DESHIRA E FUNDIT !?

joetisti_

Locus omnem
Une do te kisha lene amanet te me conin trupin ne Shqiperi dhe te me varrosnin ne fshatin e lindjes se tim ati, perbri gjyshit dhe gjyshes. Do te kisha dashur te kisha nje qiparis mbi varr, te me bente hije. Qiparis. I larte, i drejte, me dege qe perqafojne trungun e pemes si per te thene «ne nuk ndahemi nga prej kemi dale». Me duket qiparisin e therrasim edhe selvi.
madheshtore, eleonore, me erdhi imagjinata kur e lexova !

(tema) une, sa me siper, kam thene fjalet e nje aktoreje ne nje film qe me ka pelqyer shume !! Sa per vete, dua te vdes, fizikish e x, e x e x, etj., jo pa shijuar. E te shijosh nuk eshte e lehte...
 
Top