Dashuria dhe Urrejtja! Kush eshte me e forte?

Hektor12

Locus omnem
Po ka ndodh edhe e kunderta nje person ne dukje qe e urren ke kaluar komplet ne te kundert ne nje dashuri te fort ..
 

scadarsko

Locus omnem
Ne fakt me mire eshte ta kalosh nga urrejtja ne dashuri..sesa nga dashuria ne urrejtje.sepse kjo e dyta do ishte shkaterruese per personin.
Model i femres shqiptare kjo......rrihet njeher pastaj dashurohet!mendoj se urrejtja eshte me e forte se dashuria,dashuria eshte vetem momentale..
 

dr love

Locus omnem
Pse bohesh racist..ato jane ndjenja universale..mund ti ndodh gjithkujte ne bote..mund ta urresh nje njeri per arsye te ndr...por ate qe te ka rrahur e te ka dhunuar..s'mund ta dashurosh kurrsesi..
 

scadarsko

Locus omnem
[qumelove, post: 967851, member: 12320"]Pse bohesh racist..ato jane ndjenja universale..mund ti ndodh gjithkujte ne bote..mund ta urresh nje njeri per arsye te ndr...por ate qe te ka rrahur e te ka dhunuar..s'mund ta dashurosh kurrsesi..[/quote]
Je me reale naqe mos m thuj se n shqipni femrat nul dhunohen n familje.... E JAN te detyruara ne darke te flen me et mashkull que i ka ven dore ?
 

Hektor12

Locus omnem
Attention !kjo eshte vetem gjelozi ndaj pamjes fizike, prsh kur je me i bukur se femra qe ke ajo gjithmon kerkon te shkarravis ......mundohet me CDO kusht te jesh e saja skllav!
Po jo se seshte vetem ajo e pamjes fizike ... po ndodh per kete te siguroj ...
 

dr love

Locus omnem
Attention !kjo eshte vetem gjelozi ndaj pamjes fizike, prsh kur je me i bukur se femra qe ke ajo gjithmon kerkon te shkarravis ......mundohet me CDO kusht te jesh e saja skllav!

Nqs te ka pelqyer ajo edhe pse s'eshte e bukur sa ty..kjo do te thote qe e ke pelqyer si njeri dhe ajo duhet te dije te te vlersoje dhe ty si njeri..por edhe faj s'ka..se do ishe gjithmone i pelqyer nga te tjerat...duhet te jet zotsia e saj..qe mos ti shikosh ti te tjerat.po te kesh sy vetem per ate..dhe me xhelozi kjo nuk arrihet vetem prish pune
 

Hektor12

Locus omnem
Jo se se besoj po derisa egzistojne te dyja ne jeten reale mbase njeh ndonje nuk flet mbase nga eksperiencate e veta
 

Hektor12

Locus omnem
inati nga urrejtja nje hap larg jane ... mbase edhe gaboj po shumica e gjerave qe kemi inat flas nga kendveshtrimi im transformohen ne urrejtje
 
Top