vrojtime

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

pershendetje ty, Artemis mbrojtese e kaprojve dhe pyejve te gjelber...
le te puthemi pra, me mall /pf/images/graemlins/smile.gif
 

eniad

Forumium maestatis
Re: vrojtime

C'emer kemi? E dime, s'e dime. Nuk them nje cope emer i regjistruar ne zyren e gjendjes civile (kapister per kale, thosh nje i vjeter). C'emer kemi? Si thirremi me njeri tjetrin? Dakord, me gjeste kur jemi sy me sy (pa u beshty natyrisht, sic thoshte Shkreli), po kur nuk shihemi si thirremi? Sa lodhesh te gjesh nje emer qe te permbledh ato qe ke menduar deri ne ate cast, te del nje gje tjeter qe s'eshte kurrkund e lidhur me ate qe ke krijuar deri ne ate moment. Durim, merr nje vare mendimesh dhe shemb karabinane qe kishe ndertuar, per te futur ca xham tek e reja, qe ajo lenda te perputhet. Ehhhh, s'eshte e thene, prape shemb, prape nga fillimi. Po c'shtepi Nastradini me rrota thua, ketyre tonave, ketyre te menduarave, te detajuarave, te vizatuarave, nuk u gjenden shina t'u bejne derman. As ulesh nje cast te shohesh, kushedi edhe te gjesh? E ulura te ben lemsh me teper, se, qe thoni ju, harrohesh neper skicat e trurit, neper keshtjellat qe jane bere si pallatet pa leje (shperthejne si kepudha pas shiut).
Une ende s'kam gjetur emer, per askend, per asgje. Me duket se vertitemi ne masa veshtullore qe, sa bejne te levizin pak, shkojne serish ne vendin e tyre. Nuk me duhen emertime per te thirrur sy me sy (me utopine pa u beshty), me duhen tinguj qe te kthej koken edhe ne nje fishkellime ere qe me percon ate qe me ndjek, paraprin e pason. Duhen shina te qarta me trena qe presin secili neper stacione te tyre, qe ecin ne binare te kryqezuar pa u perplasur. Si eshte ajo gjendja kur je rrotulluar nja ca here me te shpejte ne nje karuzel? Je i plogesht, i turbullt, perzishem, hutueshem, merzijshem (me shijon e thene keshtu); i hedh hapat nje nga nje, te vogla fare njeri pas tjetrit qe mos thyesh hundet ndersa zbret. Uhhhhh, c'me vjen te vjell tani...

 

true confidental

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Sa me shume arrij te zbuloj dhe te njoh veten ..sa me shume kuptoj ato qe kam dhe ato qe dua .....sa me e forte dhe e paprekshme ndihem aq me pak i lej gjerat e vockla te me merzisin apo te luajne nje rol ne humorin e dites sime .......
mbase kjo arrihet kur fillon te duash shume veten /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Narcisi nuk ka sy vetem se per veten e vet, i ngjan nje kaktusi qe shikohet vetem nga larg,sot ama pashe nje kaktus me nje lule te kuqe te vockel, e mendova se narcisi vete eshte vetem lule. ah Alice, Alice.
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Zoti asht artisti ma i madh.

Si ka mundsi q1 ka kriju njerez kaq t'bukur? Natyra kaq t'bukra? Shpirtna kaq fisnik? Lule me kaq ere?
 
Re: vrojtime

Gjithmone kisha menduar se ne i pervetsonim si rrufeja ato Versacet turke dhe LV plastike malajziane, ngaqe s'kishim mundesi per origjinalet, por gjithmone te vetedijshem per vleren e tyre. Kam qene gabim, ne ndiejme nje lloj solidariteti me kontrabandistet, na pershtaten me shume vlerat e tyre.
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

Kam vu re prej pak ditsh qe jemi 2 forumiste /pf/images/graemlins/laugh.gif me te njejtin nick gati /pf/images/graemlins/pickellonja.gif
 

melankolikjaE

Primus registratum
Re: vrojtime

edhe un e kam vene re... nuk arrita te kuptoj nqs ben ndonje problem per ty apo jo /pf/images/graemlins/idea.gif ... njss jam shum e paqendrueshme kshu qe mendoj jo shum vone do ndryshoj nick...
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

Nje dite kur po shihja listen e forumit pash dikun Ole e per nje moment thash me vedi :kur paskem shkru ktu /pf/images/graemlins/laugh.gif

no problem /pf/images/graemlins/wave.gif
 
Re: vrojtime

Today I met someone named Petal. And so she was, translucent, rosy and delicate - so much so that if i had told her the truth about her qualifications, she would have certainly withered in front of me and all there would be left would have been a faint aroma of a memory. I can't kill a petal.
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: vrojtime

Sot per here te pare ne jeten time afiste (tani ne keto momente) vura re se qenushi i Kones ben "ham " nje here dhe tund bishtin nga e majta ne te djathte...nderkohe mendoj se Konja per te sinkronizuar levizjet... ve edhe nje sy te vogel jeshil (qe leviz gjithashtu) gati ne çdo postim te tijin...se kam kuptuar akoma çfare dmth ky syri...shume e pavemendshme jam...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

do te thote qe kone eshte karagjoz i madh dhe se cdo shkrim e ka per gallate e jo per te ndare tokat. Tip i mire me nje fjale, i rralle ne llojin e vet afist. Eeeeeeeeeeeeee, pse kot e kam xhan une ate /pf/images/graemlins/pickellonja.gif /pf/images/graemlins/wub.gif
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: vrojtime

normal ashtu mendoja dhe une...ndryshe s'kishte se si ta quante veten Kone...dmth...i vogel, i bute...por edhe nje here (e pavemendeshme une) nuk e kisha vene re qe ti e ke xhan...
 

ameba

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Qyqja.......

Po ve re se paskan fillu me u ngec gocat per mu /pf/images/graemlins/tonguee.gif

Ja se e rregullojme kollaj kete muhabet, sa te bej nje grafik te vogel /pf/images/graemlins/laugh.gif

Linoso ene une vdes per ty! (Po mos ja thuj te gjitheve se behet xheloze vjerra ime pastaj /pf/images/graemlins/winkwink.gif)
 
Top