Cilin mashkull preferojne me shume femrat?

Johana

Forumium praecox
Personalisht me pelqejne meshkujt xheloze. Ata jane te hapur ne shoqeri dhe shume gentil me femrat. Ata ofrojne te paguajne tavolinen. Nuk do te kisha problemin me te vogel nese ai do te kishte shoqe. Por do te kisha problem te madh nese ai nuk do te kishte shoke. Zakonisht meshkujt qe jane te rrethuar vetem me femra jane meshkuj qe nuk konkurrojne dot me meshkuj te tjere. E kunderta nese do te ishte i rrethuar vetem me meshkuj atehere do te mendoja se eshte shume i ngathet dhe nuk di si te sillet ne prani te femrave. Plus do te mendoja qe eshte nga ata meshkuj qe nuk kane kurajo te te propozojne, jo domosdoshmerisht fejese a martese por te pakten nje shoqeri me mundesi te hapura. Nese do te ishte i rrethuar vetem me meshkuj atehere atij do t'i mungonte edhe sensibiliteti ndaj gjinise femerore.

Nuk do t'a kisha problem nese do te lavderonte hijeshine dhe bukurine e nje femre me mua dhe do te prisja qe edhe ai te mos merakosej nese mua do te me dukej nje mashkull terheqes.

Po te isha e martuar me te do t'i thoja: Mund te hapesh oreksin jashte shtepise (me sy) POR haet vetem ne shtepi.

JC
 

Johana

Forumium praecox
Per mua eshte e rendesishme aroma qe leshojne. Ose me mire aroma qe nuk leshojne.

Marr ere veshjen e tyre dhe nese nuk me pelqen nuk e marr mundimin te ngre syte.

Burrat qe hedhin parfum para se te shkojne ne supermarket i kam inat. Nuk e duroj dot perzierjen e eres se parfumit ose eau de cologne (te cilat i dua shume) me eren e ushqimit. Kush pudroset nuk mban ere te mire. A good enough reason for me.

Cdo shtepi ka eren e saj. Nuk futem ne shtepi me aroma karakteristike.

Nuk e lejoj kurre vizitorin te heqe kepucet.

Sa here shkoj per vizite diku marr me vete kepuce shtepie. Ndihem e detyruar sepse nuk mund te futesh ne nje shtepi me cizme te trasha debore.

Ne se nje vizitor qendron per nje periudhe te konsiderueshme kohe, ofroj gjithnje pantufla ose shapka.

Nje dite nje shoqes time i kishte dale gishti i madh i kembes nga corapja dhe kjo me nervozoi.
JC
 

Fede

Primus registratum
Une preferoj te paren me cdo kusht Alma! Me intrigon shume inteligjenca e partnerit ajo me ben ta adhuroj!
 

Artin

Papirus rex
Une preferoj te paren me cdo kusht Alma! Me intrigon shume inteligjenca e partnerit ajo me ben ta adhuroj!
Alma tha "inteligjentet, ata qe flasin shume/per cdo teme"
A nuk mendon se ata qe flasin shume e per cdo gje, jane llafazane dhe jo inteligjente?
 

Fede

Primus registratum
Alma tha "inteligjentet, ata qe flasin shume/per cdo teme"
A nuk mendon se ata qe flasin shume e per cdo gje, jane llafazane dhe jo inteligjente?
Po mire kush tha se llafazanet nuk mund te jene inteligjent? Jane dy koncepte te ndryshme.
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Me pelqejne meshkujt e martuar qe nuk e heqin unazen e marteses nga gishti.

Me pelqejne meshkujt e pamartuar te cilet per te te hequr qafe pretendojne te jene te martuar dhe mbajne unaze fallso ne dore.

Me pelqejne meshkujt qe vishen keq per te treguar nje fare indiferentizmi ndaj femrave qe i kushtojne nje lloj vemendje te cilen ai nuk e pelqen.

Me pelqejne meshkujt te cilet nuk kane ngurrim te tregojne afeksion ne publik per personin e zemres.

EL
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Me pelqejne ata meshkuj te cilet preferojne me mire te jene GAY se sa t'e japin their fruit of the loom femrave te shpifura.

Me teper do te me pelqenin nese do te kishin patur kurajon e te thenit troc te gjerave pa krijuar keqkuptime APO pa lene idene e shpreses se ndoshta nje dite mund te ishte ndryshe. Kjo eshte e demshme jo vetem per personin i cili jep kete shprese POR edhe per te "shpresuarit" te cilet jane aq injorante, idiote dhe budallenje sa te mos kuptojne se jane te padeshirueshem. Heqja e shpreses qe ne fillim eshte FILOZOFIA e jetes time.

Me pelqejne ata meshkuj te cilet kur thone PO nenkuptojne PO dhe e kunderta.

El
 

bobo

marksist-enverist
@Eléonoré , je si shpirt..., tmash 2 anesine eshte e shendetshme: sic thoshin homot ne kohen e Xhaxhit Enver (me ose pa koqe! ;D )- dora eshte isoj si para si mrapa!
Sa tkemi kunjin i vrim do e gjej-, ka thene Sterio Spase...hahaha (e thash une, per Sterion se di ne e ka thene!??? hahahah)- e ka lene Naltmadhnia!
 
Top