje mixi aty ne webpage... shrpesoj se do tu pelqej . Peaxe /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Kenti

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Fillimisht postuar nga sPaced out:
[qb] kam nje fragment te nje mixi aty ne webpage... shrpesoj se do tu pelqej . Peaxe /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
-------------------------------------
Ishte thjesht fantastike ai mixi.
Deri sot per mua egzistone vetem house dhe tekno hard style.
 

gjekec

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

ajo kenga e pare esht shum e vjeter plak, trance classic gjithsesi, po juve te italise s'jeni azhornuar akoma me trance vibe me sa degjoj /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

geek

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Fillimisht postuar nga sPaced out:
[qb] ajo kenga e pare esht shum e vjeter plak, trance classic gjithsesi, po juve te italise s'jeni azhornuar akoma me trance vibe me sa degjoj /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
mos pergjitheso...
spaced_out nqs e degjove dje live ASOT Episode #195 ne di.fm, ishte nje remix i synaesthesia (thrillseekers), nuk e di kush e ka bere po ishte shume nice, mezi po pres qe armin ta vendosi ne playlist
 

geek

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

lere lere se e gjeta, po nuk e shoh ne ate titull, jam i sigurt qe ishte melodia e synaesthesia
nejse...

new 2005 stuff
_____________________________________________
05-05-2005 A State Of Trance Episode 195

1. Way Out West - Don't forget Me (Way out west Dust Biter mix)(Distinctive)
2. Parham & Ilsoe - Raw Sequence (Vapour Rise)
3. Luminary - Wasting (Andy Moor remix) (Armada)
4. FUTURE FAVORITE: Niklas Harding presents Arcane - Ice Beach (White)
5. Perry O Neil - Myst (Hydroid & Santiago de Nino remix) (EE)
6. Mike Foyle Presents Statica vs Signal runners - Space Theme Dusk (Mash Up by Mike Foyle)
7. TUNE OF THE WEEK: Icone - The Way Home (Afterglow)
8. Underwater - Water Planet (Sential)
9. Airbiscuit - Lately (Riley & Durrant dub) (Zenith Cafe)
10. Unknown Artist - Unknown Title (White)
11. Kyle Emerson - Break Out (M.I.K.E. remix) (Club Elite)
12. Scott Mac - Damager 02 (Mac Zimms remix)
13. Agnelli & Nelson - Shiver (White)
14. Misja Helsloot - Blue Monkey (Pierre Hiver remix) (Gesture)
15. Motorcycle - Around You (Gabriel & Dresden remix) (Armind)
16. The Chamber - Inertia (Discover)
17. John O Callaghan - Stormy Clouds (Greg Downey remix) (Discover)
18. Armin van Buuren feat. Jan Vayne - Serenity (Armind)
19. Clear & Present - Elevate (John O Callaghan remix)(ASOT)
20. Armin van Buuren - Shivers (Alex M.O.R.P.H.'s Red Light dub) (Armind)

Results of last week's vote at www.trance.nu:
1. Niklas Harding presents Arcane - Ice Beach 13.0%
2. C-quence - Endorphine 10.4%
3. Mike Foyle vs Signal Runners - Love Theme Dusk (Airbase pres. Parc 9.80%
4. JPL - A Place Called Home (Passiva remix) 8.49%
5. Clear & Present - Elevate (John O Callaghan remix) 7.84%


_______________________________________________
Global DJ Broadcast (05-05-2005)

Markus Schulz

01. Rio Addicts - Crossroads (Perry O'Neil Remix)
02. Sasha - Xpander (Nick Thompson Remix)
03. Harry Lemon -Tiga vs Interstate I Found U
04. Max Graham - Automatic Weapon
05. Matthew Dekay vs The Proluctors - The Deep Show
06. Niklas Harding - Ice Beach
07. ID
08. Mike Foyle presents Statica - Space Guitar (Ljungqvist Remix) vs. Love Theme Dusk
09. Hammer & Bennett - Language (Elevation Remix)
10. David West - Carrier
11. Way Out West - The Gift [Classic Of The Week]
12. Above & Beyond - Getting Away (Leama & Moor Remix)
13. Tilt - THe World Doesn't Know (Ozg�r Can Remix)
14. Matthew Dekay vs The Proluctors - Bad
15. Komas Epsilon - Beyond
16. O.C. feat Nick Beman - Not Even Winds
 

gjekec

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Fillimisht postuar nga audiophile:
[qb]
Fillimisht postuar nga sPaced out:
[qb] ajo kenga e pare esht shum e vjeter plak, trance classic gjithsesi, po juve te italise s'jeni azhornuar akoma me trance vibe me sa degjoj /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
mos pergjitheso...
spaced_out nqs e degjove dje live ASOT Episode #195 ne di.fm, ishte nje remix i synaesthesia (thrillseekers), nuk e di kush e ka bere po ishte shume nice, mezi po pres qe armin ta vendosi ne playlist [/qb]
e incizova dhe me ate po vrapoja tre here kesaj jave /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif megjithate ai versioni i shivers nuk me pelqeu, kam nje remix te tre episodeve me pare qe eshte tull fare. Po kjo esht si puna Pid@it ne filmat porno plak, ... the real thing is in IBIZA /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

gjekec

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

05. SAMPLE GANGSTER - "Star Industry" [Whitelabel]


Remember this one, find it, buy it, smth... THIS IS IT IT"S OUT THERE< THE FIRST VINYL I"LL BUY IT"LL BE THIS ONE
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Sup people.

se shpejti do ve "dream dance vol. 35"

stay tuned.

c ya...
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

Dream Dance Vol.35 as promised is here.

http://dje.mine.nu/mp3/Dream_Dance_Vol_35-2CD-2005.rar

Short preview:N'joy!
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

E kam edhe ate un Glamdring /pf/images/graemlins/smile.gif .

Po tani nje kenge del ne shum versione, Trance, club mix... Cdo versioni i shtohet nga nje element muzikor. Origjinali mund te jet shum i vjeter. Nuk e di ne e ke degjuar "Luvstruck" nga "Southside Spinner" eshte e vjeter po tani ka dal jne remix nga "Klubbheads". Nuk eshte keq.

Ja ku e ke origjinalin dhe remixin.
http://dje.mine.nu/mp3/southside_spinners-luvstuck_original.mp3
http://dje.mine.nu/mp3/southside_spinners_-_luvstruck_2005_klubbheads_2005_radio_mix.mp3

N'joy!
 

geek

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

ndersa une do shtoja se nuk jane shume remixers qe ribejne nje kenge, por jane shume aliases te ndryshme te te njejtit person, qe perdorin emra te ndryshem kur i regjistrojne ne labels te ndryshme, shembull:
tek ajo compilation ASOT 2001 qe ke ti Armin Van Buuren perdor nicks si: Rising Star, Gaia, ne labels te tjera ka perdorur: Perpetuous Dreamer, Darkstar, Hyperdrive Inc. The Shoeshine Factory etj, qe duken sikur ka tall b*then /pf/images/graemlins/tongue.gif psh nese sheh nje track te tille: Rising Star - Eternity (Armin Van Buuren Remix) eshte i njejti person qe mbas ca vitesh ka ribere kengen e vet.

sa per origjinalitetin e projekteve apo titujve te kengeve, shiko pak keto:
Son Of A Pitch (shfaqur si remixer i Naked Angel ne ASOT #144)
Audioholics (jane Ozgur Can dhe David West, perdoren kete emer identifikimi sepse Armin u cmend kur i degjoi (external Key), ka qene e preferuara e tij ne shume ASOTs)
Alt+F4 - Alt+F4 (jane Joonas Hahmo & Matti Kotala)
Marco V - C:del*.MP3 (marco ka pas shum probleme me Anjuna Records per te regjistruar kete titull qe i dha truri per momentin /pf/images/graemlins/laugh.gif )
imagjino spelling kur kerkon nje kopje ne vinyl "C Colon Backslash Del Star Dot Mp3 Vinyl please" :rolleyes: /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

geek

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

oh maaan Orkidea rocks.. mos e humb

se shpejti do ve nje live set nga Chicane (i vetmi performance live qe ka regjistruar ndonjehere) por jo vetem per mendimin tim, por ne tranceaddict.com eshte nje nder sets me te mire te te gjitha koherave,
shihni firmen time per me teper.. :rockband:
 

geek

Primus registratum
Re: HeY DeeJaY .... RocK ThaT BeaT ....

glam, cfare skin eshte ajo se duket shume cool (winamp?)
 
Top