Cfare ju ka bere pershtypje sot?

Airbourne

Papirus rex
Sa MORTJE i kam PALACOT te ashtequajtur antiSORRA-iste dhe perse???
Sepse kur nuk arrijne dot pushtetin apo sju japin nje post ne administrate,na behen.....humaniste,komformiste,keqardhes,moraliste dhe kuptoni...SHKERDHAPATARISTE.
Jepju nje KOCKE....dhe e LEPINE apo nuk ndihen.

100% SICURO.
 

Airbourne

Papirus rex
Sja arriti dot qellimit me na vu ne grindje ne temen e Pavaresise se Kosoves dhe s’duroi dot me por solli thengjill tjeter me ndezur zjarr.

Jemi mesuar me keto gjera tani...pse habitesh ti.


Kjo eshte BUCJA leaf.

ARBENI.

PS...kjo BUSHTER nuk ka sensin e edukates dhe te MOSHES.

PROSTITUTE....EBEN.
__________________
 

joetisti_

Locus omnem
ja..., s'po ambientohesha menjehere pas nje gjumi... Pata pershtypjen se qe mesi i nates e ndersa, vetem ora 20 e gjysme... Dhe i bera nje pyetje vetes: te flesh me pak, zgjohesh me shume...?
 

Airbourne

Papirus rex
Kush ma perkthe kte SUMQIMIN e KOQOVO-s.
Jeni ju kosovare apo SHQIPTARE???
KOQEVARE....fare e PERCUDNUAR...SLLAVE.
 

Artin

Papirus rex
Dy javët e kaluara bëri kohë e mirë dhe mendova se dimri iku dhe erdhi pranvera. Këtë ua thashë edhe disave...

Të shtunën bëra ca plane dhe mezi po e prisja të dielën, isha përgatitur shpirtërisht, po kur u ngrita në mëngjes, pashë që po binte shumë borë. Dhe nuk pushoi gjithë ditën, pushoi vetëm kur u errësua. Pastaj u bë ftohtë dhe bora ngriu, duke u kthyer në akull. Më keq s'kishte si bëhej!

Në darkë, ndërsa po kthehesha në shtëpi, duke ecur me kujdes që të mos rrëshqitja, m'u kujtuan Plakat e Marsit. Duhet të jetë e vërtetë ajo histori...

Këtë përshtypje mund ta kisha thënë që të dielën, por moti i keq po vazhdon (dje ishte minus 11) kështu që edhe përshtypja po vazhdon.
 
Last edited:

Artin

Papirus rex
Shtimi i popullsise ne qytet... po shtohet shume aq sa qyteti po behet si ato te sterpopulluarat e Azise.

Shtimi nuk vjen nga lindjet, por nga ardhjet e banoreve te rinj. Shumica jane te huaj, por ka edhe vendes nga qytete te vogla e fshatra, per shkak se andej nuk ka pune. Politika e sotme kerkon qe ti grumbulloje njerezit ne pak qytete te medha dhe kjo behet duke i grumbulluar punet vetem aty.

Por zmadhimi i qyteteve dhe sterpopullimi sjell probleme, rremuje dhe ulje te cilesise se jetes.

Nuk ka me vende e rruge te qeta. Ne cdo moment ka njerez qe nxitojne nga te gjitha anet, e duhet te kesh kujdes se mos perplasesh. Sidomos te bezdisshem jane ata qe ecin prapa teje, qe nxitojne e duhet tu hapesh rrugen, ose qe flasin ne telefon tek veshi yt.
 

Nela0

Primus registratum
Ke te drejte per kte. Dhe une i urrej qytet e medha .kur te kem mundesi do mundohem te jetoj diku ku ka pak njerez .off grid
Do e studjoj mire se ku ama qe te kete dhe kushtet minimale per nje jete te shendetshme.
 

Airbourne

Papirus rex
Pallate qe shemben pa rene termet ka ndodhur ne........................türkie.

Pis MILET...edepsezer EBEN.

PS....500 vjet arrnauteri+100 vjet shkineri=ROBERI pa <dashje>,apo e pavullnetshme.

Tungi.
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
ja..., s'po ambientohesha menjehere pas nje gjumi... Pata pershtypjen se qe mesi i nates e ndersa, vetem ora 20 e gjysme... Dhe i bera nje pyetje vetes: te flesh me pak, zgjohesh me shume...?

Ngele duke i bere pyetje vetes pa qene ne gjendje te japesh pergjigje.

Faktikisht, ne qofte se fle shume atehere zgjohesh me shume. Diku tjeter. Dhe e kunderta. Sa me teper zgjuar te jesh ketu aq me pak zgjuar je ne "boten tjeter". Me qe po flasim per zgjim mos valle "i zgjuar" ka te beje me fjalen "zgjuarsi"?!

Per sa i perket ores leximi i saj eshte shume i vlefshem dhe shume i pavlefshem ne te njejten kohe.

Ajo qe eshte e vlefshme eshte momenti yt i fundit para gjumit dhe momenti yt i pare pas gjumit. ZGJIMI.

Ne qofte se nuk do te kishe ore ti nuk do te dije kurre sa kohe kane kaluar. Mund te kene qene minuta, ore, dite, muaj, vite, dekada, shekuj dhe mijra vjecare. Ne gjume KOHA ndalon dhe ne gjume KOHA kalon. Duket kontradiktore POR faktikisht nuk eshte. Koha ndalon sepse ti je i njejti. Koha kalon sepse ti zgjohesh diku tjeter dhe ne nje epoke tjeter.

Pyetja qe duhet t'i besh vetes eshte ne cfare vendi je zgjuar dhe kush ishte momenti yt i fundit para gjumit.


El
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
N'a fol nje cike per keto studimet personale. Jam e interesuar te te njoh me mire. Me fute kersherine.

Nuk eshte mire te ngacmosh tjetrin me nje rresht dhe te ikesh. Qendro.

Apo futja nje pordhe dhe dil qe ketej.

El
 

Artin

Papirus rex
akoma spo me besohet edhe mua sepse kam qene antare qe ne 2011 ne kete forum
Nuk kushton shumë të mbash një forum në internet me sa kuptohet.

Më bëri përshtypje që këto të dyja kanë ardhur këtu!
Ndoshta forumet e tjera ku janë nuk u pëlqejnë dhe aq, e janë në kërkim të ndonjë tjetri :p
 

Free`dahhh

Primus registratum
Nuk kushton shumë të mbash një forum në internet me sa kuptohet.

Më bëri përshtypje që këto të dyja kanë ardhur këtu!
Ndoshta forumet e tjera ku janë nuk u pëlqejnë dhe aq, e janë në kërkim të ndonjë tjetri :p
Artin
Ky eshte forumi i pare qe jam regjistruar. Dhe nuk ja kisha idene se per cfar eshte. Thjesht pexova reegulloren e chatit. Gezohem qe te lexoj dhe ketu Dhe aq me shume qe shikova albumin tend fotografik. Te pershendes!
 

Artin

Papirus rex
Artin
Ky eshte forumi i pare qe jam regjistruar. Dhe nuk ja kisha idene se per cfar eshte. Thjesht pexova reegulloren e chatit. Gezohem qe te lexoj dhe ketu Dhe aq me shume qe shikova albumin tend fotografik. Te pershendes!
Të përshëndes dhe unë e gëzohem që të shikoj dhe këtu!
 
Last edited:

Ana Ana

Primus registratum
Artin
Ky eshte forumi i pare qe jam regjistruar. Dhe nuk ja kisha idene se per cfar eshte. Thjesht pexova reegulloren e chatit. Gezohem qe te lexoj dhe ketu Dhe aq me shume qe shikova albumin tend fotografik. Te pershendes!
qenkemi njesoj por se dija qe kishte kaluar ne nje forum tjeter
 
Top