C'fare ben te ndjehesh me mire?

eis

Primus registratum
C'fare ben te ndjehesh me mire?

Pershendetje te gjithve!
Te gjithe ne do te deshironim te kishim disa gjera qe na ben te ndjehemi mire,por nuk eshte aq e lehte nganjehere te ndjehesh mire sepse mendimet,jeta,ekonomia etj,etj nuk na le 100% te qete,por une do te doja te dija nga ju ne raste merzie apo nervoziteti,ankthi etj,etj ca beni ju qe te ndjeheni mire?
Psh une ,po marr rastin tim,kur jam e shqetesuar ose e merzitur dicka qe me ndodh shume shpesh degjoj muzike shqip ose futem ne forum dhe shkoj tek ato tema qe jane qesharake ose marr mamin ne telefon dhe qaj deri sa qetesohem,ka raste qe i bie murit me koke(bej shaka) etj,etj.....po juve ca beni te ndiheni me mire?
Pergjigjet tuaja mund te jene ndihme edhe per te tjeret si puna ime.
Shendet!
 

Ruri

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

me qellon shume here te jem e merzitur dhe ajo qe me qeteson me shume eshte te mbyllem ne dhomen time te shoh tv te degjoj muzike dhe te shfryj ne telefon te shoqet e mia te ngushta ose varet nga shkaku i merzitjes marr mamin telefon(nuk jam jashte por ajo nuk jeton ne tirane)por perpiqem ta evitoj se sa i degjoj zerin mamit filloj e qaj si femije.
me qellon ndonjeher te jem e merzitur po pa e ditur shkakun e merzitjes ndihem bosh brenda meje e tj ne keto raste e kam me te veshtire ta qetesoj veten dhe pa i leshuar ca lot nuk shpetoj
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

plako ho me, ndjehesh mire e? kur je tu u myt apo kur e ke gurmazin e tham?
 

Princesha

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

mos na hajde ktu kur t'jesh dejshem mor :tipsy:

qetsoju iher qetsoju

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Ruri

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

Dmth kur je i merzitur ose u shqetesuar ti S6.. sheh foto te ketij lloji dhe fap qetesohesh :eek: :eek:
 

mostro

Putraku
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

tesh per tesh me u ni sa me mire po me duhet nji cacmakiz me shije mente me i cik molle ne mes.te me heq ket shijen e miut te ngordhur qe kom ne goje...
OFERTA
me kete rast puthjet jane for free,qyl dmth /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

fairy

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

he dhe ti tjetra /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Ruri

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

dhe ti mo i zi cke ngrene qe ke ate shije ne goje se me trondite me krahasimin qe bere :smash:
dhe sa per puthjet harroi nuk ma ha mendja se do dali nanjera vullnetare :goofy:
 
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

Gjumi... :idea:
/pf/images/graemlins/laugh.gif Sa te thjeshte e paskam muhabetin une ..Dhe cuditerisht ne momente te tilla ,me kap nje gjume qe mund te fle dhe 2 dite .Me lodhin fjalet ,tek e fundit nuk zgjidhin asgje ne ate moment.Ndoshta une e teproj ...Se thone numero deri ne 10 ...mua me duhet me shume.. /pf/images/graemlins/laugh.gif Dhe ilaci eshte gjumi.Mjafton te mendoj dallge qe perplasen,nje det te pafund ...dhe une qe gjindem ne kete sfond duke lene mbrapa realitetin..
Dhe sa kollaj i jep drejtim situatave te tilla ,pasi zgjohesh ...e shplodhur tashme ...dhe shikon se bota ecen gjithsesi.. /pf/images/graemlins/laugh.gif Tani po jam gati te kontriboj dhe une.. :angel: /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Ruri

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

E di qe me pelqeka kjo menyra jote Moira po mua kur jam e merzitur apo e shqetesuar nuk me ze gjumi per qamet ose dhe po me zuri me del shume here dhe flej keq
 
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

Ruri...nuk di c'te them .Ka plot persona qe merzine dhe shqetesimet i percjellin dhe ne gjume .Ndoshta eshte normale.Por po nuk e stakove trurin ,nuk do te jesh e zonja te zgjidhesh gje me vone ,lerja me mire rastesise apo "fatit " ne dore sesa nje mendje e lodhur :shrug: :confused: :rolleyes:
 

Ruri

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

Moira ai eshte problemi im qe nuk e stakoj dot trurin perpiqem shume po e kam te veshtire mgjt kam ndryshuar ca se kam qene ca e vrisja mendjen dhe per vogelsira por e kam kuptuar prej sh kohesh qe gjithsesi nuk zgjidh gje po vetem sa konsumoj veten dhe mundohem ti marr me lehte gjerat po nje llaf goje eshte ndonjehere
 

@d@

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

S'ka fat i miri moj Ruri jo /pf/images/graemlins/laugh.gif Sa me pak ti mendosh gjerat aq me teper e humbasi vleren dhe ndikimin qe kane ato mbi ty ! behu cik menefregiste! :thumbsup: Habitem si muzika nuk te qetson.. :rolleyes: Po me shetitje e ke provuar?
 

Trista

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

Mua vetem shetitjet e gjata me avion nja 8-9 ore ma heqin merzine /pf/images/graemlins/laugh.gif Me shtojne cik friken gjate qendrimit ne avion, por kur arij ne aeroport behem trime fare dhe stress free /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Ruri

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

Fillimisht postuar nga Saphi:
[qb] S'ka fat i miri moj Ruri jo /pf/images/graemlins/laugh.gif Sa me pak ti mendosh gjerat aq me teper e humbasi vleren dhe ndikimin qe kane ato mbi ty ! behu cik menefregiste! :thumbsup: Habitem si muzika nuk te qetson.. :rolleyes: Po me shetitje e ke provuar? [/qb]
e moj e themi shpesh kete shprehje me raren dhe Iol me vjen mire qe bashkohesh dhe ti me ne.
muzika po me qeteson prandaj mbyllem ne dhome degjoj muzike yllo ne keto raste
Sa per shetitje nuk e kam provu po nuk me duket gje se ketu po dole nga shpia do rrish duke pershendet gjysmen e robve qe kalojne kaq eshte dhe Tirana dhe ne keto raste as veten nuk do te shohesh ne pasqyre jom te tjere
 

machori

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

C'fare ben te ndjehesh me mire? asgje nuk me ben te ndihem keq
 

ere

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

Po ja mundohem te takohem me ndonje shoqe dhe te flas sepse kam deshire te shfryhem. dua patjeter te dal sepse kur rri ne shpi sikur me merret fryma.dua te jem mes njerezish sepse kur jam vetem acarohem me keq.
 

8u

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

Të ndjehem mir me ban te dali te nje bjeshke dhe te piskas mun si TARZANI HHAHAHAAAHAHHAH
 

Anana

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

Ej te bej nje pyetje kshu si kot? Me mbahet mend qe ne fillore i kane permendur bjeshket po asnjehere s'na u perkthye se cfare jane. Une gjithmone perfytyroja ca male me gjelberim e me peme. Ose ndoshta ashtu quheshin zonat malore, no idea.

Sinqersht, cfare jane bjeshket? Kushedi do me quani injorante etj po kur si shpjegohen gjerat tjetrit.

Psh nje here po me tregonin nje histori me fjalen qete brenda ose kur thone kacorre. Dija une c'qene keto po mos mi perkthenin?
 

TAO-TAO

Primus registratum
Re: C'fare ben te ndjehesh me mire?

MUZIKA, HeavyMetal dhe mbylli dyer e dritare ndiz nje qiri dhe fillo e kerce. Te ben te harrosh cdo gje; TRY IT!
 
Top