vrojtime

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

2500 postime....sikur te m'kishin dhon nga 1 euro per postim....ai peshku kuq do kishte harem me vete /pf/images/graemlins/smile.gif
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

meqe ra llafi per peshk, nqs do te mbash nje kafshe shtepiake qe nuk ka kokçarje, ky eshte peshku. edhe çiuaua si lloj qeni eshte shume i bezdisshem megjithse ha pak, ze pak vend, 10 pak, por lef qamet. pastaj, peshqit mjafton te jene e njejta rrace e nuk kane ndryshim mes tyre, dhe mundesia per tu lidhur emocjonalisht pas tyre eshte e vogel. nuk leshojne qime, nuk kane probleme çiftezimi (imagjino qenin si i lidhet mas komes miqve kur i zje gjaku, ose macet qe ferkohen me çdo cep)...e çdo me teper nga nje kafshe shtepiake?
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

kur pertacia t'ka pushtu shpirtin kafshedashes, asgje me shume se peshku nuk ta gjallero. se harrova gjone me te rendesishme...peshku nuk lepin byçen e vet si macja me qenin :lol:
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Mo na gatarro macen me qenin ti re :smash:

Macja kur ben la pupu /pf/images/graemlins/laugh.gif e mulon, qeni jo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

aaa..peshkimi eshte çast qe zhvillo fantazine. ata qe tregojne historira (te verteta ose jo) jane te prere per peshkim. ashtu si tregimi i historise edhe peshkimi do ta marresh shtruar shtruar.

dy peshkatare mes tyre:
1-e di ti qe une kapa nje peshk 100 kilosh?
2- jo me jo!!! per ate muhabet une kapa njonin qe kish nji llampe me vajgur ne bark* ,te nezme biles.
1-ej o lale, un i heq ca kile atij peshkut tim, po edhe ti fike driten mrena llampes mos lej nom. /pf/images/graemlins/laugh.gif

e mos studjosh per peshkim masnej /pf/images/graemlins/laugh.gif


papo i gjo o e sigurt, peshku nemmeno non caga /pf/images/graemlins/smile.gif

*- korigjim.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

une do marr nje tiger kur te kem mundesi /pf/images/graemlins/smile.gifose nje mace te eger
te pakten keshtu enderroj. :thumbsup:
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

e kane thene shume para meje por muzika bashkon njerzit...do thosha dhe parajsen me ferrin i mpleks ne nje 3-5 minutesh
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Iola:
[qb] ve re qe nese ngelesh pa peshk,jam gati te ta dergoj nje xhiro njerin nga ata qe kam ne zyre ...do i besh garancine ti? [/qb]
Njerin :confused: Jo se atij njerit i ngelin Halat ne fyt /pf/images/graemlins/laugh.gif

Po pate ndonje zogeze te njome, behet Soficini Findus /pf/images/graemlins/laugh.gif

Si thu Nazho ? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

pap, s'kam ç'i shtoj e s'kam ç'i heq asaj qe the. po nuk kam arrit akoma ate status me refuzu dhuratat /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Vrej se je tuj m'bo shume doredhenese :eek:
Menojsha veten si me hanger ate njonin per vete /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

pas te ngrenes nuk te ngelet shume per te thene pap, aq me teper kur ha nje peshkuth, mund te te vije gjume ose te te hyjne te dridhurat e pasbukes /pf/images/graemlins/smile.gif

ktu duhen vrojtime lal, vrojtime .
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Gjithmone /pf/images/graemlins/laugh.gif Me mire te mbajme djete se na prishet linja /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

miu kerthi se ka ndermend me ndryshu kurr, mi se mi ka me mbet! /pf/images/graemlins/tongue.gif

nazhuk t'hangert dreqi sa m'ke ba me qeshe :lol:
:lol:
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Vrej se tani nuk do ndjehem fajtore me te len vetem, se s'ke ku gjen shoqeri me te mire se Blue :angel:

Nitte te dy ..Teper vone :mad: :kiss:
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

per hajer e qeshmja e Blu-je.

Iola ta dinte ai peshk sa shqetsohesh ti per te do notonte ne lotet e vet...imagjinon nje peshk duke qare me gulçime? /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Verej se mbrame ne oret e vona keka ba nami ketu...si ne kopsh zoologjik po me duket vedja sot...peshq,mace ,qenj,tigra... :mad:
 

ekris

Primus registratum
Re: vrojtime

*Raspberries & Cream
- Shkëlqyeshëm
icon21.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

dikur, kur isha shume kurioze me lexu e me dit "shum", nuk e kujtoj se ku e kam lexu (apo degju) qe Cajupi ka dasht nji vajze aq fort, sa ka shku prej ne shqiperi ne misir vetem per me shku me pa varrin e t'dashtunes...
din gja kush per kete? :confused: :idea:
gjithsesi, jam ma se e bindun se shkrimi ma poshte i perket asaj.


Vaje


Qe diten qe vdiqe, qe kur s'te kam pare
Lotet qe kam derdhur, s'me jane dhe thare
Shume vjete u bene sot u mbushen dhjete
Qe kur me ke lene dhe s'te shoh ne jete!

Ne c'kopshte me lule ke qendruar valle?
S'te vjen keq per mua?S'te vjen malle per djale ?
O engjell I bukur mos meno ne bote
Kthehu te te shome te na mbeten lote
S'rrojme dot pa tyne ti si rron pa neve?
Motemot qe rrojtem bashke s'me urreve
Atje tek rri jane qipariz' e varre
Kthehu te te shome mos na ler perfare

Mos na ler te gjore me zemer te ngrire
Kthehu te gezohesh kur te shoc tet bire
E ke lene foshnje tani u be burre
S'arrite ta rritje s'te ka pare kurre
Per ty shume here coc do te me thote
Por s'mund ti pergjigjem se me mbytin lote
Kthej koken menjane dh eveshtroj perpjete
Duke psheretitur te zot' I vertete

O zot I vertete s'te erdhi keq per djale
Kur I more memen dhe me le te gjalle
Te me keshe marre do te qe me mire
Dhe te rronte mema te rriste te bire
Me se rrojne foshnjat ci rrit ciliminjte
Dashuri e memes dhe perkedhelite
Doje drite o qiell more jeten plot me hidherime
Tani rroj pa shprese ndaj s'dua te rroj
Se dhe perendine tani se besoj.



... /pf/images/graemlins/frown.gif
 
Top