vrojtime

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

ne kete pike, ve re se me eshte prishur busulla...
nga dreqin eshte perendimi?! nga deti?
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

beni?

Zemer,
shqiptaret e luajne aq mire "lojen" sa nuk dine te bejne gje tjeter vec te luajne ne nje varietet kamuflimi te vazhdueshem qe i zhvesh perjetesisht nga permbajtja.

te pershendes ty e te kerkoj falje per heshtjen. :wave: /pf/images/graemlins/smile.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

yeah! Mbaroi! Jam ne pune gjer ne 30 dhe s'eshte nje dite e mire per te shkuar ne pune, jo per mua!
 

champaign girl

Primus registratum
Re: vrojtime

vrojtoj qe vicodin (painkiller) funksionon...shume mire /pf/images/graemlins/laugh.gif ...dizziniess and happiness all around me
 

Eni_883

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga PiNk-MaGGiT:
[qb] vrojtoj qe vicodin (painkiller) funksionon...shume mire /pf/images/graemlins/laugh.gif ...dizziniess and happiness all around me [/qb]
Kam vene re se po ta perziesh edhe me alcohol you'll get dizzier and even happier.....megjithate nuk ta rekomandoj :wave: :kiss:
 

champaign girl

Primus registratum
Re: vrojtime

hahaa me kan paralajmeru...vecse kur mendoj se mund te perfundoj me nai gje qe sma perfshin inshurenca, my urges fade away thinking of the bill afterwards.
pardje mora me shume sec duhej dhe per zotin kam pa yjet ne tavanin tim :eek:
 

renea

Primus registratum
Re: vrojtime

Pse? Dua ta di perse?
Cdo profesor apo profesoreshe ka nje menyre te cuditshme per tu njohur me studentet e rinj ne klase.
JO se jam ndonje apasionant i Frojdit, por klasen e Psikollogjise shkolla ime e ka si kalse te "detyrueshme". U ula qete ne "banken" time dhe hodha fletoren e vjeter ne toke. Profesori hyri ne auditoruim dhe shkruajti emrin e tij ne derrasen e jeshilte.
Ndersa une personalisht po vereja klasen per te pare studentet e tjere, e gjera si keto.
Nejse Z.Coledale na prezantoi me qellim e kesaj klase dhe me tej do te na thoshte rregullat e tij.
Ne vend te lexonte rregullat na tregoi nje histori femijesh, ku tregimi fliste per rregullat e femijeve ne kopesht.
Si psh, pi qumeshtin me biskota, vishu trahse kur ben ftohte, thuaj faleminderit etj gjera si keto. Ne fund, pasi harxhoi nja 10-15 minuta, tha :permbledhja e tregimit eshte, have common sense, shqip me tru ne koke.
Pse profesorat nuk i thone gjerat shkurt dhe thjeshte, apo eshte mode nderlikimi i realitetit?
 

Guest
Re: vrojtime

qe me ka zene gripi.
qe kam ca kohe qe gjumin nuk e njoh.
qe do kisha deshire te beja nje vrap si puna e forest gumpit.
qe po mke hahet nje pajte me cozze.
qe ne jete duhet te jesh gjithmone i pari se perndryshe te harrojne.

Kam gjume :sleep:
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

vej re se tu tu tu asht verliebt :kiss: :wub: me provimet :wink:


vejre se, cdo krijes ne moshen aktuale te saj asht mjaft "e moshuar" per tu marr seriozisht, qofshin beba kopshti :angel: apo...
dhe se, rregullat e thjeshta ngjajne me nje kenge, te `nderlikuarat` me nje balad, te dyja kane te njejten struktur, vec ne nje mase und permbatje tjater...

nga gjyshja e kam nigju per ideal /pf/images/graemlins/laugh.gif :goofy:


PS: Lara te pershnes me Eddy Grant me kengen Come On Let Me Love You.


mädels :wave:

------------------------


ansichtskarten-pamela.gif
 

Guest
Re: vrojtime

abs,
kam vene re qe me emocionon kur shkruan.
kam vene re qe me ka marre malli per ty /pf/images/graemlins/smile.gif
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

sonne.gif
PER JU
sonne.gif
sonne.gif
kam vu re se HESHTJA flet vete
sonne.gif
dhe dielli ndricon zemrat ...
sonne.gif
se ju du fort
sonne.gif
se gjej kohe, edhe pse...
sonne.gif



:kiss:
-------------------------

Das Herz produziert immer noch …
 

gurax

Pan ignoramus
Re: vrojtime

ww03.gif



Passionate as a moth.
Impassionate as a flame.
Fate of many a lovers,
Since the dawn of Time, till dust.

– Bhagwat K. Shah
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

Keshtu si shkoi sot, s'do me pranoj fare ne provim se do ti ngjaj si mumje :eek:

tanto vale non provarci neanche a dormire
 

renea

Primus registratum
Re: vrojtime

Frigoriferi qe bosh sot ne mengjes. E piva dhe piken e fundit te shishes se qumeshtit dhe ju nisa dites me vrullin tim te zakonshem, ku e fus veten ne auto-pilot dhe perjetoj rutinen teksa sub-koshienca qeveris mua.
Dita kaloi me furi sikur te kishte takim me naten, dhe nata erdhi me shpjetesi sikur takimi me diten te kishte shkuar keq. Larg analogjive dhe shembujve te shtyra, ju drejtova gjigandit Amerikan, Wal-Mart per ushqime. Mora nje nga ato karrocat dhe mu kujtua per cudi im at. Ai kurre nuk mund ta "ulte" veten aq poshte sa te shtynte nje karroce te tille ne sy te "botes". Nga c'fare shpella mendimi vinte ky mentalitet se kam kuptuar kurre, sepse fakti qe shtyn apo nuk shtyn karrocesn e ushqimeve nuk percakton apo perkufizon maskulinitetin e askujt. Menyra se si e shtyn karrocen mund te percaktoje dicka, por kete e leme per nje vrojtim tjeter.

Ja u futa ne korridorin e bukes, sepse si Shqiptar qe jam buka eshte me shume tradite se sa nevoje. Mos qenia e bukes ne tryezat tona piketone deshtimin e nje darke madheshtore. Buka eshte dhe gjelle dhe hmm, buke!

Aty ne korridorrin e bukes qene disa gra qe kishin zene rrugen. U kerkova ndjese dhe ato me lane te kaloja per tek buka ime e dashur. E
mbusha karrocen me ushqime qe ime më do ti hidhte ne plehra sikur te jetone me mua. Per mamane time, nese nuk ka gjelle me luge njeriu nuk ha shendetshem.
Ju afrova seksionit te pageses, dhe kashierja filloi te skanonte ushqimet nje e nga nje.
Pasi shuma totale doli ne ekranin e kompjuterit lokal, bera per ne kuleten time duke nxjerre karten e bankes dhe i'a drejtova kashieres.
Pa pyetur, pa pare, pa kontrolluar identifikimin tim, zonjusha e cilter e rrahu karten e bankes ne aparatin e pageses. Me tha nje faleminderit gjysem ze dhe kaq.
Ne nje rast tjeter disa jave me pare, tek i njejti mbi - market, kisha harruar karten e bankes dhe mu desh te shkruaja nje çek, ose shkrese pagimi. Zonjusha me kontrolloi identifikimin, me beri te shkruaj ne te numrin e patentes, shkoi aq larg sa me kerkoi dhe shenjen e gishtit te madh, nen pretekstin qe qene rregullat. I merzitur sic qeshe i thashe ironikisht, "mos do dhe shembullin e ADN-se, dhe nje fije floku?".

Me ra ne sy standarti i dyfishte i marketit, kur vjen puna tek kartat qe vidhen me lehte ata nuk bejne kontroll, ndersa kur vjen puna tek shkresat e pagimit (qe nuk eshte para aktuale dersia banka dergon shumen elekrtonikisht) e bejne ceshtjen te veshtire.

Faleminderit qe lexuat. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

nuk dua te te pershkruaj shijen qe kam ne goje,nuk dua te te pershkruaj asgje,njerezit qe kane patur gjithmone gjithcka veshtire t'i kenaqesh,e mgjth gjithckaje qendron ne monotonine e gezueshme te zerave nga ballkoni,te inkoshiences sone.
jam kapriciose,mgjth kam nje zemer.kam enderruar nje vend teper te bukur para ca kohesh,e nuk e di pse nje fotografi ma kujtoi sot ne mengjes tek kisha deshiren te merrja nje udhetim te ri.
vrojtim,po shumica te perkasin ty dashur padashur si nje epiqender e perkohshme.
mos guxo te harrosh serish te me thuash naten e mire.
 
Top