Ç'fare do ti thonit...

Passion- Al

Forumium maestatis
Mos u largo!
Rri se me ty jam vetja,pa asnjë ngardhëleshje hipokrizie,ironie,mashtrimi.
Ta hap shpirtin tim si bora në një fushë,por ma trajto mirë.
Me ty monologoj orë të tëra.
Habitem pse thojnë se të kan frikë o VETMI ?
Sapo të ikësh ti(të zhytem në gjullurdinë e ditës) më ngjan vetja sikur po shoh shfaqje cirku .

Këtu në mes malesh të moçëm sa vetë toka ne tre pa frymë,ndoshta ngjyrë light grey të vdek.
 

Alivia

Forumium maestatis
I sheh netet si shpalosen neper syte e tu?! Hena ndricon vaket dhe yjet si te fshehur rrine.Valle kjo nate ne mes nesh ,a do zbardhe?!
 

Chrono_Crusade

Valoris scriptorum
-Fike cigaren mbi doren time?
-Cfare?
-Fike cigaren te dora ime. Dua te
me mbese nje shenje nga ti.
-Mos u cmende gje? Te dhemb.
-Jo, ta them un cfare dhemb.
Dhemb te presesh nje mesazh cdo
dite, qe nuk vjen kurre. Ti fiksosh
syte per ore te tera te celulari qe
nuk bie. Dhemb te shkoj te fle
duke menduar se cfare do jesh
duke bere ti. Dhemb kur mendoj
qe mund te flasesh me nje vajze
tjeter, qe eshte me e bukur se
une. Dhemb kur di qe s'do jesh me
mua gjithmone. Do me dhembi e
do me beje keq me shume kur te
jete ftohte dhe nuk do mund te te
perqafoj, kur te jem e lumtur dhe
nuk mund te ta them arsyen pse,
kur te kem nevoj te rri me ty dhe
atehere mes lotesh do filloj te
shoh fotografite tona. Do me beje
keq edhe kur ne nje nate vere te
shoh qiellin plot me yje dhe do
me duket sikur te kam prane meje.
E di, e di qe me ke bere keq dhe do
vazhdosh te me besh akoma,
prandaj fike ate cigare mbi doren
time sepse dua te te kujtoj
gjithmone, qe pavarsisht gjithe
dhimbjes qe ndjej, une te kam
dashur, te dua.
Pavarsisht gjithckaje.. ja vlejte
Zemer
 

Alivia

Forumium maestatis
Mijera galaksi shetis ,neper to pushoj gjate.
Tani kthehem perseri te te gjeje, pas nje pushimi te gjate.
 

Hope

dans ton coeur
Lock eyes with me so I can see into your soul,
Press your lips against mine so I know your taste,
Lay naked with me so I know your insecurities,
Sing a song to me so I know the tune of your heart,
Dance in the rain with me so I know your every move,
Marry me, so I know you're all mine!
 
Top