VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Ahmed

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

E shoh se shume prej jush u vjen ''keq'' per cifutet qe bien viktime e luftetareve palestinez.
Po mire o djelmosha;po ata femi palestinez qe vriten cdo dite ne tokat e tyre nga ushtaret izraelite?.
Ketu problemi me ju qendron se,quani terrorrizem kamikazet palestineze qe kane humbur gjithshka,pasuri,prone te aferm te tyre etj.
Kurse,predhat dhe raketat qe hidhen nga helikopteret cifute,shembjet e shtepive ''pa leje ndertimi'' ne tokat palestineze,vrasjet e qindra femijeve palestineze nga keto raketa;per ju nuk jane akte terrorriste,pasi Israeli eshte me i fuqishem dhe mbrohet nga Amerika.
E njejta gje eshte edhe me luften dhe pushtimet amerikane,keto nuk jane akte terrorriste,pasi Amerika ka fuqine....
Ju vecse tregoni hipokrizine tuaj te paafte ne llogjikimin e jetes dhe virtyteve te saj.
Pale,tregoni denglat e ''strehimit'' te cifuteve ne Shqiperi gjate luftes se dyte bot.
Kjo eshte merite e fese (shumices)muslimane,gjithmone muslimanet kane strehuar cifutet ne shekuj dhe mbrojtur ata nga inkuizicioni katolik.Me renjen e kalifatit te Spanjes dhe Portugalise Evropa e krishtere masakroi cifutet,keta te fundit gjeten strehe vetem ne vendet muslimane(shih cifutet e Vlores).Nazismi;ky eshte rrjedhoje e Perendimit,pasoje fatale e lindur nga krishterimi sic jane komunizmi,ateizmi dhe holokausti i hebrenjve.
Po ashtu skllaverimi,genocidet(ai ne ameriken veriore,Australi,Afrike,Azi)edhe keto jane rrjedhoje e PERENDIMIT TE krishtere qe sot ju servilet e mbani per shembull te ''demokracise dhe lirise''.
 

amar

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Fillimisht postuar nga ProdigyKing:


Ata qe thone keto gjera nuk jane Shqiptare, por jashteqitjet e kombit. Shqiptaret e vertete jane njerez humaniste dhe nuk sjellin vehten ne nivelin e ketyre plehrave! Mos harroni se Shqiptaret e treguan karakterin e tyre gjate luftes se dyte boterore kur i hapen dyert e tyre dhe i mbrojten hebrenjte nga nazistat.

HE MORE PO KU JE TI, PAPAPA TI PASKE NGELUR TE NA TREGOSH SE CFAR JEMI NE? SE NE NUK E KISHIM DITUR KETE GJE? TASH NA HABITE KREJTEVE NE AF. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

reservoir dog

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

sa per kete teme,bravo ariel sharonit per kete operacion te suksesshem! gjithe mite e haleve,krymat verremlinj si rantisi te piqen ne hell meritojne!
 

Ahmed

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

....Dog,ne ka shimpaze e bobozar je ti dhe ata sikur ty.
Amar po flet te verteten dhe kjo s'do te thote se ai meriton kete apo ate.
Servilizmi patetik i albanesve ka arritur deri aty sa ne si komb kurre nuk qendrojme drejt.Kjo eshte arsyeja qe ne nuk guxojme te flasim dot e mbrojme Camerine,pasi edhe camet jane ne te njejtin pozicion sikur palestinezet,Arieli i futi Raketen Rantisit,Qeveria jone i futi shkopinjte cameve mu ne mes te Tiranes.
 

liria1971

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

per fat te keq, e them kete sepse ne kete forum ka koka njejte si te SHARONIT teroristit nr.1 ne bote,ata nuk meritojne asgje vetem se nje thike te mprehet the te theren nga qafa e jo nga fyti,kjo eshte ajo qe me se paku e meritojne,AMAR,pse ju vjen cudi atehere qe bota e civilizuar ju sheh me syrin qe ju sheh??
 

koppertoni

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Fillimisht postuar nga Fotaq:
[qb]Servilizmi patetik i albanesve ka arritur deri aty sa ne si komb kurre nuk qendrojme drejt[/qb]
Long Live Republic of Palestine! E thame me ne fund. Do me per belulin ti? Ushtare nuk vemi per Jihad. Boll me kaq.
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Fillimisht postuar nga liria1971:
[qb] per fat te keq, e them kete sepse ne kete forum ka koka njejte si te SHARONIT teroristit nr.1 ne bote,ata nuk meritojne asgje vetem se nje thike te mprehet the te theren nga qafa e jo nga fyti,kjo eshte ajo qe me se paku e meritojne,AMAR,pse ju vjen cudi atehere qe bota e civilizuar ju sheh me syrin qe ju sheh?? [/qb]
Nuk eshte koka e Sharonit mendoj ajo qe nxit njerezit (shumicen progresiste te AF)te mendojne keshtu por thjeshte logjika e ftohte. Po ta shohesh holle e dashur liri (se ke dhe emrin si ajo qe ne te gjithe kerkojme perfshire arabet), nuk do vereje asnje kamikaz hebre ne historine e njerezimit. E cuditshme kjo... Nuk kam asgje kunder arabeve pasi gjithnje kam menduar se jane dege te te njejtit trung, qe tek pershendetja (Shalom, hebraisht, Selam, arabisht) por toka per te cilen pretendohet eshte e degezimit te judejve (premtimi eshte per ta), te cilet vendosen ta quanin Izrael. Duke dale nga historia per tu futur ne problemin ne fjale mendoj se politika Izraelite momentalisht eshte e drejte. Sharon godet me dore te hekurt te gjithe ata qe do "shperthejne" per te sjelle vdekje dhe vaj. Do te kujtoja si paralelizem fjalet e nje gjenerali nazist ne gjyqin e Nurembergut: Po te kishin shkuar gjerat ndryshe gjyqin do t'ia u benim ne... Pra jane Izraelitet ata qe kane fituar "luften" dhe jane ata qe do gjykojne me ligje te forta ata qe thyejne rendin sjellin vrasje sidomos tani qe situata shkon dita dites drejt agravimit.
 

liria1971

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Gabimi ishte i imi...citimi ishte nga amar...cka une shkruaj eshte pyetja per personin ne fjale!Pra vetem fjalia e fundit!
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Atehere me fal per keqkuptimin :thumbsup: Me z.Amar jam sqaruar ne fillimet e kesaj teme.
 

SPORTELISTI

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

ej o ju mbeshtetesit e flakte te atyre mjekerr-cjepeve qe na lane shenden dhe thuaj shyqyr,se me kete i bene nder vetes por edhe neve a nuk me thoni nje cike

SI KA MUNDESI QE ATA TE DY(qe na lane shendene)
KUR PREGATISNIN KAMIKAZE E I CONIN TE HIDHESHIN NE ERE DUKE U PREMTUAR PARAJSEN DHE NGA DYZET VIRGJERESHA,PSE NUK HIDHESHIN NE ERE VETE,E PASTAJ TE SHKONIN NE PARAJSE??????
nuk habiteni pak edhe ju :confused: :confused:
 

fjorent

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Bravo Sportelist pyetje me vend.
Pse nuk shkonin vete ne parajse dhe mbase merrnin edhe ndonje shqiptar me vete si keta tipat qe kane studiur ne Arabi e qe na jane kthyer ne fanatike te tmerrshem.
Izraeli nuk i ka marre token askujt. Nuk ekziston ne bote nje komb qe eshte aq i lashte sa izraelianet. Atehere atyre bukurosheve qe thone qe izraelianet kane marre token e te tjereve i them se deria eshte nje nga kombet me te lashte diku do te kene lindur. Dhe sipas historise kane lindur aty ku me plot te drejte jane sot.
Sa per femijet palestineze, te gjitheve na vjen keq per vrasjet, por meqe cdo popull ka qeverine qe meriton, palestinezet e mjere jane viktime e Arafatit qe kur ne 2000 apo 2001 kur kryeministri izraelian i ofroi edhe me te pamendueshmen Jeruzalemin lindor tha jo.
Sepse keta njerez te tipit Arafat apo Hamas nuk e kane per gje te shkelin mbi kufomat e femijeve te tyre, sepse keta njerez ne ndryshim nga kultura perendimore hyjnizon vdekjen dhe jo jeten. Dhe e hyjnizon per ineresa te ngushta vetjake, per revolucione etj, por ne fund te fundit nuk i cojne kurre femijet e tyre te martirizohen, cojne injorantet e shkrete e te paditur pasi i bejne larejen e trurit.
Izraeli eshte i vetmi vend demokratik ne rajon . Ofroi paqen ne 1948 iu pergjigjen me dhune, ofroi paqen ne 1967 iu pergjigjen me dhune. Izraeli eshte e vetmja fuqi qe duhet perkrahur ne Lindjen e Mesme te tjerat jane 500 vite prapa si ne kohen e inkuizicionit kur vrisnin cilindo qe mendonte ndryshe.
Mua me vjen keq qe injorantet shqiptare po mashtrohen nga dollaret e naftes se Arabise me shoke dhe po tradhetojne virtutet perendimore qe shqiptaret i zoterojne. Shpresoj qe keta individe te ngelen te pakte ne numer, perndryshe do te tregohemi me gisht nga perendimi i civilizuar me femra me perce si ne ate fshatin e Librazhdit ku hoxha i dipllomuar ne Arabi nuk lejon as televizorin e asgje tjeter.
 

reservoir dog

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Fillimisht postuar nga fjorent:
[qb] Bravo Sportelist pyetje me vend.
Pse nuk shkonin vete ne parajse dhe mbase merrnin edhe ndonje shqiptar me vete si keta tipat qe kane studiur ne Arabi e qe na jane kthyer ne fanatike te tmerrshem.
Izraeli nuk i ka marre token askujt. Nuk ekziston ne bote nje komb qe eshte aq i lashte sa izraelianet. Atehere atyre bukurosheve qe thone qe izraelianet kane marre token e te tjereve i them se deria eshte nje nga kombet me te lashte diku do te kene lindur. Dhe sipas historise kane lindur aty ku me plot te drejte jane sot.
Sa per femijet palestineze, te gjitheve na vjen keq per vrasjet, por meqe cdo popull ka qeverine qe meriton, palestinezet e mjere jane viktime e Arafatit qe kur ne 2000 apo 2001 kur kryeministri izraelian i ofroi edhe me te pamendueshmen Jeruzalemin lindor tha jo.
Sepse keta njerez te tipit Arafat apo Hamas nuk e kane per gje te shkelin mbi kufomat e femijeve te tyre, sepse keta njerez ne ndryshim nga kultura perendimore hyjnizon vdekjen dhe jo jeten. Dhe e hyjnizon per ineresa te ngushta vetjake, per revolucione etj, por ne fund te fundit nuk i cojne kurre femijet e tyre te martirizohen, cojne injorantet e shkrete e te paditur pasi i bejne larejen e trurit.
Izraeli eshte i vetmi vend demokratik ne rajon . Ofroi paqen ne 1948 iu pergjigjen me dhune, ofroi paqen ne 1967 iu pergjigjen me dhune. Izraeli eshte e vetmja fuqi qe duhet perkrahur ne Lindjen e Mesme te tjerat jane 500 vite prapa si ne kohen e inkuizicionit kur vrisnin cilindo qe mendonte ndryshe.
Mua me vjen keq qe injorantet shqiptare po mashtrohen nga dollaret e naftes se Arabise me shoke dhe po tradhetojne virtutet perendimore qe shqiptaret i zoterojne. Shpresoj qe keta individe te ngelen te pakte ne numer, perndryshe do te tregohemi me gisht nga perendimi i civilizuar me femra me perce si ne ate fshatin e Librazhdit ku hoxha i dipllomuar ne Arabi nuk lejon as televizorin e asgje tjeter. [/qb]
Nuk do te mund te isha me shume dakord me Fjorentin dhe Sportelistin.Sportelisti m'i mori fjalet prej goje.Pyetjen qe do beja une,e tha ai para meje.

Kur nxefesh shume te shpetojn te shamet. LR
 

amar

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

shoh postime te cuditeshme ne kete forum,por te pritura, ne kohen e sotshme cdo here pranohet e paverteta dhe favorizohet ajo ,per kete gje na ka terhequr verejtjen e dhe profeti yne Muhamedi a.s.qysh para 1400 vjetesh.
une nuk do ti komentoj te gjithe keta shkrime te disa injorantave ne kete forum sepse nuk e meritojne nje pergjegje te tille sepse nuk dua te bie edhe une ne nivelin e tyre te ulet te injorances dhe edukates dhe kultures se tyre "demokratike perendimore" qe pretendojne se kane,
por vetem i kisha keshilluar qe te mos ofendojne shqiptaret ,jo araba ,jo mjeker cjapa e ku ta di une .ne se paku nuk kemi nje edukate te tille,por tema eshte e qarte si loti nese doni te diskutoni bujrum dhe afroni fakte historike ,fetare etj,etj,nese jo atehere ju lutem mos fyene ,sepse ne kete menyre e tregoni urejtjen ndaj shqiptareve me perkatesi fetare islame.

NJERIU KUR NUK DIN ,GABON DHE OFENDON /pf/images/graemlins/wink.gif
 

reservoir dog

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Te tha mos e sha, duhet tja ndegjosh llafin. Nuk ke nevoj me sha per ti tregu qe sje dakort!

Dhe mos harroni qe po flitet per vrasjen e Errntisit!
 

amar

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Shteti zionist I izraelit nuk ka legjitimitet-as historik,as biblik,as juridik-ne hapsiren ne te cilen eshte instaluar.Nuk ka as legjitimitet moral:sjellja e tij,edhe ne planin e brendshems I dhe ne planin nderkombetar{racizem,ekspansionizem,terorizem shtetror)e ben shtet te ngjashem me shume tjera bile edhe me te zi se me ato me te cilet ka raporte me te aferta,ne realitet me :SHBA prej te cileve,ne luften kunder arabeve,I mer dhe I imiton traditat me te zeza ,ne te vertete,format e trajtimit te indianeve dhe te zezakeve,luften ne vietnam,fiksionet “demokratike” te kombinuara me perkrahjen e regjimeve te diktatures ne ameriken latine
REPUBLIKEN JUGOAFRIKANE –duke vene ne praktike apartheidin e saj dhe kolonializmin arkaik.
SALVADORIN,GUATEMALEN,PARAGUAIN-vendstrehimet me te rendesishme te nacisteve te vjeter te ciletizraeli i furnizon me arme dhe me instruktore qe tu i ndihmojne ne terorizmin e banoreve te vet.
Doktrina qenesore e Izraelit ,sionizmit politik –i cili nuk ka lindur nga tradita judaiste, mirepo ajo i siguron kamufllazhe atij dhe i sherben si preteks,por nga nacionalizmi dhe kolonializmi perendimore i shekullit XIX ,eshte forme e racizmit,nacionalizmit dhe kolonializmit.
Ky shtet i dale nga nga nje ideologji e rrejshme dhe nje sere aktesh te dhunes dhe terrorizmit ,eshte krijuar ne baze te vendimit te paligjshem te OKB { ne te cilen atehere dominuan forcat perendimora) dhe me ndihmen e presionit dhe te korupsionit.Nuk ka mbijetuar fale vetes dhe forces se vet,por njesoj sikur shtetet kryqtare dikur,fale leshimit te parave dhe armeve nga perendimi ,e para se gjithash fale ndihmes se pakushtezueshme dhe te pakufiishme te SHBA –ve te cilat e shfrytezojne si element kryesore ne strategjine e tyre ne raport me boten,sikur hurin e ngulur ne lindjen e mesme.
Kur ti hiqen shtetit sionist te Israelit te gjithe motivet qe shfrytezohen per te arsyetuar themelimin e tij dhe terorizmin intelektual(ndonjehere edhe ate fizik) me te cilin mbrohet,dhe ne kete menyre te zhveshet plotesisht,ai atehere paraqitet vetem si nje shtet nga shume shtete te botes ,pa kurfare aureole,privilegje, ose karakteri te shenjterise.Sepse as shtetet e tjera ,pikerisht si dhe as Izraeli nuk ia kane borxh prejardhjen e tyre ndonje te „drejte“ por njefare raporti te fuqive dhe fakteve te gatshme.
Historia , andaj ,nuk mund te riformulohet,kurse kufijte e shtetit te nderohen me ane te akteve te dhunshme.Ne cfare menyre pra,mund te arihet deri te zgjidhja e realizueshme e problemit??.
Per tre shkaqe me se paku eshte e pakuptueshme te thiret OCP-jaqe pa kurfare kushti ta pranoje „izraelin“,kjo dtth.te kerkohet prej palestinezeve ta pranoje legjitimitetin e uzurpimit te tokes dhe okupimin e pronave me ane te gjyqit, viktime e te cilit ata kane qene.Shteti Izrael ne vete palestine me pare se kudo tjeter ,po qe se nje gje e tille vertet eshte e domosdoshme mund te jete i pranuar DE FACTO por jo edhe DE JURE.
Shteti Izraelit sipas qenesise se vet(sionizmit politik) dhe ekzistences se vet(me ane te uzurpimeve dhe ndermarjeve luftarake)ka karakter eksapnsionist,ai pas cdo agresioni dhe pas cdo aneksimi gjakon pas teritoreve te reja „te hapesire jetesore“,prandaj eshte e pamundeshme te pranohet validiteti i kufijeve te tij „elastik“.
Cilin Izrael duhet OCP –ja ta pranoje??,ate qe shte projektuar me planin e KB per ndarje te vitit 1947 ?? ate qe eshte krijuar me marjen dhe uzurpimet e vitit 1948,me ane te terorit dhe shembullit te DEIR YASINIT??? ,ate te vitit 1967 , me teritorin e fituar me ane te luftes preventive dhe invazionit?? ,ate te vitit 1982 me shtimin e vendbanimeve ne teritotin e ri?? Ate te endrave megalomane te THEODOR HERZLIT(prej eufrati deri te lumi i egjiptit??),ose te BEN GURIONIT (prej lumit Litan deri ne Sinaj??),ate qe e ka permendur ARIEL SHARONI duke enderuar mbi dominimin hebraik te lindjes se afert pren ngushtices e deri te kanali i Suezit??? ,ose serish ate i cili duket te dezintegroje te gjitha shtetet arabe,pergjate linjave te tyre percarese etnike dhe fetare.
Ne fund ,si mund te kerkohej prej OCP-se qe ne menyre valide ta pranoje ckadoqofte kur te drejtat e saj per te ekzistuar kontestohen??si mund te kerkohet akti i pranimit prej nje institucioni,ekzistimi i te cilit me kembengulje mohohet??>me cilet bashkebisedues udheheqesit izraelit ende kane deshire te kene pune,kur kryetaret e bashkive te cilet i kane zgjedhur palestinezet dhe prej te cileve pjesa me e madhe ka treguar besnikeri ndaj OCP-se i kane larguar nga pozita e izraeliteve.
A duhet per uzurpimet e reja te bisedohet grusht „gauleiteresh te cilet i jane imponuar popullit, me kolaboracionistet dhe kaposhet me marionetat te cilet per arabet palestineze do te ishin si HADDADI pe te krishteret Libanes? E verteta qendron ne faktin pushtetmbajtesit izraelite prej BEGINIT deri te PERESI nuk deshirojne te bisedojne me askend.
Ne baze te kesaj qe u permend me larte ,zgjidhje per problemin e shtruar mund te pritet vetem prej bashkesise nderkombetare.
Nuk behet fjale per ate qe izraeli te hudhet ne dete sic pohon propaganda e rrejshme.Ajo kunder te ciles luftojne palestinezet ,si dhe te gjithe luftetaret per liri ne bote,nuk jane njerez e ende me pake nje popull i tere,por ajo eshte doktrine raciste,sionizmi politik dhe sjellja kolonialiste agresive e shtetit dhe drejtuesve te tij.
Do te sherbehemi me nje form ulim te njerit nga udheheqesit e OCP –se,kur vjen ne bote nje femije ilegjitim,madje edhe si pasoje e dhunimit,vrasja e femijes nuk vjen parasyshe..
Cdo zgjidhje pra duhet te kete garancen e bashkesise nderkombetare pa mara parasyshe deshtimet e bashkesise ne fjale ne te kaluaren kur ne te ka dominuar perendimi dhe kur ne menyre ilegjitime e ke permiresuar pedrejtesine qe HITLERI ua ka bere hebrenjeve,duke shkaktuar padrejtesi palestinezeve te cilet nuk kane mara pjese ne krimet naciste.
Andaj perkunder refuzimit te vendimeve te KB ne menyre sistematike nga lideret izraelite,zgjidhje e vetme e cila do te ishte nder per te gjithe dhe e cila do tu ofronte siguri te gjitheve eshte<sic ka propozuar YASSER ARAFATI qe te dy palet ti respektojne te gjithe rezolutat e KB per palestinen.
Te perkujtojme se rezoluta e pare ka pasur te beje me ndarjen dhe saktesisht ka definuar kufijte e te dy shteteve,te Izraelit dhe Palestines.
Me rezoluten e dyte eshte deshmuar formalisht ekzistimi i shtetit izraelit.
Madje edhe ne qofte se kjo ndarje dhe „krijimi i nje shteti“ i kane kaluar kompetencat juridike te kuvendit te pergjithshem dhe nese ne baze kane qene te padrejte,per palestineset jane te pranueshem sepse kane konsiderate ndaj drejtesise nderkombetare,me kusht qe pala tjeter ti pranoje me garance nderkombetare te nje parimi te tille...


VAZHDON...
 

koppertoni

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

Ata studentat qe ishin ne Arabi nuk e besoj se diskutojne ne Albforum por i ke neper xhamira.

Keta jane studente ne vendet perendimore. Keta ne perendim jane bere me myslymane sec ishin. Ve bast se te gjithe keta jane studente, me dukumente pezull ne hava. etj etj. Te ndjere inferiore, te pa afte te perballojne rregullat e lojes ne perendim ca jane tromaksur me ate pjese qe eshte degjeneruese ne perendim nga cfare po hasin jane kthyer ne me shume myslymane sec cfare kane qene. Prape nuk i pengon te veshin xhinse perendimore.

Nuk eshte mire per ju. Shikoji po te ishin myslymane keta do ishin nisur per ne Irak tani.
Nese ata gjejne qetesi keshtu e mire. Juve shikoni punen tuaj. Ehhh mendja ben kalane mendja ben hatane. jeta eshte e mbushur me ironira.
 

Ahmed

Primus registratum
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

O bageti e bujqesi e ''demokracise''amerikane.
Njerez qe nuk dini te beni historine e popullit tuaj dhe kerkoni te beni historine e Israelit dhe Palestines,njerez qe s'keni haber nga fete dhe kerkoni te flisini me gjuhe fetare,njerez qe nuk keni haber nga lufta per drejtesi dhe ajo per pushtim.
Nje pyetje kisha per ju:
kush ma dallon aktin terrorrist,te hedhjes se raketave ne banesat civile,vrasjet e ketyre si pasoje e kesaj aparature moderne dhe
ate te kamikazeve;shperthimin e tyre ne publik,vrasjen e civileve prej ketyre gjithashtu.----------
E para,eshte mjet ''modern''shtypet me buton,ne vend te njeriut(ne shumicen e rasteve)demtohet mekanizma,ndonjehere robotet.
E dyta mjet primitiv,ndizet nga dora e te shfrytezuarit(qe ka humbur cdo gje njerezore dhe s'ka perse te rroje)i cili vret veten dhe te tjere,demet ketu jane minimale,pasi shperthimi nuk eshte aq modern dhe i forte sa i pari.
--Pra cdallim ka ketu nga terrorrizmi i pare nga i dyti.Ju nuk e dini se c'do te thote terrorr,;terrorrizoj,terrorrizim,.
Dikur edhe amerikanet ne Vietnam quanin terrorr vdekjen e ushtareve te tyre nga kurthet e ngritura nga viertnamezet ne xhunglat e tyre,e gjithe kjo sepse vdekjet e amerikaneve ishin ''te tmerrshme''nga shkopinjte e bambuse,kurse vietnamezet vdisnin ''te qete'' nga bombat e avioneve amerikane,ky nuk ishte terrorrizem pasi amerikane kishin mjete te modernizuara.
Se fundi,e gjithe evropa eshte kundra Izraelit,kurse albanezat do te dalin me te mencur,''perkrahes'' te flakte te imperialisteve amerikan.
Vete ministrat britanike kane deklaruar muajt e fundit se edhe ata,po te ishin ne tre njejtin pozicion si palestinezet do te vepronin ne te njejten gje,pasi shpresat per te jetuar kane humbur,po ashtu edhe Suedia.
''mjeker cjapat'' po mire or mik po mjekrat e zeza te cifuteve dhe ajo e Janullatosit ku futen?
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: VRITETI ABDULAZIZ ERRANTISI

NORMALISHT,TE NDERTOSH NJE SHTET DUKE IA UZURPUAR DIKUJT TOKEN E VETE TE ASKUSH NE BOTE NUK E TOLERON NJE GJE TE TILLE,NJEJTE SI SERBIA ME KOSOVEN,A THUA VALLE UCK ISHTE TERORISTE , A THUA VALLE HASHIM THAQI ,RAMUSHI ISHIN TERORISTA?? PO ,PER SERBET NORMAL SE JANE ,NJEJTE SIKUR RANTISI DHE JASINI DHE GJITHE POPULLI PALESTINES PER CIFUTET


Amar, mos krahaso te pakrahasushmen. Nuk ka dal ndonje kosovar me brezin mbushur me ekploziv e te shkoj te hedhi ne ere civilet ne Beograd. UCK-ja luftoj kunder ushtris e policis serbe e jo kundra kalamajve e grave ne autobuz.

Temen po e mbyll se doli nga tema! Po flitej per vrasjen e nje udheheqesi palestinez dhe si zakonisht kaloj ne sherr e ofendime midis shqiptareve! U pa puna, shkoni ziuni me ndonje teme tjeter!
 
Top