vrojtime

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Uenhar:
[qb] kam vu re se miresia nder njerez sot s' mungon por ka humbur prej kohesh besimi, dhe njerezit jane çvelsuar ne syte e njeritjetrit ndaj njerezit mendojne se te miren s'e meriton askush!!!...dhe ne heshtje te gjithe e pretendojne! [/qb]
Beibi,

persa kohe nuk kam humbur besimin tek vetja, ka ende shprese per te gjithe boten...
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

per fat te keq veten tende te tjeter s'e shohin siç e sheh ti...beibi!

dhe shpresa tek vetja eshte limiti mes ekzistences e mos ekzistences, e shembujt s'merren ne ekstreme.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

ka nje dore kjo qe i vete mu ne thelb muhabetit,ja se si mi zberthen fjalet,tak fap. :kiss: vdeksha une per ty :kiss:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Uenhar:
[qb] per fat te keq veten tende te tjeter s'e shohin siç e sheh ti...beibi!

dhe shpresa tek vetja eshte limiti mes ekzistences e mos ekzistences, e shembujt s'merren ne ekstreme. [/qb]
Thua?
Un them se te gjithe heret a vone e tregojme veten tone. Nuk dalim dot nga vetvetja sa do aktore te mire te jemi.
Per me teper une nuk kam shprese te vetja, por besim ne forcat e mia dhe ne kete menyre shtyj kufinjte e te pranueshmes dhe hap horizonte per te ardhmen.
Ekstremet vene ne prove durimin tim, nuk jane norma!
Duke qene njeri me lejohet te jem e dobet, apo jo?
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Gjeth:
[qb] ka nje dore kjo qe i vete mu ne thelb muhabetit,ja se si mi zberthen fjalet,tak fap. :kiss: vdeksha une per ty :kiss: [/qb]
Yll pres kartoline, do te nis dhe une nje /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/smile.gif

Sa per ate qe te thash, ngjo llafin e Lares eshte vertet gjeja me pak stresuse dhe me e kendshme ne bote :rockband:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

keshillat e Lares,jane shume te mirepritura,po edhe keshilla me duhet mua se keshtu e mezi qendroj ne kembe /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/wink.gif
Ujeeee! /pf/images/graemlins/laugh.gif
po,te kam gjet nje ketu qe sa e pashe me erdhe nder mend,do ta skanoj.
Vrojtim:Ka njerez qe nga te tjeret nxjerrin anen e tyre me te vetete,ajo cliron harene ne shpirt.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

alinos :
Thua?
Un them se te gjithe heret a vone e tregojme veten tone. Nuk dalim dot nga vetvetja sa do aktore te mire te jemi.

Kjo s'ka te beje aspak me aktoret apo me te mos qenurit vetvetja. Secili prej nesh ka nje kod te te shprehurit e nje kod te te kuptuarit (lexuarit) dhe keshtu jo gjithmone çka ti je kuptohet drejte, ashtu sikur çka ti kupton, s'eshte ajo çka me te vertete eshte!

Per me teper une nuk kam shprese te vetja, por besim ne forcat e mia

...shiko tani se çdo besim i pabaze do ish dogme e produkt i padijes apo vetsugjestionit, prandaj ne forcat e tua diç ke rilevuar, e perceptuar qe te ka dhene shprese....e rrjedhimisht besim! kjo ishte paraprakisht, e persa i perket besimit ne forcat e tua, e meqe jemi dhe tek vrojtimet ve re nje ndryshim pozitiv ne ty kohet e fundit.diket sikur tashme (dhe e them tashme jo rastesisht) rreth teje bota buzeqesh.

dhe ne kete menyre shtyj kufinjte e te pranueshmes dhe hap horizonte per te ardhmen.
Ekstremet vene ne prove durimin tim, nuk jane norma!

Ekstemet jane norma...sepse eshte s'eshte durimi yt, ekstremet aty mbeten. mbi ekstremet kam nje mendim tjeter ; jane shenjat ne rruge me ngjyra me te ndexura...qe edhe te verberit i dallojne.shprehin nje koncept apo nje tjeter nemenyren me te forte.
Duke qene njeri me lejohet te jem e dobet, apo jo?
kjo s'eshte koerente me besimin ne vetvete dhe hapjen e horizonteve, por mbetet koerente me te tjera...norma! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

A e keni pare birin e njeriut ?

Per sa koh eshte i vogel, kerkon me ngut te rritet, e sa rritet e plaket kerkon me force te rinohet.

Sa ka shendetin e fuqine ...i harxhon ne maksimum per parate.Kur kumbet shendetin fillon e harxhon tere parate e fituara per ta rigjetur.


Duke u shqetesuar per ne nesermen harron te tashmen, e keshtu s'jeton as te nesermen e as te tashmen.


Jeton sikur s'ka per te vdekur kurre, e vdes sikur s'ka jetuar kurre.


(spero che sia politicamente corretto...megjithse me te rende s'kam shkruar ndonjehere, kemi standarte te ndryshme te se rendes me udhheqjen)
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

sa gje e poshter eshte kur tenton te arrish diçka, duke i vene tere energjite e tua qe ne fillim, dhe sheh veten qe ngadale ngadale te lene forcat per te arritur fundin.
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

e ke fjalen per sot nazho?! :rolleyes:
ta disha qe e ke me aq marak, s't'kisha fut hiq n'ato mendime.
po un e shkreta per mir u mundova /pf/images/graemlins/tongue.gif fajin e ka BeBi /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Nese mendon se do te te vij pas..se do ti shkoj pershtat oshilacioneve te humorit dhe programit tend ,henes tende here mbare e here te tjera mbrapsht...gabohesh rende i dashur.Jam akoma ajo vajza qe kundershtonte cdo gje qe i thuhej(e qe ti quaje Grricese Italisht)...qe mbronte deri ne fund mendimin e vet,jo se ishte i drejte po se ishte i saji,ajo vajza qe kur donte ishte "d'oro" e here te tjera "proprio stronza", qe flinte shume mire edhe pa il tuo bacio della buona notte (te pakten kshu thoshte)...Hiqe nga goja ate kengen "Prendi una donna,trattala male..e lei ti amerà" ..me mua s funksionon. /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

ekris

Primus registratum
Re: vrojtime

Ne duhet të e vërejmë qartë të vërtetën Absolute:Vullneti i Lirë i Zotit i ka dhënë ekzistencë vullnetit tonë të lirë !
Vullneti i lirë që e posedojmë ne sot , është begati dhe shpërblim e cila na është dhënë krejtësisht në mënyrë të pavarur nga vullneti jonë!Njerëzit vullnetin e lirë nuk e kanë me masë të përhershme por vetëm aftësine relative , e cila zmadhohet dhe zvoglohet.
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Blue:
[qb] e ke fjalen per sot nazho?! :rolleyes:
ta disha qe e ke me aq marak, s't'kisha fut hiq n'ato mendime.
po un e shkreta per mir u mundova /pf/images/graemlins/tongue.gif fajin e ka BeBi /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
e ka bebi, insane dhe dropsi....po jo per ate qe meno ti Bluje.
 

albana

Lara Croft
Re: vrojtime

ve re se me ka marre malli per ty.Dua te te degjoj zerin ne telefon po ahhhhhhh keto regulla te shkreta"Mos e merr ne telefon po nuk te mori" /pf/images/graemlins/frown.gif :shrug:
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

merre moj merre... te pakten do mesosh ne ja ka vlejtur apo jo te shqetesohesh per nje telefonat apo mungesen e saj!
 
Top