Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Cdokush do jepte nje mendim mbi gjendjen... dikush do te thonte se kshu, dikush se ashtu, dikush tjeter andej e dikush kendej...une di vetem se ishte kaos total dhe mbase kishte vetem nje grimce te vertete por asnjera s'ishte e verteta.
Atehere fort nje ze i brendshem therriste Mjaft!
ne ate kaos total vetmja me ngjante me nje anije te humbur ne mes te oqeanit.Krize identiteti e forte, isha une apo s'isha une? mund te shnderrohesha edhe ne nje lepur per aq sa ia kisha idene.Sirtaret lemsh, lemsh, lemsh,lemsh...
Zoica kerciste fort kembet mbi dysheme se e kish te pamundur te me pershtaste, e une qe deri atehere kisha duruar edhe dreqin me qetesine me te madhe i vura flaken parajses.
kerpudhat me zvogelonin dhe rritnin, dhe Liza shnderrohej ne enciklopedi.
Fryu nje ere dhe njerezit fillan te flitnin ne gjuhe te ndryshme.
 

Wii

Grupi i të moçmëve!
Re: Copeza mendimesh....

shqiptari eshte me te vertete i cuditshem sepse nuk e vret shume mendjen per te kerkuar pse-ne!nje sjellje qe do ta quaja injorance...
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

<font color="black"> If it glitters, it glitters. Might not be gold or alike, but gives pleasure to the eye. Let it glitter then... </font>
 

Vals

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Ah Lara, c'me kujtove shtepine e femijerise time se eshte tamam ashto. Fatkeqesisht, shtepia u prish dhe ne vend te saj jane ndertuar pallate. Kam nje cope tulle me suva siper dhe me boje blu qe ishte nga ish-dhoma ime dhe vetem kaq. Gjithcka tjeter ekziston ne mendjen time. Ah po, dhe ca rrenje rrushi e kumbulle qe i transplantuan prinderit e mi ne shtepine e tyre te re.
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Eshte e trishtueshme per ta kujtuar, por shtepine e gjysherve te mi qe mbahet ende mire nga brenda, nga jashte kane filluar ta mbulojne shkurret dhe barishtet ....senduku i gjyshes sime qe vinte era borzilok eshte ende aty, edhe ato shiltete shumengjyreshe me rombe te cilat i kam numeruar kushedi sa here ne femijeri , perdet me ato tantellat me bize jane ende te varura por u ka ndryshuar ngjyra nga vitet ...ne heshtje i premtoj vetes kushedi sa her qe duhet te bej dicka per ta rimekembur , por qe ketu nga cepi tjeter i oqeanit ....cdo gje eshte aq larg dhe as vete se di kur do ta bej vertet /pf/images/graemlins/frown.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Perdite po kuptoj se sa kam ndryshuar.Se si behemi agresive ndaj cdo gjeje dhe kerkojme te mbijetojme.Shoh veten dhe trishtohem kur shoh rrudhat e para ne cepat e syve dhe me vjen keq per kohen qe kam lene te me iki kot.Me tmerron idea qe nje dite do marri fund gjithcka e sdo e te jem shume mbrapa per te bere me te bukurat.Ishte bukur kur isha femi..Kam shume nostalgji per femijerine time,shume nostalgji per gjithcka kam lene pas.Nuk i jam jetes sime asnje grimce pishman.Ajo cka kerkoj tani eshte Pasioni.Kane nisur te me mungojne ato dritherimat shtrenguese te zemres qe te thumbojne sa here qe dicka shume emocionuese te ngacmon...Me mungojne emocionet.. /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Sa bosh eshte zemra jote tani? Besoj se ndjenjat e tjera qe te kane ngelur verdallosen kuturu neper te... derisa gjejne daljen per ne rrugen e mendimeve. Ti lodhesh keshtu, une di, e di me mire se kushdo tjeter, me mire se ti madje. Sot jam koshient per faktin se s'duhet te te kisha mesuar cdo gje qe dija, s'duhet te te kisha dhene çelesin per te me lene te lire, s'duhet te te kisha mesuar teorine e " destruksionit per krijimin e nje hapesire te virgjer ". Por, edhe pse shumica e njerezve, e dashura ime, mendojne se gjeja me e bukur eshte t'ia falesh dikujt dashurine, une sot kuptoj qe liria, dhenia e saj, eshte apoteoza e lumturise, e bukurise.
Raporti yne, tani qe e analizoj objektivisht, ka teresisht trajtat e nje viti : nisi ftohte, me mosnjohjen e njeri tjetrit per shkak te kohes qe kishim kaluar larg, ashtu sic nis viti me janarin dhe shkurtin. Me pas lulezoi, u prarua ne aroma dehese dhe ne ngjyra mahnitese, porsi pranvera qe zgjon cdo gjallese dhe qe zbukuron cdo element te natyres. Me kalimin e kohes raporti yne, e dashura ime, u be i nxehte, vezullues si dielli ne korrik, i adhurueshem si deti ne gusht, i etur, si njerezit gjate veres... dhe vjeshta trokiti butesisht nepermjet loteve te mi dhe loteve te tu, jo dhunshem, paraprinte dimrin dinakja, dhe une e ti ndenjem prane njeri tjetrit duke pare ate qe na ndodhte, te pafuqishem per te bere dicka. Ne fund, dimri i akullt dhe i pameshirshem na perpiu, te dyve, njekohesisht. Kristalizoi cdo ndjenje inkandeshente tonen dhe e shnderroi ne nje kujtim te pandryshueshem, porsi akujt e perjetshem. Aty po reflektohem tani, tek akulli i perjetshem i dashurise sone... por shoh vetem veten time ne te, ti tashme ke rigjetur pranveren tende, diku tjeter, me te tjera ngjyra, me te tjera aroma.

... tashme je bere nje zog qe fluturon hareshem, ne liri, drejt horizontit shpresedhenes. Paç fat, e dashura ime, kudo dhe kurdo... dhe me kedo.
 

Alanis

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Duke degjuar &lt;:Dido - Here Wth Me:&gt; /pf/images/graemlins/frown.gif
Ajo eshte e determinuar qe te arrije qellimet qe i ka vene vetes, eshte e forte, aq e forte saqe mund t'ia dale edhe pa mua! Ajo eshte e gjate dhe ka nje ecje qe dallohet nga te tjerat. Trupi i saj eshte i drejte, i holle, i njome... shume afer perfeksionit. Me vjen qe te shtrihem aty ne perendim dhe te zgjohem ne perendimin tjeter te diellit. Nuk ngopem! E perqafoj dhe i them qe ajo eshte vajza qe me pelqen me shume... e puth lehte dhe e shoh ne syte e shkruar ngjyre gri dhe jeshil, nuk i them qe e dua sepse nuk e kam biseduar me veten akoma dhe nuk dua ta zhgenjej. Ajo nuk flet asnje fjale dhe kthen puthjen me fort. Duket e ftohte por e ndjej qe ajo me ndjen dhe pastaj me shtrengon, me afron e me thote "please, be the one for me"! Une nuk di cfare ti them dhe ngrij. Buzet rreshkesain ne buzet e saj dhe padashje nje peshperime e ngrohte "ok" del nga une. Sa do doja ta kisha mbajtur fjalen...
Eshte bukur kur shikon vetem gjerat e bukura ne nje lidhje... momente te bukura si keto ketu lart, momente qe do doja ti rijetoja. Mundem? Patjeter qe mundem por thjeshte nuk eshte koha e duhur dhe per me teper nuk ka kaluar aq shume kohe sa te harrohen gjerat negative qe ndodhen. Nji shans i dyte dhe une jam nje silure ne zemren e saj! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

<font color="black"> LET us go then, you and I,
When the evening is spread out against the sky
Like a patient etherised upon a table...

A thua te kete ndjere shijen e shpifur te narkozes ky qe e nisi kete poezi keshtu? A thua te jete nje gjendje e pergjithshme narkoze ajo qe jetojme ne te perditshmen? Ndryshe nga c'mendoja, narkoza nuk te vinte ne gjume, thjesht te mpinte trupin pasi te jepte ca konvulsione te forta te forta... dhe friken se ne moment po te mbaronte fryma. Ahhhh that scary table, oh God... Ajo qe me habiti ishin lotet qe s'pushonin sa vije ne vete. S'e kuptova pse, s'kuptova per cfare... Nuk durova as te kuptoja, e lashe te kalonte...
</font>
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

<font color="black"> ... I cannot but be right on all those things. It isn't myself saying that, it's only the days that prove me right. I'm not happy to be right. I want to be wrong, so that I could continue to hope and wish. That might be the secret of the long-sought happiness by anyone. Naaaahhhh, I won't go for it, I won't damn the world, no I won't go for it. me and the world are the distant paradigms that converge in their eternal divergence. A paradox, i know, but this is what we're made of. Who know, perhaps, I finally got it right... or is this wrong too...?</font>
 

Wii

Grupi i të moçmëve!
Re: Copeza mendimesh....

edhe pse jemi ne vitin 2007 ka akoma nga ata qe mendojne qe Plaku i Vitit te Ri ekziston...
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

E putha naten plot epsh dhe nata me perqafoi me yjet e zjarrte... Erresira ndez shpirtin, shpirti ngazellon trupin dhe trupi behet pjese e gjithesise se pafund. Metamorfoze orgazmike qe ben yje te tjere te lindin...
 

I love new york

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

sot eshte 3 janar 2007.
si sot nje vit me pare nepermjet turbullirave te momentit mesova qe "ti" egziston dhe do vije ne jeten time mbas 9 muajsh /pf/images/graemlins/wub.gif
si sot nje vit me pare kishim ne shpi nje shishe vere shume te mire e cila u derdh me ngrohtesi ne gurmazet tona te afshta per te celebruar egzistencen tende ne jete, mgjth vetem akoma nje qelize.
Tek koshi ku ne mbajme koleksionin e tapave te veres, diku midis do te gjesh shishen qe u pi per ty dhe mbishkrimin qe babi jot shkruajti ne etikete, t'a dedikonte ty dhe qenies tende te re.
Sot nje vit me vone ti je mes nesh, e qeshur dhe mgjth aq e vogel i ke dhene jetes nje kuptim aq te madh ...
Mireserdhe ne mes tone zemra ime /pf/images/graemlins/wub.gif
Buzeqeshja jote qe ndricon ditet tona qofte perhere e ngulitur ne fytyren tende dhe ne zemren tende.
Sot nje vit me pare ne shpirtin tim u mboll nje dege dashurie qe sa vjen e lulezon pafundimisht dhe forcon gjithshka dita dites.
Si ka mundesi qe nje gje kaq e vogel te kete nje impakt kaq te madh tek njeriu?
Nuk do t'a harroj kurre momentin qe te ndjeva kur u shkepute nga trupi im per te egzistuar si qenie individuale ne kete jete.
Faleminderit qe egziston baby C.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Me fal por nuk mund te qendroj pa te te shkruar Helena qe ajo cfare ke shkruar per beben tende eshte thjesht e mrekullueshme dhe nje nga gjerat me te paqeta per tu lexuar.I uroj shendet bebes tende dhe hare familjes suaj /pf/images/graemlins/smile.gif.
 

I love new york

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Lips, faleminderit zemer /pf/images/graemlins/kiss.gif

u frymezova nga shkrimi jot i paster dhe i ndjere per vllain, kur te iku dhe mendova te shkruaj dicka ashtu sic me erdhi nga zemra /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Dolores

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

O gra pse na beni te qajme qe ne sabah /pf/images/graemlins/kiss.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif
 

i_own_u

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

me raft pika mu qe i paske lotet kaq te leta ti Dolores... do jesh femer shum sensibile ti dhe aty ku duhet /pf/images/graemlins/smile.gif

Helena... je qe je ne Janar pse se fillon dhe nje beb te dyt...?
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Lips, faleminderit zemer /pf/images/graemlins/kiss.gif

u frymezova nga shkrimi jot i paster dhe i ndjere per vllain, kur te iku dhe mendova te shkruaj dicka ashtu sic me erdhi nga zemra /pf/images/graemlins/smile.gif

[/ QUOTE ]

ii sa e kendshme kjo ,sdq ajo cfare ti shkruan per beben ngelet engjellore sepse vet bebet jane te tilla /pf/images/graemlins/smile.gif.Une i adhuroj femijet e vegjel,kush e di sa e fiksuar do jem pas femijes sime /pf/images/graemlins/wub.gif

Helen ,Dole /pf/images/graemlins/kiss.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif

noto po ti kur e ke rradhen te marresh pergjegjesite e te qenit baba /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Status
Not open for further replies.
Top