Ç'fare do ti thonit...

tropojanja

Çike Malsie
A je mire?
M thuj a t merr malli per mue??
M thuj a tka mungue noj her ftyra zani a prezenca jeme??
Ti vec thuj Po!! E nqs asht rren, un do e besoj se ashtu kam nevoj mem than,buzt e tua me lshue za e tingull : mka marr malli per ty dashni!
Vec pohoje iher , ska gja nuk asht e vertet , zemra i pranon rrenat , ato t bukrat, truni gjithmon t prish plan!
image.jpeg
 

tropojanja

Çike Malsie
KAQ PAK..?!
Një ditë...ku i dihet,
mund të humbasim si shumë të tjerë,
ashtu kot, me shkak apo pa shkak,
i frikësuar do të thuash me vete:
Kaq pak më paske dashur,
kaq pak...?

Një ditë...
ndoshta shpejt...ndoshta larg,
do t'a ndjesh mungesën time të gjatë,
nga shpirti do të të dalë si ofshamë:
Sa pak më paske dashur,
sa pak...!

Një ditë...ndoshta...
në ndonjë rrugë a ndonjë park,
zhurmë hapash do dëgjosh
në trotuar, mbi bar a mbi asfalt,
do të kthesh kokën,
nuk do të më gjesh
e do të thuash:
Sikur të ishe për pak,
vetëm pak...!

Kaq pak
më paske dashur,
kaq pak...?!

Aida Previzi
 

joetisti_

Locus omnem
po te ishte jeta nje dite, s'do te vuaja sepse s'do te te kisha njohur, por... do te vuaja qe s'te njoha.
 

Hektor12

Locus omnem
KAQ PAK..?!
Një ditë...ku i dihet,
mund të humbasim si shumë të tjerë,
ashtu kot, me shkak apo pa shkak,
i frikësuar do të thuash me vete:
Kaq pak më paske dashur,
kaq pak...?

Një ditë...
ndoshta shpejt...ndoshta larg,
do t'a ndjesh mungesën time të gjatë,
nga shpirti do të të dalë si ofshamë:
Sa pak më paske dashur,
sa pak...!

Një ditë...ndoshta...
në ndonjë rrugë a ndonjë park,
zhurmë hapash do dëgjosh
në trotuar, mbi bar a mbi asfalt,
do të kthesh kokën,
nuk do të më gjesh
e do të thuash:
Sikur të ishe për pak,
vetëm pak...!

Kaq pak
më paske dashur,
kaq pak...?!

Aida Previzi
Ste dija kaq melankolike....Mai dire mai thote italiani
 

tropojanja

Çike Malsie
Tash ke fillu me u ba i bezdisshem..
Se tan kohen rrin n menje teme. Kajhere harroj se jam une.Emylli syte e t puthi , t perqafi me mall!
Eh u bana dhe un mashtruse ,e ma shume se ty kam fillu me rre veten, hajt se sot ska pas kohe ka pas pun, asht i lodhun, i merzitun etj etj.. Jam ba avokate e zonja e mungeses tane!
A ban mem tregue : a tka marre malli i fije per mue??
Thujeee e nese asht rrene! Ska dert boll t lexoj do shkronja tuat se tingullin e zanit ..eh bash krejt t kam harrue!
Ohh Dashni permenu .. Mjep pak ajer trri gjalle sa me t nie afer meje, se ti je fllad pranvere e diell dimni per mue!
T'Due!!
image.jpeg
 

Hektor12

Locus omnem
Tash ke fillu me u ba i bezdisshem..
Se tan kohen rrin n menje teme. Kajhere harroj se jam une.Emylli syte e t puthi , t perqafi me mall!
Eh u bana dhe un mashtruse ,e ma shume se ty kam fillu me rre veten, hajt se sot ska pas kohe ka pas pun, asht i lodhun, i merzitun etj etj.. Jam ba avokate e zonja e mungeses tane!
A ban mem tregue : a tka marre malli i fije per mue??
Thujeee e nese asht rrene! Ska dert boll t lexoj do shkronja tuat se tingullin e zanit ..eh bash krejt t kam harrue!
Ohh Dashni permenu .. Mjep pak ajer trri gjalle sa me t nie afer meje, se ti je fllad pranvere e diell dimni per mue!
T'Due!!
View attachment 5810
Uau sa e thelle ... po me mahnit
 

Passion- Al

Forumium maestatis
Mos lutem.
Mos më thyej si një shkarpë qe e ka pjekur dieĺli tha.
Sikur toka hapej mes këmbëve te tij u ndie.
Ndoshta marrje mendsh.
Doja të të thoja që se vëren që jam si i dytë?
Pasiguri ndiej me veten.
Pse duhet ta transmetoj e ty këtë ndodhi?
Dicka më ndal te jem ai shembullori.
A s'është ma mirë të ti tregoj?

Ndoshta kam nevojë të rri ca kohë vetëm.
E ndiej të nevojshme.

Harbut njeri tha.
I pa shpirt.

E dija shtoi.
Doja ti thoja faleminderit që me kupton,por shtoi një klithme duke shtuar .
Shkofsh ne gop të sëmës. :(
Se kisha pa asnjëherë ashtu.
S'thash gjë më. :p
 

joetisti_

Locus omnem
ke kos ne shtepi te me besh nje dhalle? Se dua dicka te lehte per tani ne darke dhe ketu kos nuk kam...
 

joetisti_

Locus omnem
Strategu, femra e ben gjithmone, hapin e pare, cdo sekond, per me teper, por e ben vetem ne zemer. Rralle ndodh qe e ben me veprim. Dhe e gjitha e di pse?, sepse beson definitivisht (kjo per arsye te natyres qe ka) qe djali s'do qe gjerat te rregullohen. Dhe vuan. Nuk e con neper mend se djali do po njelloj sa ajo. Qe te fitoje dashuria.

(tema)
nese ndonje arome te kujton mua, beso edhe se me ke thithur!
 

Alivia

Forumium maestatis
Mos lutem.
Mos më thyej si një shkarpë qe e ka pjekur dieĺli tha.
Sikur toka hapej mes këmbëve te tij u ndie.
Ndoshta marrje mendsh.
Doja të të thoja që se vëren që jam si i dytë?
Pasiguri ndiej me veten.
Pse duhet ta transmetoj e ty këtë ndodhi?
Dicka më ndal te jem ai shembullori.
A s'është ma mirë të ti tregoj?

Ndoshta kam nevojë të rri ca kohë vetëm.
E ndiej të nevojshme.

Harbut njeri tha.
I pa shpirt.

E dija shtoi.
Doja ti thoja faleminderit që me kupton,por shtoi një klithme duke shtuar .
Shkofsh ne gop të sëmës. :(
Se kisha pa asnjëherë ashtu.
S'thash gjë më. :p
ahhahahahaha me fal qe me vjen te qesh,por rrjeshtat ishin teper godites dhe nganjehere dallget aq me shume qe dhembin,aq me shume te shkaktojne nje komizem te embel.

Per temen;

Morning Sun! :)

 

Hope

dans ton coeur
Thojn se dielli me i bukur se gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet.Te tjeret fjalet e mira per te i thone ne qastin kur ai del nga rete.
Ca thone kur ne kurora pyjesh eshte futur e neper gjethe del aty-ketu.Vetem une e di se dielli me i bukur eshte ai qe del nga syte e tu.
 

joetisti_

Locus omnem
do te mbaje distance nga nje vullkan per arsye sigurie... ; edhe zemra qe pompon gjak te helmuar, nuk eshte shume ndryshe nga nje vullkan.
 
Top