Copëza shkrimesh.

TinkerBell

Papirus rex
People say to you, ''you've changed'', or something like that, well, I hope, for the sake of God that you have changed, because I don't want to be the same person all my life.
I want to be expanding. I want to be changing. Because animate things change, inanimate things don't change.
Dead things don't change. And the heart should be alive, it should be changing, it should be moving, it should be growing, its knowledge should be expanding.
 

Hope

dans ton coeur
e di se thahen edhe dashnitë,
si pa u ndi,
në majën e ditëve si manikyr
por syve t'mi, iu merren kambt, gjithmonë
kur t'ecin nëpër ftyrë.
 
  • Like
Reactions: abs

TinkerBell

Papirus rex
We are what we wish we were, we are. We wait and watch others and waste wishes with wanting without seeing that we were always what we wished, if only we stopped wasting the wishes on what we've always been.
 

Hope

dans ton coeur
Beauty is not the appearance of someone, but, it is their personality and how they are on the inside, as well as their heart. Even the most beautiful of people can have the most ugliest of hearts. While, even the most ugliest of people can have the most pure and wonderful of hearts. Sometimes beauty is just a mask to hide the ugly inside them
 

TinkerBell

Papirus rex
Beauty is not the appearance of someone, but, it is their personality and how they are on the inside, as well as their heart. Even the most beautiful of people can have the most ugliest of hearts. While, even the most ugliest of people can have the most pure and wonderful of hearts. Sometimes beauty is just a mask to hide the ugly inside them
Indeed :)
 

joetisti_

Locus omnem
me te tjeret bej gjoja se luaj
por dita eshte e gjate dhe me duket derrmim.
Sa rraskapitese eshte pritja per te dashuruarit!
O diell, hene, do te doja me shpesh
t'ju mungonte drita.
 

TinkerBell

Papirus rex
Ndaj është e rëndësishme që të heqësh dorë nga disa gjëra. T'i lesh ato të ikin. Të çlirohesh. Njerëzit duhet ta kuptojnë që askush nuk luan me karta të hapura, disa herë ne fitojmë, disa herë humbim. Mos prit të të kthehen të mirat mbrapsh, mos prit vlerësim për përpjekjet e tua, mos prit që gjenialiteti ytë të zbulohet apo dashuria jote të kuptohet. Mbylle ciklin! Jo nga krenaria, paaftësia apo arroganca, por sepse thjesht, nuk është më pjesë e jetës tënde. Mbylle derën, ndrysho të dhënat, pastro shtëpinë, fshiji pluhurat. Lere atë që ishte pas dhe bëhu ajo që je!
~ Paulo Coelho
 

Airbourne

Papirus rex
So zärtlich wie ein Trampeltier,
so eiskalt wie der Mond,
unschuldig wie der schwarze Teufel,
der in der Hölle wohnt.
So temperamentvoll wie die Schnecke
und störrisch wie ein Vieh,
so eingebildet wie ein Filmstar,
so bist du ...................................... NIE!!

Autor unbekannt

PS: kshu motla, ne merre me krahe te lehta, se frymezimin e lejme ne audiencen tjeter.

Chapeau.
 

TinkerBell

Papirus rex
She doesn't say 'I love you' like a normal person. Instead, she'll laugh, shake her head, give you a little smile, and say... You're an idiot.
If she tells you you're an idiot, you are a lucky man. xD
 

joetisti_

Locus omnem
She doesn't say 'I love you' like a normal person. Instead, she'll laugh, shake her head, give you a little smile, and say... You're an idiot.
If she tells you you're an idiot, you are a lucky man. xD
Sipas ketij shkrimi, do te kishte sens nje dialog i tille:
-pse qenke kaq i lumtur?
-po si te mos jem, ajo me tha idiot ! :p

I bukur shkrimi, por sikur te ishte: 'idiot i embel' apo dicka e tille, do te ishte me mire :)
 

TinkerBell

Papirus rex
Sipas ketij shkrimi, do te kishte sens nje dialog i tille:
-pse qenke kaq i lumtur?
-po si te mos jem, ajo me tha idiot ! :p

I bukur shkrimi, por sikur te ishte: 'idiot i embel' apo dicka e tille, do te ishte me mire :)
Nëse do thuhej fjala I Embël, atëherë nuk do duhej fare fjala Idiot, se do të kuptohej më :p
 

joetisti_

Locus omnem
Nëse do thuhej fjala I Embël, atëherë nuk do duhej fare fjala Idiot, se do të kuptohej më :p
mashkulli qe do nje femer rri e degjon nga a-ja te zh-ja perfshi "idiot" dhe nuk thote gje. Sepse ka sigurine qe eshte shprehje dashurie nga ana e saj dhe shume rralle s'e kupton. Por ti... Ti s'paske frike fare se humbet mashkullin tend...! :)

(tema)
Sado qe vala
e fjaleve
na e kalon
thellesite tona
jane perhere te heshtura.
 

SyZeza

Grupi i të moçmëve!
Peshtjelluese keto ndjesi. E, ne fund te fundit, cdo syresh eshte e tille. Nuk ka asnjëherë qartesi ne to, e ndoshta ky eshte dhe sekreti i pushtetit qe kane mbi ne. Se ja, po t'ia dija sekretet ndjenjes sic ja di logjikes, atehere po qe do e beja zap. Do shnderrohesha ne zot, ne ate figure qe e krijoj dhe e vdes me qindra here ne dite. Do e mbaja ne pellembe te dores e do i qeshja ne fytyre. "Palaco ndjenje," do tallesha me te. "Jam une yt zot." Por e verteta eshte tjeter ne kete nate ku qielli eshte i qartë, ndersa shpirti gjithe mjegull. E, kundrejt cdo arsyeje, mjegull eshte ajo qe dua. Te hedh nje hap te pasigurt, me duart lëshuar perpara, ne kerkim te dickaje qe eshte gjithmone aty, por qe per ta bere jeten sa me shume interesante, ia nderroj vendin. Ti je gjithmone ketu. Eshte loje e universit fakti që je atje.
 

joetisti_

Locus omnem
Do te te shoh?
S'do te te shoh?

Mua me intereson
vetem dashuria jote.

E ke akoma buzeqeshjen e dikurshme
dhe po ate zemer?
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Nje pike loti ra
ne vendin e vjeter
ktu ku ishim ne
sot esht dikush tjeter
ah sa fjal jan than
ne ktë ven dikur
askush fatin ton
n'jet mos e past kurr.

Maaalli
malli nje zemer e ka marr
pa ty jetoj por nuk jam gjall
ta kishe dit sa jam merzit
dot kishe ardh me m'pa nje dit. (2x)

- Edhe po t`largohem
skam ku shkoj prej teje
si gjaku n`vena
ti je brenda meje
let te jet kjo dhimbjee
e madhe sa bota
nese vdes pa te pa
zemra esht e jotja.

Maaalli

pa ty jetoj por nuk jam gjall
ta kishe dit sa jam merzit
dot'kishe ardh me m'pa nje dit
Shume è bukur si è ka titullin kjo kenga?
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Heshtje......

Sonte ne kete nate serish i heshtur
duke vizatuar gjoksit nje drejtez tangente
lotet nen qerpik si pema rrenjet fshehur
mesuese heshtja me endrra me tundonte

Heshtja.. qe flet te gjitha gjuhet e botes
harruar e ka serish pranveren tone
por fal saj.. nuk frikesohem me me veten
e perball qendroj ne timin horizont

Heshtja trung.. une si levorja saj
ajo mendimet mi mbin si kerpudhat
dhe falenderoj zotin e s'djehem ne faj
Oh dhe heshtja ime..vizaton ende rrudhat

Cfare ben ende... Ne tempullin ndertoje me fjale perhap terbimin o ere e papershkrueshme fjalet qe rrjedhin te ju.. ku jane valle na jep deget tona.. fjale te mrekullueshme

Keshtu qe ne mund te shpallim me eren
gjithe dashurine me aromen e luleve
te jete ulerites deti dhe valet te perkulen
dhe ne serish te dy ta jetojme pranveren

Le te prishet rendi i ketij planeti
ne dreq heshtja qe mes nesh mbeti.....
 
Top