Aforizma , thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj.

Monroe

Valoris scriptorum
Mos e harro, njerëzit kanë nevojë për të qeshur ndonjëherë më shumë sesa për ushqim.

| Anna Fellows Johnston |
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Ka njerëz që dashurojnë lulet dhe kafshët vetem sepse janë të paaftë për t'u afruar me njerëzit".
(Undest)
 

Sweety_boy

Forumium maestatis
Ishte teper e thjeshte.
Me pak fjale, e thjeshte deri ne palce. Ishte nga ato femra qe kurre nuk kerkonte asgje.dhe nese e bente kete perdorte heshtjen te nderthur me buzeqeshjen ose ate germadhe buzeqeshje qe i kishte mbetur ne buze.
Dhe qeshte, bukur, dreqi e mori! Ishte nje e qeshur… Si t’ua them..... ?! Sinqerisht, nuk di. Kaq e bukur.
Ishte nga ato femra qe ke frike ta kesh grua, sepse nuk e meriton. Kaq e larte ...
 

Chrono_Crusade

Valoris scriptorum
Kurrë mos i gjyko njerëzit për pak kohë, sepse cdo shenjtor ka një të shkuar dhe cdo mëkatar ka një të ardhme...
 

gurax

Pan ignoramus
"The hope of immortality never came from any religion.
The hope of immortality has helped to make religion."
-- Robert G. Ingersoll

"Shpresa per perjetesine asnjehere nuk ka ardhur nga ndonje fe.
Shpresa per perjetesine ka ndihmuar per te krijuar fene."
-- Robert Ingersoll
 

joetisti_

Locus omnem
“Mbi të gjitha, një grua që nuk i dashuron macet, nuk do të mund kurrë ta bëjë të lumtur një mashkull”.

Orhan Pamuk
Di gje se cfare duhet te duan meshkujt qe te jete tregues se mund ta bejne nje femer te lumtur? :)

E bukur shprehja, por me duket cudi...
 

Mystique

Larg
Anëtar i Shtabit
Di gje se cfare duhet te duan meshkujt qe te jete tregues se mund ta bejne nje femer te lumtur? :)

E bukur shprehja, por me duket cudi...
Pse te duket cudi? Sdoni perkedhelje ju? Te jemi aty sa here te doni per ju ?
Sikurse macet ,perkedheli jepi dashuri per te ngrene edhe i ke mbas vetes :p

Pyet se cfare kafshe? Apo ne pergjithesi?
 

gurax

Pan ignoramus
It is precisely because it is fashionable for Americans to know no science, even though they may be well educated otherwise, that they so easily fall prey to nonsense.
--Isaac Asimov

"Sepse per amerikanet eshte e modes qe te mos dine shkence, pavaresisht se mund te jene te shkolluar ne drejtime te tjera, pikerisht per kete arsye ata bien shume lehte pre e budallalleqeve."
-- Isaac Asimov
 
Top