Gota me uje....

Has

Primus registratum
Re: Gota me uje....

e mjaftueshme per te shuar etjen per momentin, e pamjaftueshme per sa me duhet qe ta quaj veten te hidratuar.
 

joetisti_

Locus omnem
per ca behet fjale ktu me gote e mbushur dhe gjysem?
Behet fjale per optimizem apo pesimizem. Kur nje gote ka uje deri ne gjysme, ai qe eshte optimist thote se gota eshte gjysme e mbushur, kurse pesimitsti thote qe gota eshte gjysme e zbrazet. Por qe te dy jane realist.
 

dr love

Locus omnem
Goten e sheh sipas momentit ne te cilin ndodhesh shpirterisht dhe ndoshta materialisht.

Per mua gota eshte gjysem bosh,,mundohem ta mbush dhe ne perpjekje ndihem mire
 

joetisti_

Locus omnem
Sipas njohurive qe morem me shume vonese ne shqiptaret, duhet te ishte si thua, por na ka hyre ne gjak festimi dhe per force zakoni e pijme te pakten nje birre ne kete date. Ti i mban mend festimet e dikurshme?
 

dr love

Locus omnem
Po vishnim sandalet e fustanet e reja dhe benim parada me flamuj..paradoks por ishte bukur.
 
Top