Aforizma , thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga FALKO, 22 Nov 2002.

 1. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Çdokush ka qëllime në jetë. Mbase e jotja është të shikuarit Tv.

  ~ David Letterman
   
  Hektor12 likes this.
 2. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  We went around without looking for each other, but knowing we went around to find each other.

  ~ Julio Cortazar
   
  Hektor12 likes this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "ne jete nevojitet te kesh shume me shume se dike prane qe te te thote se po ben gjene e duhur."
   
 4. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Tmerrin mund ta durosh, për sa kohë tulatesh para tij - por ai të vret, në qoftë se rri e mendon për të.

  Remaque.
   
  Hektor12 likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "po ta puthesh mire, rrobat bien vete"
   
 6. DarkBlonde

  DarkBlonde Valoris scriptorum

 7. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Une isha bere per nje planet tjeter,thjesht ngaterova rrugen.

  Simone de Beauvoir
   
  Anabell, Aki and Hektor12 like this.
 8. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Just one look into her eyes , and you'll never have to question what is in her heart...
   
 9. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Patriotism is the last refuge of the scoundrel.
  ("Patriotizmi eshte streha e fundit e qelbesirave.")

  -- Samuel Johnson
   
  Chrono_Crusade likes this.
 10. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  "Kush do na tregoje se cili eshte shikimi me i zymte:zemrat e thara apo kafkat e zbrazura?"

  -Honore de Balzac
   
 11. Aki

  Aki Paint It Black

  Kafkat e zbrazura :p
   
  Mystique likes this.
 12. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  "Everything is funny,if you can laugh at it."
  -Lewis Carroll
   

Shpërndajeni këtë faqe