vrojtime

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

15 faqe kam lexu dhe me zuri gjumi :O (jo nga libri, po jam lodh me shume se c'duhet keto dite /pf/images/graemlins/cry.gif )
them ta referoj nga mesi i javes tjeter /pf/images/graemlins/wub.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Mirese te vish, une do isha shume e lumtur.
pasi kam lexuar introduzione alla logica, l'influenza sociale,dhe tre enciklopedi mbi psikologjine, narcisizmin dhe paranoien, pasi kam frekuentuar shume filozofe kam vendosur se une dhe filosofia per tre jave duhet te marrim pushime se truri eshte nje kokerr gruri thote gjyshja e nje shoqes sime:)mgjth pas nje muaji do e lexoj.
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

Vrojtoj ne vetvehte, qe personin Jessica Rabbit mund ta krahasoj me nje substanc kimike qe ban reaksion heftig ne shume "objekte"= bote te mrenshme /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Vrojtoj se Kundera po thithet ne mase.Ngazellehem.
Vrojtoj se pranvera eshte vertet stine dashurie edhe pse te dashuruarit qe njoh po ngordhin per ndonje aventure te ngrohte.
Vrojtoj se per seksin robi te kryp ne genjeshtra.
Vrojtoj se sa me larg njeri-tjetrit jemi aq me fort ta ndjej mungesen.
Vrojtoj se sa me fort me mungon aq me shume hedh syte rreth e qark dhe loz.
Vrojtoj se sa me shume loz aq me e pabesueshme behem dhe pabesueshmeria eshte liria qe nuk dua.
Vrojtoj...se kisha kohe pa pare shkrime te kendshme dhe tani erdha,dhe lexova dhe pashe se ka akoma njerez te bukur,se jeta eshte e kendshme po mesove te besosh dhe eshte e mrekullueshme po mesove te besosh me dyshim te fshehur poshte rrogozit-fytyre e mrekulluar /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

O korde si re te zhgenjeu amori ridicoli?Se kujtove se Kundera ishte hermafrodit?Burri per solidaritet mashkullor do shkruje ndonje liber te ketij tipit anti-grua /pf/images/graemlins/laugh.gif
Nje shoku im kur e lexoi me tha: -Jeta merre lexoje se ky liber e tregon tamam si jane femrat /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
Pune burrash. /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
Te du fort korde,s'te kam harru,na griu kurbeti /pf/images/graemlins/pickellonja.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

vrojtoj se pavaresisht nga e verteta e Kunderes, une jam nje individ, dhe per kete s'kam pse shpjegoj pse nuk jam mase...
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

mua akoma me pelqen fort ngjyra e kuqe.do lexoj librin qe me ke keshillu. Qekur filozofia eshte kthyer ne jeten time iu ktheva kafazit.
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
vrojtoj se pavaresisht nga e verteta e Kunderes, une jam nje individ, dhe per kete s'kam pse shpjegoj pse nuk jam mase...

[/ QUOTE ]

Une mendoj se individi dhe turma, pavaresisht ndryshimeve, nuk jane dy koncepte te kunderta qe perjashtojne njera-tjetren...
 

eniad

Forumium maestatis
Re: vrojtime

<font color="brown"> Ve re se perversiteti njerezor nuk ka caqe. Ve re se te dhunojne ne palce e te vdesin cdo qelize, ashtu me ngadale, si per ta ndiere me shume se dhemb ne kocke. Ve re se jemi mbushur me moraliste e puritane qe ndyresine e kane ne cdo rruaze gjaku dhe po e bejne tendence. Ve re se te mbysin duke te marre edhe molekulen e fundit te ajrit e s'u ngop shpirtin as fytyra me sy te zgurdulluar qe kerkon meshire. O Zot, c'neveri... </font>
 

Wii

Grupi i të moçmëve!
Re: vrojtime

ve re se koha ecen me shpejt se une dhe nuk po e arrij dot me...:(
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

gomari ka veshet e g'jat dhe prap vazhdon me kategorizu vesh'shkurtrit/ngushtet.
 
Top