dr.dre apo eminem

RediRock

Primus registratum
Re: dr.dre apo eminem

meqe ti paske mesuar nje menyre si te shash pa u censuruar, shiko njehere kete menyren time...

shut your f*cking face, unclef*cker,
you don't know sh*t about music, you motherf*cker,
dre qiti nje album, mbrapa ne 1981,
por ai kurre nuk mund te preke, the notorious B.I.G,
ai kurre nuk mund te preke te famshmit Run DMC,
prandaj ai la rrepin, dhe sberi me ekstasi,
do te hahesh me mua, per dituri muzikore,
ta filloj une nga e para, ti fus by*thet ne "mesonjtore",
ti fus k*qet ne goje, dhe k*arin ta var nga veshi,
per cdo vrime qe te ka ngelur, si tritan shehu te hyn preshi,
pra qetesohu pak, me keto komentet e zjarrta,
mendohu dy here, para se te thuash fjale te "arta",
se kumbllat te duken te embla, por pastaj te dalin te tharta,
te shkep b*thesh idiot, ska koordinata qe te te gjejne tek harta,
mamase mi bej te fala, njerkut thuaji te jete mire,
shume shpejt ka*ruc i vogel, ketij forumi thuaji lamtumire...
 

Boby

Primus registratum
Re: dr.dre apo eminem

UOUUUUUUUUUUUUUUUUUU

shume rende nga fjalori,por........me pelqeu...me pelqeu vertet...me shume krijimi sesa te sharat ndaj atij antarit tjeter

:thumbsup:

a,sa per the goodfather of Hip Hop...
"Thug till I die,just me n' ma ******* gun"
kush e njeh e di kush eshte.
peace
 

mostro

Putraku
Re: dr.dre apo eminem

Hey u horras
pa de gjoni rrupin tim
se ju shkrij me banden time
rrepi juj lesh me qime

Nga rruga vijme ne
dhe per rrepin bejme be yeah
Tirona east coast
a degjut ju mer kaqola

Neve jemi te pa prekshem
ju na lani ne makinat
ne ju majm me buke yeah
cock tock fock ik mer shock

ne 2 pacun kina vlla
ne e dim kush e ka vra
po ai yll kurre nuk do te vdes
se jeton ne zemrat tona yeah yeah hip-hop n'gop

biggin e kena pat komshi
cun i modh si fuçi yeah
te gjith u mshefshin kur pirdhte ai
kush e vrau do thoni ju
ne mer palla e kush tjeter yeah yeah.

dr dre osht njishi
eminemi osht dyshi
will smith osht treshi
rod Stewart osht katçi.

poture te gjona veshim ne
kanatjere NY 03
pistoletat me plum ke goja
jo si ju qe boni gjoja..

hajt tashi gjume flini
se ka kalu ora 2pm
jeta e rrugve nuk o per çerra
mi and my brothers ju shkrim mer derra

mos na prekni territorin
se ja u sula Tur horrin
qe 5 vjec ka honger thika
ika se po me vje gjume
yeah shorty muv jor azz in da hauze kuptohet.

apapapapa sa me shko ky rrepi mu er amon...jom tu bo album..
 

a1

Primus registratum
Re: dr.dre apo eminem

Fillimisht postuar nga B-More's Finest:
[qb] meqe ti paske mesuar nje menyre si te shash pa u censuruar, shiko njehere kete menyren time...

shut your f*cking face, unclef*cker,
you don't know sh*t about music, you motherf*cker,
dre qiti nje album, mbrapa ne 1981,
por ai kurre nuk mund te preke, the notorious B.I.G,
ai kurre nuk mund te preke te famshmit Run DMC,
prandaj ai la rrepin, dhe sberi me ekstasi,
do te hahesh me mua, per dituri muzikore,
ta filloj une nga e para, ti fus by*thet ne "mesonjtore",
ti fus k*qet ne goje, dhe k*arin ta var nga veshi,
per cdo vrime qe te ka ngelur, si tritan shehu te hyn preshi,
pra qetesohu pak, me keto komentet e zjarrta,
mendohu dy here, para se te thuash fjale te "arta",
se kumbllat te duken te embla, por pastaj te dalin te tharta,
te shkep b*thesh idiot, ska koordinata qe te te gjejne tek harta,
mamase mi bej te fala, njerkut thuaji te jete mire,
shume shpejt ka*ruc i vogel, ketij forumi thuaji lamtumire... [/qb]
tani po e vazhdoje une kete kenge
qe e la b-more's finest ne mes , ku ishte disa tipa te degjeneruar duke i keshilluar
kete mund ta merrni si keshille prinderore dhe a1 nuk keni kurre per ta harruar
hey muthaf*** mos shkruani cfare te doni
se hip-hop'in nuk e gjelloni
dhe lini te tjeret qe dine , se ju jeni thjesht femije te keq , qe nenat tuaja mua spermen ma ka vjedhe , prandaj ikni postoni te "pop muzika"
se ne hip hop'i b-more's fitnes eshte dirigjent
ose prisni te mbarojme ne
dhe te nxjerrim kush eshte fitimtare
DR DRE apo EMINEM ku deri tani ai eshte "num one"
se perdryshe barkun kam per t'ju a care
dhe k*** ne p*** te nenes tuaj kam per ta fut
tani ti more shkerdh** ngihu ne kembe
dhe i thuaj b-more's fitnes me fal
se edhe une e kam bere me pare
tani me duhet te iki , dhe ju uroje te gjithve
GEZUAR 28 NENTORIN
 

Coeur_Sauvage

Primus registratum
Re: dr.dre apo eminem

whuts up aby my name is slim shadyy.enimen eshte ai qe mbush stadiumet ku do ku vete po duhet pak nje lloj pregatije qe te flasesh per ate ose me mir duhet te lajn gojen para ato qe kan per ti folur
 

mostro

Putraku
Re: dr.dre apo eminem

E the mire,para se na njoni ktu flet per eminemin do beje mire te laje fort gishtat e komve se majaft mo gjith kjo er e keqe.Eminemi me hitin e tij te para funit "o patok o çamarrok" e mushi sallen e kopshit tone me nr 31 rrafsh..
 

a1

Primus registratum
Re: dr.dre apo eminem

DR DRE eshte producenti numer 1 plako , dhe duhet ta njoheshe dhe ti mos beje keshtu /pf/images/graemlins/wink.gif
 

RediRock

Primus registratum
Re: dr.dre apo eminem

nqs nuk di kush eshte dre, pse shkruan ne nje teme per te,
shko flit per "Taco Bell", chihuahua cke me te,
albumi i eminemit, jashte mase i arrire,
me pelqen lirika, stili i tij jashte mase i mire,
albumi i Nas ama, fjale per te nuk kam,
nje blunt te ndezur, dritat fikur, e degjoj i shtrire ne divan,
ky djale eshte i paarritshem, lirikat e tij si kripe ne plage,
11 albume akoma vazhdon, se ben me kete per page,
boby faleminderit, sdoja tu beja banal,
por me postimet e adosit, tema binte era kanal,
jane bere qe te gjithe, me doktorata ne njohuri muzikore,
kur sdine emra pervec tupakut, kujtojne se rap eshte "lulebore",
kujtojne se colts jane shevrolete, kujtojne se magnumet jane kondoma,
kujtojne se beretat jane kapele, kujtojne se i dine gjithe keto gjona,
lirikat e tupakut, se mbaj mend kush i vuri,
por godfather i rap, eshte titull i varur tek muri,
ate titull se merr dot njeri, cdokush ka kontribuar,
por rapi nuk filloi me tupakun, as me biggien, nuk ka mbaruar,
rapi filloi para tyre, dhe vazhdon ta ngreje nivelin,
kush ka degjuar jadakiss, me te vjetren me mos ngelim,
sa per ados do ti jap nje zanore, nje "i" tek emri jot,
qe tja bejme adios per nje ados, mos shkruaj me ketu idjot...
 

a1

Primus registratum
Re: dr.dre apo eminem

dr dre apo eminem !?
ados apo ndonje psikopat tjeter duhet te jene ne qender tek kjo teme!?
une per vete EMINEM'it ja kam dhen
por tani u bere peshmen dhe do largohem vare nga kjo teme
se po na vijne disa kalamanje
dhe po na thone qe hip-hop muziken e njohin me pare
kur nuk e kane idene , nuk njohin asnje kenge
por kane degjuar nga prinderit e vete qe 2 PAC ishte criminel
dhe ketu po na thone qe e kane jetuar vete
hey b-more's fitnes mos beje keshtu
se edhe per ate injorantin kemi shume nevoje
qe te kalojme kohen e lire duke qeshur ne ekran
ai eshte thjesht nje 15 vjecar ku akoma mamaja breket nuk ja ka nderruar
prandaj kjo teme po bije ere e shu*ruar
 
Top