vrojtime

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Ere o ere debore e ndritur... /pf/images/graemlins/smile.gif
sot mu kujtuan vargjete e Eseninit,vrojtimet e mia sesben jane te lidhura ngushte me fjalet qe do doja te te dergoja...mu kujtua ardita sot /pf/images/graemlins/laugh.gif sa shume kam humbur nga netet pagjume.
vitin tjeter do jem atje.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

hadi be ! /pf/images/graemlins/smile.gif derinden aldin galiba hocam /pf/images/graemlins/smile.gif

"sarik sarin, ilminiz artsin" kte s'e kishe nigju naj her ve bast!
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Verej se budallalleku brinja s'ka ...shfaqet ne gjithfare lloj formash.Eshte e kote qe njerezit te mundohen te behen misterioze apo interesante kur te tjereve nuk i plas fare per ta...
 

godfather

Primus registratum
Re: vrojtime

ve re se brinjte çoç dalin nganjehere... shif mer vlla punen tate. a kaq shume te shqetsun dy fjali qe s'more vesh?!?!!??!?!
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

un i shkrujta ene m'privat...me u sqaru po s'begenisi ! bota me rrota!

jaaa traposht e m'jep kahve se kam per hik me msu ...s'te dedikoj shum koh!
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Non avrete la coda di paglia voglio sperare!!!

Mos t'ju duket vetja kaq te rendesishem sa qe une t'ju dedikoj edhe nje postim...se kisha fare me ju...bota me rrota asht po nuk sillet rreth jush,hiqeni mendsh!As qe me intereson hic ajo qe shkruni ju!Qejf te keni!


Pergjigje te ktheva...po me sa po shof as ate se paske meritu.Te paskam kushtu shume ma teper rendesi ( e kam fjalen per PM-ne) se paske ne te vertete meqe i lejoke vetes te fliske ne kete menyre.

Gjithe te mirat!
 

loaded

Primus registratum
Re: vrojtime

Nje zog te bukur zuri nje djale.Ai po dridhej dhe i thosh ca fjale:"Nuk te vjen keq qe jam i mitur,si ti i vogel dhe i parritur".Fjalet e zogut djali e degjoi,e puthi,e ndihmoi pastaj e leshoi.

Deri ketu shume ne rregull.

Pas nje viti rikthehet zogu i bukur.Akoma me i bukur.Tashme s'ishte me i vogel ose siç themi ne:"E kishte kap veten,zogu".Filloi zogu te bente si i bukur,te tregonte eksperiencat,arritjet,sukseset.Por çuditerisht s'e kishte me ate shprehjen e pafajshme te nje viti me pare.Pasi i tregoi te gjitha zogu,qe na kishte veshur dhe minifund,embelsoi zerin dhe u afrua te kujtonte shijet e vjetra.Djali e pa dhe i tha:"Ik o zog,se po ti shkul pendet,po ik!".Dhe ja mbylli dritaren...
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Bjeri pragut te degjoje dera...Shif mos ka ndonje vazhdim edhe ky proverbi,se ato vargjet i kishe qa krejt...
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Non avrete la coda di paglia voglio sperare!!!

Mos t'ju duket vetja kaq te rendesishem sa qe une t'ju dedikoj edhe nje postim...

pse moj e nderuar, duhet te jem i rendesishem te me dedikosh ti nje postim. mos valle si pa dashur po kerkon te dukesh ti e rendesishme ??? sepse ne njerezit e thjeshte ne AF dedikojme plot postime njerezve te tjetre te thjeshte, qe njohim apo nuk njohim!!!


se kisha fare me ju...bota me rrota asht po nuk sillet rreth jush,hiqeni mendsh!As qe me intereson hic ajo qe shkruni ju!Qejf te keni!

mor vlla ç'jan kto komplekse, Kush ka thon se un mendoj se Af-ja sillet rreth nesh????e dyta here qe e permend, me duket se diç e ke nje ide te gabuar....(te jete valle krahinore /pf/images/graemlins/laugh.gif )


Pergjigje te ktheva...po me sa po shof as ate se paske meritu.Te paskam kushtu shume ma teper rendesi ( e kam fjalen per PM-ne) se paske ne te vertete meqe i lejoke vetes te fliske ne kete menyre.

ore ç'kish te parregullt postimi im (pjesa e dedikuar ty, se nuk e di a e kuptove po vetem pjesa e pare ishte per ty, pjesa tjeter i dedikohej bash bisedusit tim, apo i rikthehemi muhabetit te rendesise e dedikimit?!?!)

Gjithe te mirat!
 

qeshem

Primus registratum
Re: vrojtime

fun here :lol: :lol:

vere re se kete e kam temen time te preferuar /pf/images/graemlins/smile.gif
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

ma kish thone im ate qe deri ne nje fare moshe njeriu ka ideale te larta per jeten, lufton ne nje menyre ose ne nje tjeter me energji ato qe jane "te padrejta", "te pasakta", "te pa......". po vjen çasti i ktheses se mendimit, vjen per te gjithe. e qesh me veten pastaj.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Zoti me ruajt syte e ballit,ment e kokes,dhe zemren te paster,me ruajt nga hipokrizia,nga genjeshtra,nga mashtrimi dhe nga ata qe jane largues.Zoti me dhashte meshiren ti pranoj njerezit sic jane,durimin dhe forcen,bindjen dhe vetebesimin kur te jem ne anen e duhur,Zoti me ruajte nga tamahi e tamahqari,Zoti me ndihmofte te ruaj thjeshtesine e te dalloj te verteten nga e ajo cfare eshte e rreme,e perzier keq,dhe me e rrezikshme,Zoti me udhezofte te veproj si te jete me e mira,e jo vetem per mua.Zoti mos me lafte pa gjykim te shendoshe ne vete e ne ato qe dua.
Zoti me dhente forcen te veproj mire perhere.
Ne mundsh te ruash arsyen kur bota humbet fillin
perkthehet ne vargje.
Nuk e di pse,ose me mire e di pse kam kaq nevoje te lutem.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga hajduti hurmave:
[qb] ma kish thone im ate qe deri ne nje fare moshe njeriu ka ideale te larta per jeten, lufton ne nje menyre ose ne nje tjeter me energji ato qe jane "te padrejta", "te pasakta", "te pa......". po vjen çasti i ktheses se mendimit, vjen per te gjithe. e qesh me veten pastaj. [/qb]
qe ti te ngret humorin me qindra m lartesi e dija,po qe te ishe una "perla di saggezza" e sofistikuar kaq holle kete duhet ta vija re ne vrojtimin mesiper.
Si u be puna e peshkut?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Zonjush me nick te cuditshem,

Ne rradhe te pare me ler te te them se une qe shkruaj jam vajze,prandaj gabohesh kur me drejtohesh me "mor vlla" (kjo per ty dhe per Godfather edhe pse pak rendesi ka).

Pastaj le ti them gjerat sic jane:une vrojtimin tim (ate mbi budallenjete qe duan te duken te rendesishem) e kam bere pa pare fare se ca shkruhej me siper...vetem pasi lexova PM-ne tend pashe qe mund te kishte vend per keqkuptime dhe me vjen keq...ta shpjegova me PM se nuk te isha drejtuar ty.(bile ta shpjegova ne menyre shume miqesore).Vonova te te pergjigjesha sepse PM-ja ishte pak e gjate.Ndryshe nga ajo qe shkruaje ti qe une gjoja nuk te begenisa.(Dmth deri ketu ke 2 gabime..ky i dyti me i rende se ai i pari).Jo s'te begenisa ...jo bota me rrota,jo Godfather qe kishte perdorur nje ton paksa te tepruar kur me thoshte se s kisha kuptuar ate cfare ju po i thonit njeri-tjetrit.
Me erdhi keq kur ju me ishit drejtuar ne ate menyre...nderkohe qe une me ju isha treguar korrekte,prandaj reagova ashtu...jua perserita qe mesazhi nuk ju drejtohej juve etj et,se vrojtimi dhe jeta ime nuk ka te beje fare me ate qe ju shkruani.Nderkohe qe ju e kishit bere qimen tra....pastaj postimi i Xingaros i vuri kapakun.Nuk e konsideroj veten te rendesishme,skam qene ndonjehere ,sjam as tani ....as nuk kam humbur ate thjeshtesine sic thote Xingaro,perdor akoma "Flm","Te lutem" dhe "Me fal" sic kam bere gjithmone..pa e tepruar...pavaresisht ne vesh te kujt bijne ato fjale.Thjesht me vjen inat qe njeriu me ju s'di kurre si te sillet:hall me u sjelle mire se patjeter thoni se jam shume e perulur, hall me u sjelle keq se ju do thoni se me duket vetja e rendesishme.Po e mbylli ketu se ne fakt e zgjata shume..Ju kerkoj falje per keqkuptimin..edhe pse nuk ishte hic faji im qe juve pa asnje arsye ju kishte djege ai vrojtim drejtuar njrezve dhe situatave te tjera.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Nuk ka hajdute me te peshtire se ata qe marrin idene tende e shpallin si te tyren te miksuar me trasforimimin dhe ta nxjerrin perpara syve,eshte si te te vinin perballe nje imazh tendin qe ka shume nga dicka jotja por nuk te perket aspak,e mgjth kerkojne te te bindin se kjo je ti.
Eshte si te lexosh "vargjet satanike" te Selman Rushdie-se.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

by the way: me pelqejne njerezit e dashuruar,pavaresisht sesa here mund ti kem quajtur "idiot" /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
 
Top