Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

mood swing, bad bad really bad...

abuzim me fjalen, me deshirat, me perkedheljet...
stop saying "xhan", it doesn't mean anything anyways...
i am stuck between being young and old, mature and childlike, sometimes childish, but who cares! Just give me a good book to read!

dyzim, pasiguri, mungese guximi, shoqeri e mbytyr nga tymi i cigares se vet, jete e fragmentizuar, lodhje, eksitim, merziti, gezim this is my Vietnam!
 

Verizion

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Nxehte. Teper nxehte. Pothuajse 30 C perjashte dhe ajo eshte e mbeshtjellur me nje triko.
“S’ke vape?” E pyes.
Pesha e rrobave te mia te lehta po me duket e pazbrazshme
“Jo,” thote duke ngritur supet. Ulet ne shkallen e fundit dhe shikon me vemendje kycet e gishtave sikur do t’i shkepusi.
“Cfare muzike pelqen?” Ah, s’me vjen ndermend ndonje gje tjeter. Pse jam kaq budalla? Ajo ka vuajtur aq shume kurse une hap muhabete te rendomta. Pa pike finese.
“Chopin,” pergjigjet me ate zerin e holle, brishtesia e te cilit eshte acaruar paksa.
Une thjesht tund koken ne pohim. S’di dhe aq shume rreth Chopin.
Hedh syte ne drejtim te saj. Sa e imet qe duket ..! Sidomos tani, ne kete moment, qe ka mbeshtetur koken ne preher duke perqafuar gjunjët.
Shpejt! Kujtohu per dicka. Mos e ler te humbasi ne kujtime te zymta.
“E mban mend Katalisten?” i them. Katalistja ka qene komshia jone kur banonim ne pjesen veriore te qytetit.
Syte e saj te skuqur me shikojne siper horizontit te gjunjeve. E kane humbur shkelqimin e tyre jeshil. Dhe tashme ato po i japin jete nje pikeze loti. Ah, prap s’di ç’te them qe ajo ti deshtoje lotet para se te lindin.
“Po. Ajo ishte e para te me lajmeronte kur mami vdiq.” Zeri i saj i mekur me rrenqeth aq shume saqe gati-gati me vjen te tkurrem nga alarmi. Ja, prap e preka ne vend delikat. Pse??
“Hmmm, po mire pse erdhet ketu qe ne fillim?” e pyes ne perpjekje per te korrigjuar gabimin.
“Hic, babi ishte piktor. Kishte me shume galeri ne qender te qytetit.”
“Ehh? U be ndonjehere . . . i famshem?” Po me vjen turp nga mungesa e njohurise.
Nje buzeqeshje e paftuar rreshqet ne buzet e saj.
“ Jo. Te thashe im at ka qene i cmendur.”
Nuk jam i sigurt nese e ka fjalen per te cmendur psikologjikisht apo thjesht jashte sferes se “normalitetit”.
“ Po pse nuk e ke lexuar neper gazeta?? Vrau veten.”
Psheretima e saj shpejt kthehet ne nje qeshje te sforcuar.
“Ai kujtonte se une isha engjell.”
“Po ti je engjell!” I them une.
“Jo engjell prej verteti.”
Papritur, ngrihet ne kembe dhe fillon te eci perreth nje sfere te padukshme.
“Vuante nga depresioni qe kur vdiq mami. S’merrej me gje perveçse dizenjove per tatuazhe. Kater vjet. KATER VJET s’kam dale nga shtepia!”
Shqyej syte ne habi. “Pse???”
“S’me linte. Kujtonte se isha engjell. Kishte frike se mos fluturoja.”
Sikur me lehtesohet pak fryma.
“Moj, po ti je engjell. Po! Per mua je engjell.”
Ajo kafshon buzen e poshtme dhe me thote,"Mos i trego njeriu! Me premto.”
“Cfare???” pyes i befasuar.
Me shikon, disi rreptazi, dhe me nje levizje melodramatike e shtyn trikon deri ne qafe.
Aty, te vizatuara me boje blu permanente, dy krahe gjigande zene kurrizin e saj qumeshtor.
Dhe me ne fund e kuptoj se c’donte te me thoshte.
“Krahe engjelli.”
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

...Asnje perkedhelje, nuk do me ngrohte,sa kjo buzeqeshje nga buzet e tua..
Asgje vec frymes tende, sdo ish kaq domethense per mua..
/pf/images/graemlins/wink.gif
 

mostro

Putraku
Re: Copeza mendimesh....

Sa bukur qe flet per dashurine..lum si ai qe i degjon keto fjale te dala nga buzet e tua..
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga PUTRAKU:
[qb] Sa bukur qe flet per dashurine..lum si ai qe i degjon keto fjale te dala nga buzet e tua.. [/qb]
Po dhe ti Putre..sa bukur qe degjon.. /pf/images/graemlins/wink.gif

Shoket jane si yjet..ata nuk mund ti shohesh gjithmone,por te pakten te ndjesh qe jane ketu..
:kiss:
 

Najeli

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Ve re qe mua me pakesohen gjithnje e me teper yjet.

Gjithnje kam qene e gatshme te ulem e te degjoj dike tjeter ndersa shfryn e zbrazet me probleme te medha apo te vogla...edhe pse jo gjthmone kam qene ne gjendje t'i kuptoj apo tu jap ndonje keshille modeste.
Ndersa sot...ne lotet qe transformonin fytyren e dikujt...vura re se si nje pjese e atij njeriu po vdiste.Gjithe ai humor, fryma pozitive qe dikur me kish ngritur dhe mua prej "dyshemese" digjej si nje keshtjelle letre.Nuk kisha as fjale as force, as menyre ta ndihmoja.
Sot dikush tundej ne themele, dhe une kam frike se kur te riperterihet do kthehet ne dike tjeter....dikush qe nuk do dua ta njoh.
 

gurax

Pan ignoramus
Re: Copeza mendimesh....

In my dream you hold me tight
And I hold on with all my might.
For when the morning does appear
That is when you disappear.


:lol: E pse mezi i del gjumi robve ne mengjes pastaj. /pf/images/graemlins/laugh.gif


------------
"I'm in awe, Lennier. The way you can take a straightforward, logical proposition and turn it inside-out so that in the end it says .. what you want it to say instead of what it actually means. Does this come naturally or did you .. attend some special martial arts class for the philosophically inclined?" -- Marcus, Babylon 5
 

Olta

Forumium praecox
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Nayeli:
[qb] Gjithe ai humor, fryma pozitive qe dikur me kish ngritur dhe mua prej "dyshemese" digjej si nje keshtjelle letre.....[/qb]
m`paska ngec rrota,

nayeli, por ndoshta prandaj edhe qahet vetem ose shume shume me babin a mamin por lopa ta haj jo me njerezit te cileve u je shembull, per te cilet ti perben realitetin.
mire mire, kalofsh mire ti se une mendimet e mia po sheshoj pa c`ka se te citoj ty.
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

...Nje copez mendimi, gjate cdo dite dhjetori,do
ma rrembeje,"Festimi i Vitit te Ri..."
Deshira nuk do munde dot Realitetin.
Edhe nje nderrim viti,larg Tiranes...
Nje nderrim Viti, nen nje Humor..qe me shume me ben te qaj, sesa te qesh.

P.s Humor Kinez.. :wink:
 

@d@

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Olta, nje prej grimcave te vecanta qe perbejne copat e shumta te menimeve te mija .. :wub:

Mendimi, keshtu e ka emrin komshija i katit te dyte shkalla tre ke lagja ime. Eshte burre i ndershme ,jeton me ato pak te holla qe fitonte nga ruajtja e deleve, por jeton me nder ama
Shesh, e shikoja kur kthehej nga malet me torben e hedhur supeve dhe opingat e grisura. Qelbte ere bagetie /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Olta

Forumium praecox
Re: Copeza mendimesh....

gjes. Po qe buzeqesha kur e lexova, merre me mend me kane boshatis aq shume ato te shkreta sa qe tash rrezikoj te me guduliset egoja me te tilla konstatime....grimce thote tsss.
 

teab

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Se kisha kuptuar dot me pare se cfare ndjenjash te fuqishme percjell lindja e nje jete te re tek ne!! Ndoshta eshte e nevojshme ta perjetosh dicka qe te mundesh ta ndjesh me te vertete ate energji dhe ndjenje qe ajo mbart. Sa do te doja te isha aty prane ta shifja, tja prekja dockat e vogla dhe ta puthja...thone se me ngjan mua, dhe une si nje femije lumturohem nga keto fjale...
ylli i vogel te uroj nje jete te gjate dhe plot lumturi... :wub:
 

ladouce2005

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

(marre shkurtimisht nga nje text...diku...)

eshte shume e veshtire te gelltisesh veshtiresite e jetes kur je vetem. nuk ka solucion qe vjen nga qielli. eshte cmenduri, teresisht cmenduri!!!
jeta eshte e jona, por ne jemi plotesisht te varur ne rrethanat e saj. thjesht dicka e vogel ndryshon e jeta del jashte kontrollit, rutines se saj. duhen ndertuar shina te reja, mundesisht me solide...e perseri asgje nuk eshte e garantuar ne rrugen qe do ndjekesh...as jeta...


:book:
 

Diddy19

Su@mi
Re: Copeza mendimesh....

...dhe per nje moment pata frike!
Asnjehere si kisha besuar te tillave gjera...Po ishin shenja..dhe une pata frike!
I kisha pare nder filma dhe cdo here i kisha komentuar me fjalet:"tamam si ne film!".Dhe ja qe u shfaqe ti...Me batuten shume irrituese,aq me teper qe s kishim me shume se 3 min qe ishim njohur,me detyrove te beja ate qe kisha bere kurre me pare...Asnjehere si kisha dhene aq rendesi fjaleve te nje njeriu qe s me njeh...Pergjigjia jote ndaj batutes time me irritoi ...me la nje retrogusto qe zgjati deri ne darke.
Se kishte bere asnjeri me mua.dhe nuk ishte pak..Ishte nje moment qe zgjati shume..ndoshta teper....Shume gjera te perbashketa..shume koincidenca...njerez te lindur mijra kilometra larg njeri tjetrit,me karaktere shume te ndryshme ,rritur ne kushte komplet te ndryshme,njohur ne nje moment pasiviteti maksimal nga ana ime,te kishin aq shume gjer te perbasketa.Dhe ishim une edhe ti!
Dhe filluam te ziheshim..Dhurata jote ishte fanatstike,ideja e dhurates tek koka e krevatit ishte shume e goditur.Doje qe te mendoja per ty ate nate??kete sodisfaksion e more,i kenaqur??Kurse tjetrin jo...s'do vija ne oren 4 te mengjesit tek ty per te falenderuar...do ishte troppo scontato..Dhe ti mbete keq apo jo?? E pranove edhe vete...Dhe une e bera enkas.Ndoshta edhe une ne fund te fundit doja qe te ti mendoje per mua ate nate,edhe pse kjo do nenkuptonte nje nate te tere pa gjume.
Dhe filluam te ziheshim...gjithe ajo konfidence ne me pak se 12 ore njohje..Ndodhi cdo gje kaq shpejt dhe une pata frike...Pata frike se gjitha ato qe ndodhen,gjithcka qe me tregove te ishin shenja...shenja..shenja fati.Dhe une si kam besuar asnjehere atyre!Gati me bere te dyshoj ne bindjet e mia!Isha gati gati ne ate pike ku lufton fort ndaj bindjeve dhe principeve...ku je ne nje pike qe do dorezohesh sepse kshu e ndjen,jo sepse kshu e mendon vertete.Dhe zgjati me teper se nje jave!
Mua s'me kish ndodhur ndonjehere ,dhe ta them sinqerisht,nuk me duket edhe aq noramle kjo shoqeria jone.Por me pelqen sepse eshte shume e vecante.Ke zene nje vend te vogel por shume te menjanuar ne zemren time,dhe ka ndodhur teper teper shpejt.tani ndosh te shihemi rralle edhe pse banojme 10 dyer pallati larg njeri tjetrit.Oraret e ndryshme!Po e di shume mire qe kur te kem nevoje per ty ti do jesh gjithmone aty per mua(si atehere kur me shoqerove me makine urgjent ne spital,e mban mend?).Dhe une do jem aty ,te te degjoj kur ke nevoje te flasesh ,qofte edhe per Nadian,apo per zenkat e tua me shokun e dhomes,kur ke nevoje per coccole,kur do te tymosesh nje cigare dhe s ke njeri qe te te beje shoqeri.Une do jem aty.TVTTTB G********O!
 

eis

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Ja edhe nje mendim i jemi
"O Zot i madh ,ishalla i fitoj dokumentat,"
Ca mendimit e?Pah ca interesi.
Lutuni ma njerez per mu :tipsy:
He se bej shaka ,se mos po luteni metaman /pf/images/graemlins/tongue.gif
Tung rinia :wave:
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

E pamundur te bashkoj te gjitha pjesezat e vogla....edhe pse nga jashte duket nje e tere ...brenda ndiej cdo pjese qe humbet, pjeseza qe ikin dhe skthehen me dhe lene pas gjithmone ndjenje mungese /pf/images/graemlins/frown.gif

Ka dite qe ndodh, po, qe dua te kthehem pas e te ndryshoj te kaluaren.....por pastaj kujtohem qe sdo te isha kjo qe jam sot nese gjerat qe Kane ndodhur , sdo te kishin ndodhur ...e keshtu une jam ketu ku jam ........per shkak te se kaluares, ...po ......ka me teper kuptim keshtu ...
 

ladouce2005

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

she has to have a girl
jane te gjithe shume te lumtur per te. me ne fund, pas 9 vitesh mundim, ajo do behet nene :wub:
jam e lumtur per te dy, sepse e kerkuan shume gjate nje gje te tille, te behen prinder, dhe ja ku dita me e lumtur per ta mberriti :wub: :rockband:
Drenda&Fede... urime :kiss:
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga LA DOUCE:
[qb] "she has to have a girl"
jane te gjithe shume te lumtur per te. me ne fund, pas 9 vitesh mundim, ajo do behet nene :wub:
jam e lumtur per te dy, sepse e kerkuan shume gjate nje gje te tille, te behen prinder, dhe ja ku dita me e lumtur per ta mberriti :wub: :rockband:
Drenda&Fede... urime :kiss: [/qb]
mos te kishe vu emra do kisha kujtuar se behej fjale per nonjon qe do i goce te vockel /pf/images/graemlins/laugh.gif

Po ene ktyne urime! /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Status
Not open for further replies.
Top