vrojtime

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Adesso arriva lui apre piano la porta
poi si butta sul letto e poi e poi
ad un tratto io sento afferrarmi le mani
le mie gambe tremare e poi e poi e poi e poi
spegne adagio la luce, la sua bocca sul collo
ha il respiro un po' stanco ho deciso lo mollo
ma non so se poi farlo o lasciarlo soffrire
l'importante è finire

Adesso volta la faccia questa è l'ultima volta
che lo lascio morire e poi e poi
ha talento da grande lui nel fare l'amore
sa pigliare il mio cuore e poi e poi e poi e poi
ha il volto sconvolto io gli dico ti amo
ricomincia da capo è violento il respiro
io non so se restare o rifarlo morire
l'importante è finire.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga anadoktoresha:
[qb] kafeja e pare e dites...... [/qb]
kamomili i fundit i dites me mendjen tek relfektimi i henes mbi liqen.
naten e mire
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Centuria 5

V.46
Per capelli rossi querele e nuovi scismi
Quando si avrà eletto il Sabinois:
Si produrrà contro lui grandi sofismi,
E sarà Roma lesa per Albanesi.
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Nga do qe te hedhin, ti bie ne kembe. me tha sot nje miku im i vjeter /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

atehere kur pasioni ndihet ne ajer,kur ajo cfare mendon konfirmohet shtruar,me nje qetesi qe te mbeshtjell si nje shall bojeqiell mendafshi,kur fjalet te dalin ashtu si muzika nje violine...atehere rigjej force te daua edhe me fort cfare perhere kam dashur.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

europa po ndryshon dhe nuk nevojiten dylbite as teleskopi per te vene re nje gje te tille.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Vrojtim i Xhelaleddin Rumit :

Sa njerez kam pare pa rroba mbi to, e sa rroba kam pare...pa njerez nen to!
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

ça osht kshu mer vlla!!!

kalamojt meten tu vrojtu se shqiptaret qenkan te palare, qenkan perdhues, qenkan kriminele, se qenkemi me i vesh se un kam i komshi me i vesh e se qenkemi me bisht se un njoni ka i r'njoft me bisht...


Ma thelle ne nje krize identiteti s'ka qene naj here rinia shqiptare.

Nuk e dine se nga vijne e nuk kane qene naj here ma larg rrojve se sot.

eshte e rond te vejsh re se mbeten "shqipetare" neper bote individe qe rendin larg prej nje emri etikete qe dikush u ve e nuk jane te afte te gjejne brenda tyre diçka ndryshe qe te thoje "shqiptar"

e mbeten "ata qe vijne nga jashte..." kur jane ne shqiperi, e i futen klimes se te jashtmit duke mbetur mes dy identitetesh i paafte per te qene lidhes.

nuk eshte habi te lexosh ne syte e ndokujte te njejtin veshtrim qe ka ne atdhe mbi atdhetaret dhe kur sheh discovery channel...dhe nuk ka me shume se tre vjet jasht!

e lexo ne af...a jane shqiptaret njerez me bisht? ndersa flasin...lehtas distancohen nga çdo e keqe qe i perket grupimit "shqiptare"

keq!!!
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: vrojtime

kalamojt meten tu vrojtu se shqiptaret qenkan te palare, qenkan perdhues, qenkan kriminele, se qenkemi me i vesh ...

Ti mos u qa se kur te fillojn duke rrejt e duke shpif kushedi car do shajn akoma /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

lir

Primus registratum
Re: vrojtime

brezi ri po humbet traditen, po humbasim identitetin!! ne nje plan tjeter, degjenerimi i mentalitetit te rinise sone....humbja e respektit per vetveten ne shkalle te gjere..paaftesia e shtetit, shoqerise per te hece para e ndaluar nje gje te tille...e ca te vazhdosh me tej
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

lir, kontributi fillestar eshte individual, me pas ne njesine "familje", me tutje ne at shoqeri e keshtu cdo gje mbetet prape zinxhir e shkak-pasoje. Une them qe me pare kerkohet hesap ke vetja :shrug:
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Ore njerezit jetojn ne kushte te veshtira atje dhe eshte e veshtire ti kritikosh duke jetuar jasht. Njeriu i pershtatet kushteve per te mbijetur e dale ngadale i permirson ato.

Ketu ke lagjja ime ke qef me dal n'rruge ne pranver se kundermon aroma luleve e nuk shikon as i gram pluhur rruges. Eshte normale qe nuk te behet as me pshty e as me hudh plehera per toke. Po t'jetosh ne mes te plehrave, pleraxhi do bohesh. Si fillim, pastaj gradualisht ndro zanat /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

60 min telefon...tu m'dal veshi venit!!!I **fsha nonen ofertave e kush i ka bo!...e ne te somes edhe kortezia!
 

lir

Primus registratum
Re: vrojtime

LR, thash shqiptaret, jo shqiptaret qe jetojne ne shqiperi..
Kordele, une nuk kerkova hesap por shpreha cfare kam vrojtuar...ne cgjendje eshte dikush ben nje vrojtim te tille?
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Ate te thashe mor lir, qe ndihesh i deshperuar, por s'mund te kontribuosh me shume se ke qeliza qe i perket, dhe ke ajo pjese mbi te cilen ke nje fare pushteti ndikues, ndaj ndihesh i pafuqishem. Nuk te paragjykova, te mbeshteta.
 

fairy

Primus registratum
Re: vrojtime

Eh robi shkrete, ca nuk ben per pak "vemendje" :shrug:

Ne fund te fundit, Zoti e ka bere mashkullin me 2 koka, por me gjak vetem sa per te furnizuar 1 koke per rast.
 
Top