Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Singapuras

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh...

Tjeta calips /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif , its me gango, do you remember me?
how are you today?
 

kiren

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh...

Me te rreth ndihem shume e lumtur. Ne jeten time kurre
nuk jam ndjere kaq e terhequr nga pamja dhe personaliteti i ndokujt se sa i tij. Me pelqen tej mase. Por e di qe nje dite duhet te flas per me shume... C'fare jemi ne te dy? Ti nuk flet por vjen e iken... Ndoshta nuk eshte momenti i duhur per te tilla biseda, ti je shume i zene dhe lodhesh gjith diten sikurse une por a mendon ti per keto qe mendoj une? Nese jo fillo te mendosh tani menjhere. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif Je shume inteligjent dhe i dashur me te gjith, e vej re qe zgjuarsia e shpirti jot i mire shprehet ne ato fjale te shkurtera qe flet me te gjithe. Eshte e vertete ashtu sikurse thua edhe ti, ky eshte vendi yt dhe njerezit e tu, e ti nuk do doje sikur nje dite do te duhej te largoheshe ...................... ;).
ei ei meqe ra fjala une kuptoj vetem anglisht dhe shqip , serbisht jo... Prandaj nuk kuptoj cfare flisni me njeritjetrin ne sahara, por kuptimin e kenges qe i kerkove sashes ta reply 2 here radhazi e gjeta sot ... Me beri shume kurioze c'ishte kuptimi i asaj kenge qe te terhoqni vemendjen nga biseda me ta.... bebezet syve te bukur tu zmadhuan me shume, buzeqeshe e tunde koken lehtazi, teksa pive gedhenjken e fundit te kafes,
e shikon qe mbaj mend.... (Meqe ra fjala nuk e di a ta kam vene ne dukje por ti pin shume kafe dhe nuk eshte e shendetshme)....
Dukesh i qete dhe me teper teper besim ne vetvete, dukesh sikur gjithcka e ke te menduar e s'ka vend per preokupim, por mua keshtu me fut ne mendime ...
Uff sa paskam folur.... /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif

Ja tek eshte MILJACKA

'Ko bi rek'o cuda da se dese
plava Miljacka mostove odnese
da ne mogu tebi doc'
da ne mogu ulicom ti proc'

Kush thote qe mrekullite ndodhin?
(lumi)miljacka i rremben te gjitha urat
e keshtu une nuk mund te vij tek ti
e keshtu nuk mund te eci ne rrugen tende

http://www.youtube.com/watch?v=EAZATpmDUwI&feature=related
 

Ema

Goddes
Re: Copeza mendimesh...

ora 2.49.Syun e kam dollap.Ku i dihet se c'endrra do me sjelle nata,nuk fle dot prej alergjise,s'marr fryme,me rrofte interneti tek koka e krevatit.
Desha te te thoja se me mungon shume po s'ta shkrova se pata frike se flije,ose se nuk flije dhe lexoje dhe s'dije c'te me thoje,ose e dinje dhe me shkruaje me mungon dhe ti dhe une do te perqeshja me gjuhe ekranin,si te te besoj,si te te mos besoj,te kem shprese apo te te imagjinoj cdo nate ne krahet e dikujt qe te do.
E tmerrshme.
 

Mono

Forumium praecox
Re: Copeza mendimesh...

I got no motivation
Where is my motivation?
No time for the motivation
Smoking my inspiration
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh...

I wanna break free... melodite e queens me pushtojne koken, dhe vendi i genjeshtrave dhe mashtrimevce aty ku njerezit kane hyre ne boten e cudirave dhe nuk po zgjohen dot sot mbetet jashte portes sime.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh...

Sii paziente verso tutto ciò
che è irrisolto nel tuo cuore e...
cerca di amare le domande, che sono simili a
stanze chiuse a chiave e a libri scritti
in una lingua straniera.
Non cercare ora le risposte che possono esserti date
poichè non saresti capace di convivere con esse.
E il punto è vivere ogni cosa. Vivere le domande ora.
Forse ti sarà dato, senza che tu te ne accorga,
di vivere fino al lontano
giorno in cui avrai la risposta
Artisteve, miqeve te mi te perhershem.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh...

magjia e perhershme ngaj jetes, ajo aura qe e rrethonte eshte venitur, nje bote lufte pa reshtur, nje bore e eger mbrojtjesh nga sulme imagjinare, nje bote ku secili mbart nje flamur ne kerkim te tokes se vet, asgje s'ka me rregull, asgje s'ka me rendesi se sa ajo copez pelhure e bardhe,ne kerkim te caqeve te reja... lamtumire engjej sot nuk eshte me koha juaj.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh...

neper forum njerezia po perpiqen ta shpjegojne dashurine shkencerisht, dhe harrojne se shkenca ka hallet e veta per t'u shpjegu per vete...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh...

ti me dhe ca shkendija jete, qe do me mbajne gjalle se paktu per dy vjet.do mundohem t'i mbaj gjalle edhe une shkendijat ne lufte me elementet qe te mos fiken dot,por me pas do me duhet nje shpate drite, gjithcka tashme eshte kthyer ne perralle, pse jo dhe copezat e mendimetve te mia.
 

Wii

Grupi i të moçmëve!
Me pelqejne ndryshimet...ne nje fare menyre tregojne deshiren per te vazhduar qellimin fillestar! Ndryshim do te thote ide te reja dhe probleme te reja me te cilat duhet te merremi me kalimin e kohes! Dhe nga ky proces perfitojme te gjithe :)
 

alinos

Forumium maestatis
butterfly-actvities-1.jpg


chasing butterflies...
 

Wii

Grupi i të moçmëve!
mendojme shume!e sidomos ne shqipetaret! dhe sa me shume mendojme aq me shume e fusim vete ne nje vorbull qe na terheq thelle e me thelle...praktikisht eshte nje rreth qe ushqen veten dhe te largon nga realiteti!
 
Status
Not open for further replies.
Top