vrojtime

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

vera tre muaj ka gjithe gjithe....edhe ne goje te ujkut mund ta ve, pa u bere pishman hiç /pf/images/graemlins/laugh.gif

ps: kur flas me te tjeret, flas njekohesisht edhe me veten.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

1-Kam humb rrugen ne AF :shrug:
2-Me vjen gjume :sleep:
3-S'i duroj dot horrliqet e te gjitha kategorive.
4-Te fshehurat nen petkun e sofizmave (qofshin keto edhe banale) sidomos kur jane te karikuara me doza te forta morali tipi : "Bej si them une mos bej si bej une" me bjerrin trute.
5-Kadarene eshte kenaqesi ta lexosh QOFTE edhe vetem per KEMBENGULJEN E ADMIRUSHME qe tregon edhe perkuljen dhe zhdervjelltesine e fjaleve te gjetura ne shqip.Nuk me intereson (kur e lexoj) i ashtuquajturi "oportunizmi" i tij.

Pernjimend! :cool:
 

Isabelle

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Vej re qe ti paske vone re' ca gjona qe nuk jane per tu vu re me kaq seriozitet ne ket ore te dites /pf/images/graemlins/laugh.gif .

Vej re me knaqsi qe it is good to have u back /pf/images/graemlins/smile.gif !
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Ve re se kemi formuar nje entitet, nje qenesi e cila ekziston fale prezences se secilit prej nesh, qe ushqehet nga ferkimet, gerricjet, perplasjet, keqkuptimet, mirekuptimet, perqafimet, perkedheljet dhe perputhjet qe kemi me njeri-tjetrin.
U desh ca kohe, ne fakt, (ben 3 vjec Linosi ne gusht) por me disa ishte gati e natyrshme, pak a shume animal instict of love or hate, mos me pyesni si e beme se s'ja kam idene fare :shrug: , por eshte reale dhe e prekshme per te gjithe, eshte/jemi nje komunitet, pak a shume si plangtoni ne det :rolleyes: :devil:
(mengjesi do thoshte: scream!, une them: Laugh! They don't possess us!)
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

NUk isha une,ishte ndonje qenie benda meje qe nuk kontrollohet,i rreshket nga duart veja e forte dhe bie.
NUk duhet te isha une...
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

nese nuk kupton ma kthe mbrapsht /pf/images/graemlins/smile.gif .
sikur ke dashur te mesosh frengjisht harrova te te pyes.
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

/pf/images/graemlins/smile.gif

Dje lindi nje femije.Quhet Ema.Tezja e vet e quajti si nicku im i preferuar,nje cike ne nderin time e nje cike per qejfin e saj.Pastaj nga darka nja dy cupa te vockla u grine derisa pine shkume qumeshti me kakao lart qe i jepte atyre imazhin e capuccinos per femije.Pastaj hyri nje grua me nje femije me floke kacurrela dhe shume te fryra qe qeshte pa pushim dhe shperndante puthje me dockat e vogla.

Edhe dje si gjithe javen qe shkoi propozuan te me takonin me nje djale te mire :eek: .

E kuptoj pranveren,diellin,zhurmat ne qytet dhe ciftet,shetitjet me makine darkave,drekat ne shtepine time.Kuptoj te qeshuren time te larte qe me shume se prej qejfit ngrihet prej nervozizmit.
Kuptoj ata qe mbajne meri njeri-tjetrin dhe me vjen keq se une s'duhet te isha ketu,ne kete mes lemshi te ngaterruar si kryeplaka.

Por s'dua asgje,asgje...
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Sot eshte nje dite me diell,ku te shetitesh rrugeve te ben te ndjehesh i dashuruar me jeten.
Ec... :kiss:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

une e di se ti pret nga une te te shkruaj se kam filluar,e une ne fakt mezi pres te te shkruaj se kam filluar...
p.s kisha ra mes puthjesh e vuna ktu poshte /pf/images/graemlins/smile.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Te fusha e golfit jan shtu antart, cudi, edhe mosha t'reja kan fillu me ardhe.
Ndersa fusha e kuajve sa vjen e zbrazet. Pse?
Si ka mundsi q* njerzit preferojne ma shum nji loje si golfi sesa ato kafsh t'mrekullueshme, q* cdo dit japin nji performance t'mrekullushme?!?

Edhe vjeshta ktu ban punen e vet...
 
Re: vrojtime

Ndonjehere grate jane me ambicioze per karieren e burrave te tyre, sec jane ata vete. Kete e kisha vene re edhe me pare. Por qe te jene vjerrat me teper ambicioze se vete dhendri per karieren e tij, ehuhaaaaa.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

e kuptova, e kuptova.
Ai dialekt gjithnje ka qene sexy per mua, por do te te shkruaj neser, se sot jam me dhimbje koke e nuk dua te te shkruaj fjale te hidhura per veten.
Per ty: tana te mirat :kiss:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Data sot 13 Maj 2004 /pf/images/graemlins/laugh.gif
une jam me xhakovento /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top