Gota me uje....

Petroninsja

Primus registratum
Gota me uje....

Nje gote ne tavoline.
E mbushur me uje 3 gisht.

Per ju gota si do konsiderohej gjysem e mbushur apo gjysem bosh?

Sqaroni pergjigjen tuaj..
 

ImoRtaL4EveR

Forumium praecox
Re: Gota me uje....

kjo varet nga kendveshtrimi. pasi faktikisht te dyja pergjigjet jane te sakta. mund ta konsiderojme si gjysem plot ose gjysem bosh.
p.s eshte shume e vjeter kjo
 

Timi

Valoris scriptorum
Re: Gota me uje....

Ti qe je pijanec kuptoje keshtu. Ke goten me tre gisht birra per ty gota si do konsiderohej gjysem e mbushur apo gjysem bosh?
 

policia

Forumium maestatis
Re: Gota me uje....

tani te sqarojme dicka
nje gote e mbushur 3 gishte me uje do te quhej "pak e mbushur" nese gota do te ishte 10 gisht, dhe do te quhej e mbushur nese ajo do te ishte 4 gisht gjithesej...
ne rast se ajo do te ishte 6 gisht dhe 3 do te jene te mbushur, une them varet nga momenti...
 

SiL3nT

Super Moderator
Anëtar i Shtabit
Re: Gota me uje....

ore pse lodheni gota eshte e vogel dhe vetem 3 gisht uje mban /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif kshuqe gota eshte plot
 

SiL3nT

Super Moderator
Anëtar i Shtabit
Re: Gota me uje....

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: ImoRtaL4EveR</div><div class="ubbcode-body">kjo varet nga kendveshtrimi. pasi faktikisht te dyja pergjigjet jane te sakta. mund ta konsiderojme si gjysem plot ose gjysem bosh.
p.s eshte shume e vjeter kjo </div></div>

kur flet dhe ti me fjal te mdhaja o zot o zot /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
 

Lule^bore

Primus registratum
Re: Gota me uje....

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: SiL3nT</div><div class="ubbcode-body">ore pse lodheni gota eshte e vogel dhe vetem 3 gisht uje mban /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif kshuqe gota eshte plot </div></div>


U lal kjo eshte shprehje filozofike( optimist apo jo) jo ta marresh nje got me uj e ta masesh sa uj ka e sa e madhe eshte mos fol si kodra pas bregut
 

eli

Primus registratum
Re: Gota me uje....

Gota me uje, asht e mbushun se me t'marr etja, edhe ato tre gisht uje i pin njeri. Masanej gota si gote, kur "krijohet" asht gjithmone bosh, e finaliteti i saj i pare, asht me u mbush. Asht thjesht nje mjet qe perdoret me "permbajt" diçka, e si qellim i pare do t'ket kên uji e masanej rakia. Para gotes ka kene dora, por ata ma t'squtet n'dite te sodit t'japin "me pi uj n'bisht t'luges". Shkenca perparon... e une asht dasht me kete shpjegim me u ba akademik shkencash. Por s'â kush profet n'vend t'vet !!!
 

Princesha

Primus registratum
Gota me uje....

Varet se ne cfar gjendje je, nqs je esull edhe i ngim te duket gota gjysem plot, nqs je i dehun dhe prap te pihet te duket gota gjysem bosh.
 

valbona

Primus registratum
Re: Gota me uje....

une e shoh goten gjysem plot qe te mos shoh ( te jem ne denial) ate gjysmen bosh.

jam e lumtur qe kam nje "gote gjysem plot ose bosh" se mund te kisha goten bosh fare ose mos te kisha gote fare.
 

eli

Primus registratum
Re: Gota me uje....

Rozalin, pash kryt e gjithkujt ke m'kallxo kush a njaja vajza n'fotografi. T'kam pyt edhe nji here tjeter por s'm'je pergjigj, sigurisht s'e ke pa. Jo per gja por tham t'ia çoj 40 shkus te shpia, a me e marr a me e grabit (se t'kisha ken i mir i kisha shku vet). Ban mir me m'kallxu se ndoshta e ka rrisk e m'thot po lol . Se me ça po duket nuk i bjen te mires me shtjelm /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif .

Ne fillim ishte gota
 

Princesha

Primus registratum
Re: Gota me uje....

Kush e ka rrisk ajo a ti?

Ku e pe se asht njeri i mire, te kamt a?

/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pippiripi.gif
 

eli

Primus registratum
Re: Gota me uje....

Mirmrama Rozalin

Rrisk e ka ajo e mu m'takon me e pas t'shkrume... prej nalt. Por faleminders prej tejet se ma ke dhane nji gjys pergjigjet. Ne fakt mu m'u duk e mir prej tatuazhit /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif por ti m'the me shikju tjerakund /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/cool.gif . E tu njek me sy rrugen qe m'kallxove pashe nji pjes t'pergjigjes : copyright-in. Howard Rosenberg, nip Marubajsh /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif . Itesh ta po e torturoj kte zotnin n'google e qe gjej diça, t'diftoj.

... e pastaj Zoti krijoi rakine. E Zoti pa qe ishte e mire. Dhe Zoti tha : "Kamarier, me sill edhe nje dopio"
 
Top