1912.....FAJI I KUJT?

jimmy84

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

S`ke c`i bo. Ne shqiptaret kur vime, vime grup. Ti hajde, po deshe merr edhe ca shoqe sllave, greke etj. Se i kenoqim ne ene ato. Se ne shqiptaret historikisht kdy gjera kemi bere: Kemi bere lufte dhe kemi "shtypur" p*tanat si puna jote. Keshtu qe mos te te vije turp se keni 500 vjet qe "shtypeni" nga shqiptaret (muslimane, ortodokse,katolike dhe ateiste). Se ne qe thua ti motra kemi nje shprehje "Ti shtypim p***anat pa dallim feje, shteti apo ideje" /pf/images/graemlins/wink.gif Keshtu qe pa merak fare se te "qendisim" ne moj shpirt. Ti vetem hajde se te tjerat i bejme vete ne.Nuk te leme te lodhesh hic /pf/images/graemlins/wink.gif
 

jimmy84

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Fillimisht postuar nga KoRn 83:
[qb] ore xhimo,po pse re s'je krenar ti qe na ngaterrojne [/qb]
E di si osht puna Korn? Kjo motra nuk ka provu ndonjehere c`do te thote BURRE SHQIPTAR. Se tere kohen e kane "shtyp" vetem ca prifterinj impotenta. Keshtu qe tani te gjithe shqiptaret i duken njesoj. Une per vete s`e kam problem. Do mesohet avash avash.
 

OROSHI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Gjaja qe kam ma teper inat asht:kur permenden nanat/motrat/babat,perzoten nuk e kuptoj ket stres tuajin???
Askujt deri tani nuk ja kam permend nanen apo motren(megjithse disa me kane provoku duke m'i permend /pf/images/graemlins/wink.gif ).

Kaq emocione negative krijon perplasja e mendimeve ndermjet shqiptaresh??
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

O Elvo! A do me të kujtu nga pak se ça i ka bo Car Nikolla atij fisit tat në 1910-11? A do me t'i kujtu se ça i ban malazast e kshtenë kishave tuja? A don me t'i kujtu se ça ban malazest e manej edhe serbi me femnat e Kelmendit? Po duket që ti je nip malazes a serb, frut i dhunës që psun shqiptarët.
Ku ka dhun duhet me prit edhe variante të tilla mostrash!

jimmy e Korn, a të vij edhe un me juve /pf/images/graemlins/laugh.gif ?
 

OROSHI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Kondra,aleancat e Elvisit jane vetem kundra turqve /pf/images/graemlins/laugh.gif ,se sma merr menja qe i do fort serbo-malazezt!Ti duhet ta dish kete te pakten /pf/images/graemlins/wink.gif .

Apo ke rreshqitur e ke ra ne kokerr te shpines edhe ti? /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

jimmy84

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Orosho? Kush i permendi i pari motrat dhe nenat? Pastaj une nuk kam permendur as motren as nenen. Une kenaqem vetem me motren qe kemi ketu ne forum. Dhe meqe paska "rreshkit ne kokerr te shpines" Kontre, lexo cike cfare shkruan kjo motra siper. Lexoji pak ato mesazhet "Hellas, Serbia," etj.

Kontre, jo ti po te gjithe ata qe i thone vetes shqiptare, mire se te vine. E ka thene edhe Ismail Qemali, tek Nentori i Dyte /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Raptor

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Fillimisht postuar nga ELV BAJRAKTARI:
[qb] TI SHKODRANISTAN I NDYRE ME BREKUSHE TURKU QE TE VJEN ERA ASHURE DHE FASULE RAMAZANI MUNDOJU TI PERGJIGJESH PYETJEVE TE MIJA DHE PASTAJ UNE MUND TE TE QUAJ P...I BUKUR [/qb]
muhuhahaha sa bole kandarit keka ky. as ca ka shkru vet nuk e din. hahaha.. shka mar rrezik futja vedit 7 her kres me desert eagle qe me ken i sigurt qe e kap trunin tand si lajthi naj plum qorr.. Edhe jo vetem qe ti nuk mundesh me me quajt P... i bukur po ti ma han edhe k..astravecin. Brekt i kam metaman turke ose ma mir te prodhume ne turqi po nuk po e caj fart k..oken se prej ku jan. uuu ca me ka marr malli per ashure.

me pritni shok se pa vi edhe un ta "shtypim" kyt elvisen /pf/images/graemlins/laugh.gif

Shendet e pare Shqiptarve.
 

korn83

Forumium praecox
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

shkodra10...plako...ta lumsha,me dhive me ate historine e desert eagle-it dhe te lajthise /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif :wave:
 

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

O TE DEGJENERUM JU ALA NUK MUNDET TE KTHENIT PERGJIGJE PYETJEVE TE MIJA DHE ME NGATRRONI MUA ME MOTRAT TUAJA ME PERXHE.

ZHIVA VLADE KRISTIANSKE BALKANSKA , SERBIA , CERNOGORA , CROATIA , ALBANIA, MAQEDONIA, GRCKA, SLLOVENSKA.

MRTVI ARNAUTISTAN
 

korn83

Forumium praecox
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

ky do te beje si kristian e si sllav,po nuk i del dot...ore elviso,une me shume se sllavet,kam inat ciganet...jo per gje por ata si merr vesh se ç'jane...çfare je ti mer lal,se sllavisht nuk di te shkruash,Shqip jo e jo...je gje ashkalli,egjyptian a rom se ata shkruajne keshtu?apo turk...?
 

regele

Forumium maestatis
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Alamet burri ky Arkani, vetem qe ja maten ne lule te ballit!Gjynah se la alamet gruaje te ve /pf/images/graemlins/smile.gif Trim hesapi, por Elvo me termend nuk e kuptoj se ku do te dalesh! cfare lidhje ka Arkani me Arberine, me kristianizmin dhe me identitetin e popullit shqiptar! Ai s'ishte vesce nje kriminel i njohur nga e gjithe bota per mizorite e tij!

Pa ofendim, por paske nje vlere shume te vogel dhe kete e tregon se me cfare po shkruan ne forum...
 

jimmy84

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Elvisa. U ktheve ti shpirti? He si thua per ate takimin me motren time? Se e le muhabetin pergjysem dje.
 

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

http:www.media.isnet.org/Arkan01.html

PERSHENDETE DHE PASTAJ SHKO NE KISHE


ARKANI NJIFET SI MROJTESI I KRISTIANIZMIT NE BALLKAN ASHTU SI GJERGJ KASTRIOTI DIKUR.

VETEM ISLAMIKET E QUAJNE KRIMINEL SE U CNDEROI SIBOLET E TYRE TE FELLIQURA.

KJO ESHTE RACA EUROKRISTIANOBALLKANASE DHE KRAHASONJE TANI ME JUVE OR ARNAUTISTANAS TE DEGJENERUAR.
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

Fillimisht postuar nga ELV BAJRAKTARI:
[qb] Me 1912 ne konferencen e Londres u vendos coptezimi i trojeve shqiptare.

SHQIPERIA BENTE PJESE NEN PERANDORINE OSMANE DHE SHPRESONTE DHE BESONTE NE TURQINE POR KUR TURQIA HUMBI LUFTEN ME RUSINE ATEHERE AJO(TURQIA) E DETYRUAR NGA VENDET PERENDIMORE PER TE RESPEKTUAR LIGJIN E LUFTES DHA SHQIPERINE SI DEMSHPERBLIM SERBISE , MALIT TE ZI ETJ.

NE SHQIPTARET DUHET T'A DIME PER NDER RUSISE DHE KONFERENCES SE LONDRES ME 1912 QE NA HOQI NGA SUNDIMI I ERRET TURK PASI EDHE SOT DO KISHIM QENE NE PO ATE ERRESIRE.

SHUME KENGE, GOJEDHENA ETJ DENOJNE 1912 PASI PROLLUESIT E ATYRE (KENGEVE, GOJLLENAVE) JANE PERKRAHES TE TURQISE AKOMA DHE SOT. MJAFTON TE SHIKOJME SE SI KOLEGJET TURKE JKANE MBIRE SI KERPURDHA PAS SHIUT NE TOKEN QE DIKUR ATA E PATEN SHITUR (FATMIRESISHT) TEK SLLAVET!

KONFERENCA E LONDRES ME 1912 DUHET TE SHKRUHET NE
HISTORINE SHQIPTARE SI NDARJA NGA SHOVINISTET TURQ DHE HYRJA NEN PROTEKTORIATIN E SHTETEVE BALLKANASE QE DUHET TE PRANOJME QE KANE MA NDJENJA KOMBETARE DHE FETARE DHE E RUAJTEN IDENTITETIN E TE PAREVE TE TYRE!

JAM I SIGURTE QE SOT SIKUR NE TE VAZHDONIM TE QENDRONIM NEN TE TILLE PROTEKTORIAT DO TE KISHIM TE RIKTHYER IDENTITTETIN E HUMBUR DHE DO TE KIDHIM RILINDUR EDHE NJEHERE SI BALLKANAS DHE EUROPIANE.
JAM I SIGURTE QE LIRIA JONE DO TE KISHTE ARDHUR ME ME PAK GJAK DHE DO TE VINTE NE FORMEN E NJE REFERENDUMI ASHTU SIC I TAKON KULTURES EUROPIANE.

EDHE NJEHERE RROFTE KONFERENCA E LONDRES ME 1912 QE I TREGOI SHQIPERISE SE TURKU TE LEN NE BALTE POR EUROPA TE NXJERR (I JOTI MISHIN TA HA POR KOCKEN TA RUAN)
[/qb]
TA RUAN SI IA RUAJTI SERBI KOSOVAREVE:NE QESE PLASTIKE NEN DHE.


o lali,te mos ngeli hatri,po sa me shume lexoj postimet e tua aq me shume me mbushet mendja se ti e ke trunin te ri fringo,pa perdorur fare.
 

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

UN E KAM FJALEN PER ARBERIT KRISTIANE (SERBI NUK I PREKU)
DHE JO PER RACEN E NDYRE ARNAUTISTANAS.
 

korn83

Forumium praecox
Re: 1912.....FAJI I KUJT?

o shkodra10 e mban mend desert eagle-n dhe trurin si lajthi?ja ku e ke radiografine,sapo ia bera elvisit kur s'e kishte mendjen...
simpbrain.jpg

/pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

p.s. te thuash te drejten eshte pak si mungese respekti ndaj te madhit HOMER SIMPSON,krahasimi me elvisin po hajt mo...ndofta eshte me mire te themi qe aspirata me e larte e elvisit eshte te behet si ky
 
Top