Firmat qe veshim..

Rimseb10

Valoris scriptorum
Ketu duken me mire , kam ber nje Palm / nje vajze ne shezllon / dhe nje Gote me diell :) i love them.

4fwfgy.jpg
Tani do me thuash se kush ta beri foton, kur te shof ndonjeren me kshu thojsh do heq atleten e do i gjuj surratit dhe si perfundim do na e dhurosh at unazen ta var ke qelsat e kasolles dhive.
 

Rimseb10

Valoris scriptorum
Cfare problemi ke me thonjet e mij? I kam bere kshu me palma me gjëra, fiks sipas sezonit po ku di ti , lol
2dgustd.jpg
Me ty afer me kto thoja duhet me vesh kostumin e batman se tkap rreziku vetvetiu. Komplimente per duart sa per thojat mduken serio jo te pershtatshem per ni 20 vj
 

joetisti_

Locus omnem
Sikur te diltnin ne mode veshje si ato tonat te atehershmet me shtesa ne vende te grisura. Une do t'i vishja me kenaqesi.
Atehere te vishje dicka qe ishte ndryshe nga veshja qe "lejohej", mbase dicka qe ta kishin sjelle nga jashte shtetit, te penalizonin rende. Eh c'kemi hequr...

Une si fillim pelqeja marken Gucci.
 

Rimseb10

Valoris scriptorum
Si perfundim ti nuk dukesh si trap, ti thjesht je. Po ik o vrit veten boll me bere quote :eek:Jo te pershtatshme?? Ato jan fiks per moshen tim duke filluar nga ngjyra forma e duke mbaruar tek dizanji q eshte shume vajzeror & i thjesht. Ik boj llaç andej nga je se nga duart smerrke vesh. Ahh dhe ms kthe m fare.


Me kurse te lutem :)

Ti je paqef o Amla. Por ti me pelqen se semuresh dhe sherohesh me shkronja, a ta them dhe i gjo pse je pjes e forumit ti se je femer e pasigurt ne jeten reale dhe cfar smund te ndertojsh dot aty mendon se ktu e akumulon. I cop hajvanje je qe mer kot si cjap. E si ngjaje si dhi nfoto hahahaha
 

-Zana-

e...Thjeshte
S'ta leverdis te shtremberosh kurrizin tend , e te ikesh ti lesh per nje pale breke , kemishe, fustan, kepuce pshm , thjeshte nga firma qe mban ... Jo qe nuk ta leverdis , Por me duket edhe arrogance.. Kur mendon qe k'to firma te shtrenjta ...Jo Vetem qe paguajne pothuajse Asgje per ate cope cilesore dhe paguajne pothuajse Asgje punetoret qe derdhin djerse e mund duke I pernunuar.. Por nuk paguajne as tax ne pergjithesi ... E une te iki te le rrogen time per nje cope firme (cilesore ) ku jep Asgje e merr 10-te fishin ... Harroje. Nuk e kam k'te mani/semundje.... Dhe jam shume krenare ne k'te aspekt.
 
Last edited:

joetisti_

Locus omnem
S'ta leverdis te shtremberosh kurrizin tend , e te ikesh ti lesh per nje pale breke , kemishe, fustan, kepuce pshm , thjeshte nga firma qe mban ... Jo qe nuk ta leverdis , Por me duket edhe arrogance.. Kur mendon qe k'to firma te shtrenjta ...Jo Vetem qe paguajne pothuajse Asgje per ate cope cilesore dhe paguajne pothuajse Asgje punetoret qe derdhin djerse e mund duke I pernunuar.. Por nuk paguajne as tax ne pergjithesi ... E une te iki te le rrogen time per nje cope firme (cilesore ) ku jep Asgje e merr 10-te fishin ... Harroje. Nuk e kam k'te mani/semundje.... Dhe jam shume krenare ne k'te aspekt.
Une nuk thashe se eshte e domosdoshme t'i blesh. Shume mire mund te besh pa to. Por ama qe jane me te mira, kjo s'diskutohet.
 

joetisti_

Locus omnem
Po stilisti ne fund te fundit eshte super mjeshter i skicimit dhe vleresues shume i mire i copes. Sigurisht qe jane me te mirat ato veshje qe mbajne firme te njohur.
Une po te m'i bejne dhurate i pranoj me kenaqesi :)
 

hurtlocker

Valoris scriptorum
kostumet Brioni dhe Huggo Boss.
jeans, ekskluzivisht Lewis 501.
polo- eksluzivisht LaCoste
trikot- andre maurice cashmere

mor me shum vesh 511, defcon 5, crye, patagonia ;)
 

Balahk

Locus omnem
Ne fakt sapo pashe 'ato foto' qe po e besoj qe jane tujat..Por sinqerisht me mire mos ti kishe hudh se tregon mos respekt ndaj moshes e ndaj personit tuaj me kete reagim qe keni!
Mbesht me shendet ;)
Epo kur te them une ty,ti me thua mua jo jo.
 

Balahk

Locus omnem
shiko...mund diskutojm sa te duash. zonjusha ne fjale eshte njeri qe nuk imponon shum respekt. por ket munges respekti mund kisha evituar ta shprehja.
Kur nuk e pelqen nje person,fare mire mund ta injorosh.
me duket me e ndershme se te zgjedhesh rrugen e ofendimit.

edhe sikur te jete ashtu si ju thoni,cdo njeri e di vete cte bej me veten.e askush ska te drejten ta gjykoj ose paragjykoj.ne fund te fundit eshte zgjedhja saj/tij
 
Last edited:

Balahk

Locus omnem
Do te thote qe te merren masa njejte si mua.
jemi te gjith te barabart,apo disa u lejohet te flasin ne kete form?

Ajo cka ka thene pala tjeter ne krahasim me te tijat?
Te pa krahasueshme.
ne asnje cast ajo nuk perdori fjalor banal.

Se jemi ne virtualitet do te thote te mos respektojm tjetrin?
Do te thote te perdorim zhargon rruge?

Une mendoj se jo,eshte goxha forum prestigjoz per ta prishur imazhin me te tille gjuhe.
se ka lloj lloj moshe qe e lexon.
 
Top