Hebrenjte dhe Adolf Htiler.

gurax

Pan ignoramus
Ndryshimi midis patriotizmit dhe nacionalizmit eshte qe patrioti do te miren e popullit te tij, nacionalisti do te keqen e te tere popujve qe s'jane i tij.
 

Sofia_vs_Anne

Primus registratum
-E para gje qe nuk e kuptoj eshte, perse kjo teme futet te rubrika e teologjise...?!?!:confused:
-Sot nuk vret kush hebrej dhe nuk i mbyll kush hebrejt ne dhoma gazi...
-Diktatore psiqikisht te semure ka patur gjate gjithe historise njerezore, perse nje pyetje, per mendimin tim totalisht absurde, e llojit: "A duhet te jemi nazista si Adolf Hitler qe ti mbyllim hebrenjte ne dhoma gazi?"
jam dakord me ty :)
 

Iliro Dardan

Valoris scriptorum
eh budalla jo sepse kishte nje oratori magjepsese por persaj i perket psikopatit jam plotesisht dakord
Po moj po.
Hitleri ishte nje psikopat qe pushtoi tere boten dhe ti na thua se ishte psikopat.
Hebrenjte eshte populli qe urrej bashke me sllavet dhe helenet sepse mos harroni se Shteti i Izraelit votoi kunder pavarsise se Kosoves ne janar te vitit 2007.
Behuni nacjonalista dhe pas ekstremista.
 

Sonia007

Papirus rex
hej o sonia e urren Adolf Hitlerin dhe nazismin?
sistemet si nazizmi,fashizmi dhe komunismi ne leter ishin shume te bukur por ishin nuk mund te ishin nje realitet i prekshem nga ne. Une nuk urrej Hitlerin sepse nuk e kam njohur,por veprimet e tij kane qene vertet mizore dhe kete e dime te dy dhe nje bote e tere. Askush nuk ka te drejte te te heq te drejten per te jetuar apo te te torturoje. Plus qe nazizmi nuk ishte nje sistem qe i mbijetoi kohes,pra ne shoqeri nuk ishte i pershtshem
 

Sonia007

Papirus rex
Po moj po.
Hitleri ishte nje psikopat qe pushtoi tere boten dhe ti na thua se ishte psikopat.
Hebrenjte eshte populli qe urrej bashke me sllavet dhe helenet sepse mos harroni se Shteti i Izraelit votoi kunder pavarsise se Kosoves ne janar te vitit 2007.
Behuni nacjonalista dhe pas ekstremista.
Duhet te kuptosh dicka,kushdo qofte kjo Sofia,ajo ka mendimin e saj dhe mendon se Hitleri ishte psikopat. Une mendoj se Hitleri ishte nje person me nje zgjuarsi ,oratori dhe aftesi politike qe asnje person nuk i ka dhe sbesoj t'i kete. Ai i urrente hebrenjte,shume mire,por nuk kishte te drejte t'i dhunonte. Une mund ta adhuroj karrieren e Hitlerit se si nga nje piktor i thjeshte u kthye ne liderin nazist boteror por qellimi i tij nuk mund te justifikoj mjetin qe perdori ai.
 

Iliro Dardan

Valoris scriptorum
Duhet te kuptosh dicka,kushdo qofte kjo Sofia,ajo ka mendimin e saj dhe mendon se Hitleri ishte psikopat. Une mendoj se Hitleri ishte nje person me nje zgjuarsi ,oratori dhe aftesi politike qe asnje person nuk i ka dhe sbesoj t'i kete. Ai i urrente hebrenjte,shume mire,por nuk kishte te drejte t'i dhunonte. Une mund ta adhuroj karrieren e Hitlerit se si nga nje piktor i thjeshte u kthye ne liderin nazist boteror por qellimi i tij nuk mund te justifikoj mjetin qe perdori ai.
hej une kam blere librin e Adolf Hitlerit Lufta ime dhe jam duke e lexuar.
Te them te drejten Hitleri ishte nje diktator dhe ai bente cte donte dhe ne ate kohe nuk ekzistonin te drejtat.
Hitleri eshte idhulli im se ka bere nje pushtim shume te madhe por per vrasjen dhe zhdukjen e hebrenjte nuk ja pelqej kete gje.
Hitleri i vrau sepse hebrenjte ishin ata qe kryqezuan krishtin apo jo?
 

Iliro Dardan

Valoris scriptorum
Ai nuk ishte budalla por ishte nje psikopat i semure.
Po more po.
Nje psikopat qe pushtoi pothuajse tere boten.
Nga njera historianet thojne se hitleri beri mire qe i vrau hebrenjte kur nga ana tjeter te tjere historiane thojne qe beri gabim
Hajd e merr vesh historianet.
Po a e di ti pse hitleri i urrente hebrenjte???:balanc:
 

Sonia007

Papirus rex
hej une kam blere librin e Adolf Hitlerit Lufta ime dhe jam duke e lexuar.
Te them te drejten Hitleri ishte nje diktator dhe ai bente cte donte dhe ne ate kohe nuk ekzistonin te drejtat.
Hitleri eshte idhulli im se ka bere nje pushtim shume te madhe por per vrasjen dhe zhdukjen e hebrenjte nuk ja pelqej kete gje.
Hitleri i vrau sepse hebrenjte ishin ata qe kryqezuan krishtin apo jo?
por me fal sipas kesaj ne duhet te vrasim femijet e vrasesve sepse babai apo gjyshi ka qene vrases? Po kjo ska kuptim.
Po more po.
Nje psikopat qe pushtoi pothuajse tere boten.
Nga njera historianet thojne se hitleri beri mire qe i vrau hebrenjte kur nga ana tjeter te tjere historiane thojne qe beri gabim
Hajd e merr vesh historianet.
Po a e di ti pse hitleri i urrente hebrenjte???:balanc:
Hitleri i urrente hebrenjte sepse u rrit ne nje jete ku ambjenti ia detyronte. Thuhet(nese e studjon figuren e Hitlerit) se ADN e Hitlerit gjendet vetem ne vendet e Afrikes Medhetare,Libi dhe Algjeri ose ne Siri dhe Palestine. Pra thuhet se ka mundesi te kete pasur origjine hebro-austriake. Nuk e di se sa e vertete eshte por ne ineternet e kam lexuar
 

Iliro Dardan

Valoris scriptorum
por me fal sipas kesaj ne duhet te vrasim femijet e vrasesve sepse babai apo gjyshi ka qene vrases? Po kjo ska kuptim.
Hitleri i urrente hebrenjte sepse u rrit ne nje jete ku ambjenti ia detyronte. Thuhet(nese e studjon figuren e Hitlerit) se ADN e Hitlerit gjendet vetem ne vendet e Afrikes Medhetare,Libi dhe Algjeri ose ne Siri dhe Palestine. Pra thuhet se ka mundesi te kete pasur origjine hebro-austriake. Nuk e di se sa e vertete eshte por ne ineternet e kam lexuar
Boll moj genjehstare se ti nuk se cfare thua.
Je shume budallaqe dhe debile.
Hitleri ishte malok ne alpet austriake dhe tani na doli qe na qenka hebre.
Po ta degjoje ndonjeri kete qe thua,ka per tu tallur me ty por po e pashe edhe njehere qe ti thua qe hitleri ishte hebre,me mua do kesh shume probleme.
 

Sonia007

Papirus rex
Boll moj genjehstare se ti nuk se cfare thua.
Je shume budallaqe dhe debile.
Hitleri ishte malok ne alpet austriake dhe tani na doli qe na qenka hebre.
Po ta degjoje ndonjeri kete qe thua,ka per tu tallur me ty por po e pashe edhe njehere qe ti thua qe hitleri ishte hebre,me mua do kesh shume probleme.
http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Holocaust/hitlerjew.html
http://voices.yahoo.com/was-adolf-hitler-jewish-552946.html?cat=37
http://www.telegraph.co.uk/history/...-Jewish-and-African-roots-DNA-tests-show.html
E para une e shpjegoj dhe me lart qe e kam lexuar ne internet dhe jane thjesht fjale qe qarkullojne
E dyta qe Hitleri ka pasur origjine austrike se ve njeri ne dyshim
E treta aftesia jote per te share nje person qe seshte dakord me ty eshte thjesht magjepsese.Nxehesh shpejt dhe kjo te ben te dobet. Duhet te jesh me i edukuar me nje femer sepse edukata e nje mashkulli tregohet me xhentilesen qe perdor te ai me nje femer. Nuk eshte e nevojshme te me ofendosh thjesht mund te thoje se nuk je dakord me mua. Te shqeteson ndonje gje?
 

Sonia007

Papirus rex
hej une kam blere librin e Adolf Hitlerit Lufta ime dhe jam duke e lexuar.
Te them te drejten Hitleri ishte nje diktator dhe ai bente cte donte dhe ne ate kohe nuk ekzistonin te drejtat.
Hitleri eshte idhulli im se ka bere nje pushtim shume te madhe por per vrasjen dhe zhdukjen e hebrenjte nuk ja pelqej kete gje.
Hitleri i vrau sepse hebrenjte ishin ata qe kryqezuan krishtin apo jo?
Ne ate kohe ekzistonin te drejtat thjesht Hitleri nuk i shikonte sepse i ishte verbuar nga deshira per pushtet. Dhe Hitleri nuk i vrau per Krishtin por Hitleri i vodhi gjithe pasurine hebernjeve.
 

Iliro Dardan

Valoris scriptorum
http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Holocaust/hitlerjew.html
http://voices.yahoo.com/was-adolf-hitler-jewish-552946.html?cat=37
http://www.telegraph.co.uk/history/...-Jewish-and-African-roots-DNA-tests-show.html
E para une e shpjegoj dhe me lart qe e kam lexuar ne internet dhe jane thjesht fjale qe qarkullojne
E dyta qe Hitleri ka pasur origjine austrike se ve njeri ne dyshim
E treta aftesia jote per te share nje person qe seshte dakord me ty eshte thjesht magjepsese.Nxehesh shpejt dhe kjo te ben te dobet. Duhet te jesh me i edukuar me nje femer sepse edukata e nje mashkulli tregohet me xhentilesen qe perdor te ai me nje femer. Nuk eshte e nevojshme te me ofendosh thjesht mund te thoje se nuk je dakord me mua. Te shqeteson ndonje gje?
Ok.
Nuk jam ne qef tani.
 

Sofia_vs_Anne

Primus registratum
Po moj po.
Hitleri ishte nje psikopat qe pushtoi tere boten dhe ti na thua se ishte psikopat.
Hebrenjte eshte populli qe urrej bashke me sllavet dhe helenet sepse mos harroni se Shteti i Izraelit votoi kunder pavarsise se Kosoves ne janar te vitit 2007.
Behuni nacjonalista dhe pas ekstremista.
Keshtu mendon ti por nuk mendoj une.Mos i impono te tjereve mendimin tend! ;)
 
Top