Vazhdo fjaline...

Diskutime tek 'Thashetheme, etj. etj.' filluar nga Scorpion, 17 Apr 2006.

 1. Artin

  Artin Papirus rex

  Eleonorë/Johanë, e prishe temën. Kështu si i bëre ti personazhet, e me këtë gjuhë që shkruan, ma prishe fantazinë e s'di si të vazhdoj...
  Me sa shoh, ti paske ardhur këtu për të shfryrë mllefet nga forumet e tjera.
   
 2. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  U ndje befas bosh. Cfare boshesie! Thua te kem patur dicka te vlefshme brenda vetes dhe te mos ia kem ditur vleren!? Dicka i erdhi ne mend ne lidhje me piken dhe kulmin. Po cfare? Mos flitet valle per nje trekendesh? Ai vertete kishte qene prezent qe nga PIKA deri tek KULMI apo mos ishte valle qe nga kulmi deri tek pika... U ndje befas i lodhur, shoqeruar kjo edhe nga mungesa e memories e beri te dridhej si puna e Ngjel Gjekes Shalpurtekes....Thirrja e shoferit te autobuzit per ngarkim dhe rinisje e solli ne vete. U ul ne vendin e tij dhe nje dremitje e embel e pushtoi. Zhurma e motorrit te autobuzit e qetesoi dhe cuditerisht ai ishte ne gjendje te shquante ne kete tik-tak ritmik te motorrit vargjet qe riperseriteshin e riperseriteshin: Heshtje...heshtje....dikush po afrohet....atje ne makine po vjedhin benzine....e keshtu me rradhe....

  EK
   
  Johana likes this.
 3. Artin

  Artin Papirus rex

  Shumë bukur!
  Prite kur te vije dhe Johana, te te jape llajk.. :p
   
 4. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Need some light?
   
  Johana likes this.
 5. Amos

  Amos Primus registratum

  jo lali thnx
   
 6. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  dhe keto ishin fjalet e Oketes ose Landit i cili nxitoi te largohej prej andej nga frika e drites se madhe ose e mungeses se saj. Ndersa ecte me shpejtesi fjalet e fundit te Adea ne Forum-Al i rrihnin si cekic ne tru. Te kishte qene aq budalla sa te mendonte se aprovimi qe i ishte bere per t'u futur ne Nick-un e Mandit dhe te shkruante brockulla ne vend te tij ishte nje kompliment qe i behej? Mandi ishte zhdukur ne "thin air". Mos valle kishte vdekur? Apo bridhte andej nga Kanadaja duke bere pazarlliqe dhe duke bere kokrren e qejfit ne dhoma hoteli me Performer e cila pergatitej per te zevendesuar Adea-n? Ndersa mendonte gjithe keto, Landi i cili eshte ne gjendje te knock-out Papen e Romes me gjithe njohurite qe ai ka per shkencat e Tokes rrezohet dhe bie ne nje pusete te ujrave te zeza.

  Era e nevojes ne ato momente i'u duk me e mire se shija e hidhur qe futja sa krahu qe Performer i kishte bere! Dhe kujt? Landit! Nga Kush? Nga nje fshatare e nivelit absolut.
   

Shpërndajeni këtë faqe