1912.....FAJI I KUJT?

OROSHI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Fillimisht postuar nga KoRn 83:
[qb] Orosho,po me mu ç'ke me plak :cry: [/qb]
Cpata me ty un mer plak,une te kam shok! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ERI PELLUMBI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Un jam Elv Bajraktari!

Ashtu sic u shpreha dhe tek teologjija un jam krenar per idete e mija te pandryshushme.

Anna blue ju ma ndaluat lirine e te shprehurit dhe kjo eshte shum domethenese dhe tregon edhe njehere se si funksionojne institucionet ne Arnautistanin tuaj (un i referohem turqeve per identifikimin e mocalishteve te mbetura te Arberise si ARnautistan) te 'zhvilluar'.

Albforumi si nje pjese e medias Arnautistanase
me len te kuptoj mua dhe shokeve te mi ketu (profesorave po ashtu) te cilet qene deshmitare te shkeljes flagrante te drejtave te njeriut nga
nje sit Arnautistanas (po j'ua shkruaj me A te malle ).
U cuditem pasi ju bete 'bann' vetem personin qe
kishte ide te kunderta me juve.
Ju nuk mundet te shkeputeshit nga emocionet e fshehura nen butesine e shprehjeve djallezore dhe njkohesisht nuk qete ne gjendje qe te ruani Objektivitetin tuaj ne mosprekrahjen e asnjeres pale.
Ju e ishit virtualisht prezent ne ofendimet qe disa terma eksistues ne forma te ndryshme por jo te njeriut bene ndaj meje qe nuk pata frike te tregoj as identitetin e vertete timin.
Un do ta pranoja 'Bann' nqs do te ishim penalizuar te gjithe pjesmarresit ne ate 'lutfte' ideologjike dhe emocionale sipas 'krimit' te kryer dhe jo te me benit vetm mua si shembull.

Un kaq kisha dhe te jeni te sigurte qe imazhi i Arnautistanit dhe i nenshtetasve te tij pasqyrohet me se miri ne institucionet mediatike dhe te tjera...po ashtu dhe ne Albforum si nje pjese e pa ndare e aparatit ideologjikal te Arnautistanit tuaj te 'mall'!
 

epremte

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

oooo kush na erdhi
chichote2.jpg



sillu mire kesaj rradhe se te bejne ban!
per kuriozitet ato 4 c jane per "double cecen"??
 

gurax

Pan ignoramus
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti! Amen!

.

E di qe po ju prish festen more trima, :lol: Si justifikim, kush e gjen ku ka qene ky citati?

"This could mean you're the evil man. And I'm the righteous man. And Mr. 9mm here, he's the shepherd protecting my righteous a$$ in the valley of darkness. Or it could be you're the righteous man and I'm the shepherd and it's the world that's evil and selfish. I'd like that. But that sh!t ain't the truth. The truth is you're the weak. And I'm the tyranny of evil men. But I'm tryin'. I'm tryin' real hard to be a shepherd."


/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

korn83

Forumium praecox
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

ato kater s-te(pasi jane kater s qe ne alfabetin cirilik shkruhen c)jane simbol i serbeve...fjale per fjale perkthehet "vetem bashkimi shpeton serbet"
 

korn83

Forumium praecox
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

ore,me duket mua apo ka filluar komploti sllavo-turk ne kete forum...jo per gje po tek albstudenti na kishte nisur muhabeti per shtate pale qejfe ne turqisht,ketu sllavet po kerkojne me force te shtypen...ore,ta keni te qarte qe ne nuk bejme gje me detyrim...do ju shtypim kur ta kemi ne qejfin dhe jo kur te doni ju... /pf/images/graemlins/laugh.gif

ehh sllavi i shkrete,derr mbetet gjithmone...nuk ha shqip...ore sllavi,po une nuk po qaja per mungesen tende ore fyell,prandaj mund edhe te largohesh nga forumi...une isha i merzitur se mbaroi bashkepunimi me disa "miq" te vjeter /pf/images/graemlins/laugh.gif

p.s.ky s'me duket si elvis kelmendi mua...ai kishte stilin e tij /pf/images/graemlins/laugh.gif ....ore elvis bajraktari junior po ai kelmendi a nuk kishte lindur ne date tjeter ore djale dhe jo me 27 mars?...nese e ben per t'u dukur me i madh,qe te dukesh edhe me eksperience duhet te kthehesh pak prapa me vite e jo me muaj /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Fillimisht postuar nga C C C C:
[qb] Un jam Elv Bajraktari!

Ashtu sic u shpreha dhe tek teologjija un jam krenar per idete e mija te pandryshushme.

Anna blue ju ma ndaluat lirine e te shprehurit dhe kjo eshte shum domethenese dhe tregon edhe njehere se si funksionojne institucionet ne Arnautistanin tuaj (un i referohem turqeve per identifikimin e mocalishteve te mbetura te Arberise si ARnautistan) te 'zhvilluar'.

Albforumi si nje pjese e medias Arnautistanase
me len te kuptoj mua dhe shokeve te mi ketu (profesorave po ashtu) te cilet qene deshmitare te shkeljes flagrante te drejtave te njeriut nga
nje sit Arnautistanas (po j'ua shkruaj me A te malle ).
U cuditem pasi ju bete 'bann' vetem personin qe
kishte ide te kunderta me juve.
Ju nuk mundet te shkeputeshit nga emocionet e fshehura nen butesine e shprehjeve djallezore dhe njkohesisht nuk qete ne gjendje qe te ruani Objektivitetin tuaj ne mosprekrahjen e asnjeres pale.
Ju e ishit virtualisht prezent ne ofendimet qe disa terma eksistues ne forma te ndryshme por jo te njeriut bene ndaj meje qe nuk pata frike te tregoj as identitetin e vertete timin.
Un do ta pranoja 'Bann' nqs do te ishim penalizuar te gjithe pjesmarresit ne ate 'lutfte' ideologjike dhe emocionale sipas 'krimit' te kryer dhe jo te me benit vetm mua si shembull.

Un kaq kisha dhe te jeni te sigurte qe imazhi i Arnautistanit dhe i nenshtetasve te tij pasqyrohet me se miri ne institucionet mediatike dhe te tjera...po ashtu dhe ne Albforum si nje pjese e pa ndare e aparatit ideologjikal te Arnautistanit tuaj te 'mall'! [/qb]
o lali meso te dallosh shkronjen "ll" nga shkronja "dh" pastaj ec e na fol per ideologji(po ta vari njeri,natyrisht).

apo ate fjalen "mall" te vjen natyrshem ta perdoresh ngaqe i ke fut ndonje doze para se te postoje ketu?
 

korn83

Forumium praecox
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

po ç'ti besh mi durrsake...kur konsumojne raki me shume se uje,keshtu do flase...per me shume sqarim lexo ç'kam shkruar ne temen per vrasjen e xhinxhiçit :wave:
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

sa gjynah!ho messo il dito nella piaga...
me fal robo!e bera pa dashje :shrug:


/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

gurax

Pan ignoramus
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Fatkeqsisht, nuk do te jete ne gjendje te pergjigjet. /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Ja vun prangat prap e? Bo i shkreti qeka bo spec i kuq /pf/images/graemlins/laugh.gif .
 

antares

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Gurax! Kam frike se keni kapur personin e gabuar se nga stili nuk me dukej si Elvi!
Tani meqe e keni futur ne biruce e po i beni ate formlitetin e Dordomuzit ai me siguri po cicerin e po thote "Olelelelel po nuk jam une mor ta marrsha" - Trego!!!! Bubullin Duti - C'te them une i shkreti pergjigjet cccc........
Une propozoj qe ta lironi!

Cing cau cap bing! (Edhe te pafajshmit dalin fajtore pas qendrimit ca kohe ne bodrumet e AF)
Proverb i Lashte Kinez
 

korn83

Forumium praecox
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

nuk besoj se e prangosen jo per gje po ne albforum ka teper burokraci,per t'i prangosur personat kaq shpejte /pf/images/graemlins/laugh.gif ...ne nje teme ka premtuar vete qe nuk do te shkruaje me...me sa kuptoj,thjeshte e paska pas me verte
 

OROSHI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

1912 ishte vazhdimesi e 1878,me nje ndryshim:tokat shqiptare u zvogeluan me shume dhe doli nje mini-shtet..Shqiperia!
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Fillimisht postuar nga OROSHI:
[qb] 1912 ishte vazhdimesi e 1878,me nje ndryshim:tokat shqiptare u zvogeluan me shume dhe doli nje mini-shtet..Shqiperia! [/qb]
Orosh, 1978 parashikonte 0 shtet shqiptar (shën Stefani) apo një shtet më të vogël se i sotmi (Berlini).

Unë nuk e di se sa mund të flasim për faj në 1912. Fati i Shqipërisë u vulos në Paris në 1919 dhe aty u ra dakort që kufijtë të mbeteshin ato që kishte njohur edhe Karnegie :shrug: !
 

OROSHI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Nejse,i ka mbetur 1912-tes,por ne fakt ndarja u be me 1913-ten,popujt sllave kishin me teper reputacin sesa shqiptaret e ndare ne 200 parti/klane dhe ne 700 fe/simpatira te tjera!

Une jam gjithmone i mendimit qe:servilizmi dhe dhe deshira per te qene nen zgjedhen e dikujt,na ka ba shume deme,gjithmone!!
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Të kishim qen servila edhe ne si të tjerët Orosh do kishim qenë më në formë se sot! /pf/images/graemlins/wink.gif Është e vërtetë ajo puna e 300 partive e 700 feve por kemi pas nji problem të vogël që dashje pa dashje u bëmë aleatë me të humburit!
 

OROSHI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Fillimisht postuar nga Kondrapedali:
[qb] Të kishim qen servila edhe ne si të tjerët Orosh do kishim qenë më në formë se sot! /pf/images/graemlins/wink.gif Është e vërtetë ajo puna e 300 partive e 700 feve por kemi pas nji problem të vogël që dashje pa dashje u bëmë aleatë me të humburit! [/qb]
Ne '44 nuk ishim aleate me te humburit,por prapseprape nuk i plasi askujt per te na nxjerre nga bataku!
Me duket qe ne mbajme nje mallkim mbi shpatulla,se ska si te jete ndryshe!
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Në 44 ishim aleatë me gjermanin mor Orosh! Forcat çlirimtare ishin të shpërndara në 700 mendje dhe përfundimi ishte 50 vjet PPSH /pf/images/graemlins/tongue.gif .
 
Top