vrojtime

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

intersante ,
perse dy veshe e nje goje?
Mos valle per te degjuar dy here e per te folur nje?!?!?

Urtesia gjindet kudo!
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Enhar:
[qb]intersante ,
perse dy veshe e nje goje?
Mos valle per te degjuar dy here e per te folur nje?!?!?

Urtesia gjindet kudo![/qb]
Sure,jemi shume perfektesiht te programuar.

Pastaj ka edhe nga ata qe kane 10 goje dhe asnje vesh(atje hyj une?) /pf/images/graemlins/tongue.gif !

Hec kapi per flokesh ata te dy(a i jan rrit floket Eltonit noicik),edhe hecni ktu.

Shnet ihere!
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Njerezit qe duhen me shume duhen genjyer-filmi i djeshem(Le fatte ignoranti)...

Mua me njollosi....
 

glamdring

Forumium praecox
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Petroninsja:
[qb]Me kalimin e kohes ndjej, veshtroj humbjen e nocionit " Ciltersi", mos valle eshte kthyer ne ate thesar qe te tere jane ne kerkim dhe do ti sjelli lumturine e kerkuar prej kohesh?
Se di, por hipokrizia po merr permasa te medha dhe njeriu po mbytet ne kete vorbull te pafund ligesie dhe mashtrimesh.....[/qb]
Nga kush po e kerkon çiltersine? Sa here qe kam qene i çilter me njerez te panjohur, gjithmone jam demtuar.

Pergjigja nuk eshte nese hipokrizia apo ligesia po marrin permasa te medha. Ato kane qene gjithmone aty. Pergjigja qendron ne aftesine tende per t'iu rezistuar atyre dhe per te mos u ndryshuar prej to. Kjo eshte lufta ime e perditshme dhe jo gjithmone shkon mbare.

PS. Postimet qe do masakrojne kete postimin tim te çiltert do tregojne se kam te drejte. :)
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Hm.ti ke te drejte....
Ka te drejte edhe ai i shkrete kur tha"cdo gje qe s'me vret me ben me te forte".

Kermilli kur doli nga guaska ra ne kanal.Sepse te fshehtat qe mbahen brenda,ato me te emblat,gjerat me te bukura,jane ato qe te tjeret nuk duan ti degjojne.

So???
Tell them lies.
Do vdesin per ty....

Pff....
rrethi mban shume ere...po s'dilet jashte...
 

LEA

Primus registratum
Re: vrojtime

kam vene re se ndiqem ne menyre permamente nga fati por une jam gjithmone me e shpejt se ai. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

LEA

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Enhar:
[qb]a thua duhet te te ndjeke fati ty , apo ti fatin?[/qb]
verej, se hoqa dore se ndjekuri fatin, kur pashe se ishte shume i shpejte per mua. ja lashe atij ne dore, te me ndiqte por tani kam marre une flatra dhe ai sme arrin dot.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Verej se c'do dite ka nje amplitude ne rritje statistika per perversitetin; njerez perverse ne numer ne rritje, ndjenja perverse ne rritje, sjellse perverse ne rritje.........
Mos valle shume liri, shume heqje tabush, shume shfrenim e ka sjelle kete??!!Apo vjen ngase ne nuk njohim kufij, nuk njohim rregulla dhe na pelqen te abuzojme me "lirine"??!!
 

assassino26

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga LEA22:
[qb]
Fillimisht postuar nga Enhar:
[qb]a thua duhet te te ndjeke fati ty , apo ti fatin?[/qb]
verej, se hoqa dore se ndjekuri fatin, kur pashe se ishte shume i shpejte per mua. ja lashe atij ne dore, te me ndiqte por tani kam marre une flatra dhe ai sme arrin dot.[/qb]
duke ndjek nga mrapa Lean po me duket vetja sikur jam fati i Leas....
Bo sa fat te shemtut qe ke mi Lea :smash: :smash:
 

LEA

Primus registratum
Re: vrojtime

kam vene re se fatin tim ne trajten e turit, e kam shume xhan dhe pse me ndjek dhe sme arrin dot.

kordelja, thnx sweety. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

assassino26

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga LEA22:
[qb]kam vene re se fatin tim ne trajten e turit, e kam shume xhan dhe pse me ndjek dhe sme arrin dot.

kordelja, thnx sweety. /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
Po nqs me ke xhan ndalo pra qe te te arrij se u bona telef :tipsy: .Ke pa ti vetem ti mund te jesh qe se do fatin ta kesh prane :confused: :tipsy:
 

LEA

Primus registratum
Re: vrojtime

nuk mundem. as vete nuk e kuptoj si ehste e mundur qe kembet e mia jane gjithmone ne vrap e siper, kur te kam ty nga mbrapa. /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Kam vene re se Kordelja eshte shume e mire /pf/images/graemlins/smile.gif !
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Prandaj i vodha kete....

E HUMBEM EDHE KETE MBREMJE

E humbem edhe kete mbremje.
Askush nuk na pa te zene per dore,
kur muzgu i kalter binte mbi bote.

Nga dritarja une pash’
lodrimin e perendimit mbi kodrat e largta.

E pastaj, si nje monedhe,
nje copez dielli u perndez ne duart e mia.

Te kujtova ty me shpirtin e ndrydhur,
me ate trishtimin qe ti ke njohur tek une.

Ku ishe ti ne ate kohe?
Me c’njerez?
Cfare fjalesh u thoshe?
Oh, pse me ndodh keshtu:
Dashuria
shperthen pernjeheresh,
kur jam I trishtuar dhe kur ti je larg?

Libri qe marr te lexoj mbremjeve, me ra nga duart,
dhe te kembet e mia, si nje qen I plagosur u rrotullua pelerina.

Gjithnje, gjithnje sapo vjen mbremja ti iken,
Deri ku muzgu bredh duke tretur statujat.

PABLO NERUDA
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

kam vene re se varesia nga miresite e nje njeriu sado te mire te jene dhenesi a marresi ka nje fund, ose nje dite merzitet ai duke dhene, ose nje dite merzitet tjetri nga pesha e te marrit,e te ndjerit borxhli!
S'duhet kerkuar gje askujt.

Ah dhe kam vene re se ca tipa kur s'kan ç'me thon vijn e bojn chat te kjo tema ketu.Ikni nakund tjeter ju lutem.

Kordele e ke lexuar republiken e platonit?Une them se pergjigja ehste ne fjalet e tij.
 
Top